Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Islington

Z: GłowaNet.pl

Polecane posty

Teraz chyba problemy z host-sms.pl mają ..

Bo od wczoraj do panelu CPANEL ni huu lognąć się nie idzie. Hasłą też nie idzie zmienić . Podobno przywracaja ,,, ale ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO ciekawe co tam się stało . .. Że ponad 2 tys. Może zamach na ovh tongue.gif

Wystarczy śledzić forum... zwyczajny blackout :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od soboty do dzisiaj glowanet.pl nie działała, po południu udało mi się wejść, napisać ticket, a teraz ponownie nie działa żaden serwis związany z glowanet.pl.

 

Co się dzieje? Często tak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona GlowaNet.pl, jak i pozostałe na ich serwerach jak najbardziej działają.

 

Strona owszem, ale jedna z maszyn wg. tego statuschecker'a pojawia sie i znika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od soboty? Cały czas coś robię na stronach stojącym na tym serwerze i padu nie zauważyłem.

Sam zobacz: http://timetouptime....ireproof.net.pl

@miwe: Spróbuj zmienić DNSy na googlowe i zobacz, czy problem nadal występuje (8.8.8.8 i 8.8.4.4)

No właśnie najdziwniejsze, że w domu, gdzie mam goooglowe dns-y w ogóle nie mogę dostać się na stronę glowanet, a na laptopie służbowym udało mi się to dzisiaj, przed chwilą wręcz, a teraz ponownie nie dostaję żadnej odpowiedzi z serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A puść WinMTR'em przebieg do glowanet.pl (http://winmtr.sourceforge.net/winmtr_bin.zip )

 

Zobacz, co widzisz pod adresem ip: http://94.75.229.108/

Gdy nie działa, sprawdź czy zobaczysz stronę wchodząc przez ten link: http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://glowanet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ping z cmd pod Windą:

Pinging glowanet.pl [94.75.229.108] with 32 bytes of data:

Request timed out.

Request timed out.

Request timed out.

Request timed out.

Ping statistics for 94.75.229.108:

Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss)

Z WinMTR:

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                             192.168.2.1 -    0 |   51 |   51 |    0 |    1 |   16 |    0 |
|                  90-156-24-254.as.kn.pl -    0 |   51 |   51 |    0 |    1 |   16 |    0 |
|            sw-16-v114.core.lanet.net.pl -    0 |   51 |   51 |    0 |    9 |   31 |   15 |
|          kaermorhen.3.core.lanet.net.pl -    0 |   51 |   51 |    0 |    9 |  203 |    0 |
|                        Leaseweb.plix.pl -    2 |   51 |   50 |   31 |   43 |   78 |   46 |
|         ten0-0-0-6.crs-evo.leaseweb.net -    0 |   50 |   50 |   31 |   43 |   78 |   47 |
|              po100.hv3.evo.leaseweb.net -    0 |   50 |   50 |   31 |   49 |  250 |   32 |
|                   No response from host -  100 |   50 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
  WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir  ( stanimir@cr.nivis.com )

 

A ten skrypt wyświetla mi stronę poprawnie.

 

Czyli coś na drodze pomiędzy glowanet.pl a moim dostawcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ten skrypt wyświetla mi stronę poprawnie.

Czyli coś na drodze pomiędzy glowanet.pl a moim dostawcą?

Podaj mi waść jakieś RFC, które zmusza docelowe urządzenie sieciowe do odpowiedzi

ICMP-Echo-Reply :)

 

Raczej nie uda się - a tu przypuszczam komunikacja ICMP została wycięta przez firewalla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi waść jakieś RFC, które zmusza docelowe urządzenie sieciowe do odpowiedzi

ICMP-Echo-Reply :)

 

Raczej nie uda się - a tu przypuszczam komunikacja ICMP została wycięta przez firewalla.

No dobrze, ale jak to ma się do mojego problemu? Nie mogę dostać się na "glowanet.pl", a widać, że inni tego problemu nie mają - choćby proxy anonymouse.

 

Co w takim razie jest tutaj problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha - przyznam, nie doczytałem twoich poprzednich postów i zmyliło mnie troszkę

A ten skrypt wyświetla mi stronę poprawnie.

 

-----

 

Co w takim razie jest tutaj problemem?

Zapewne to, że twoja adresacja została na głowowym firewallu permanentnie (i to nie tylko ruch icmp, ale całość) wycięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj swój komputer antywirusem.

Może nieświadomie atakowałeś serwer i zostałeś wycięty, tak jak Fiercio mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj swoje IP Głowie, może masz bana na server, kiedy jeszcze wszystko stało na OVH często mi się to zdarzało a nic nie robiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dostałem bana za zbyt dużą ilość (3?) błędnych logowań do panelu klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×