Skocz do zawartości
hektor

Dlaczego IRC jest zły?

Polecane posty

Szukając VPS najczęściej spotykać się można z zakazem używania IRC. Rzadko, która firma pozwoli na sesję klienta, a o możwliości postawienia bota można policzyć na palcach jednej ręki.

 

Obecnie posiadam od ponad 100 dniu postawione 2 boty i jedną sesję klienta i firma jakoś nie robi z tego problemu, że coś złego się dzieje.

 

Przebywam obecnie na ośmiu kanałach i w ciągu roku zdażyło się !jedno! włamanie na serwer z botem, które nie było spowodowane przez usługi związane z IRC, a niedopilnowaniem serwera.

 

Zliczając wszystkich użytkowników tych kanałów będzie ich ponad 200 normalnych ludzi, a traktuje się nas jako zło konieczne, bo przecież IRC służy tylko do trzyamania botnetów i działań niezgodnych z prawem.

 

Chciałbym wiedzieć skąd ta wrogość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IRC jest i będzie zły, dlaczego?

 

Ponieważ jest za dużo osób, które na niewygodne pytania odpowiadają atakami DDoS..

 

Ty widzisz to z perspektywy - spadła sesja, ping timeout... życie.

 

A hosting -> problemy z dostępnością usług, brak komunikacji z serwerem, transfer ucieka..

 

Dlatego, najlepszym serwerem na sesje IRC jest localhost - wtedy odczujesz na własnej skórze jakie to fajne.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, najlepszym serwerem na sesje IRC jest localhost - wtedy odczujesz na własnej skórze jakie to fajne.. :)

Jeden z użytkowników od paru lat udostępnia swój serwer pod około 50 sesji IRC i wszyscy są zadowoleni. Konta sprzedaje tylko społeczności więc jest wykluczona sytuacja w której jak komuś się będzie niepodobać zacznie się odgrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sieci, jeśli ktoś siedzi na jakieś egzotycznej sieci.. To jest spokój.

 

IRCnet - tam jest najwięcej problemów.. Z doświadczenia wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sieci, jeśli ktoś siedzi na jakieś egzotycznej sieci.. To jest spokój.

 

IRCnet - tam jest najwięcej problemów.. Z doświadczenia wiem..

 

 

 

Zdziwisz się jak Ci powiem, że nawet na IRCnecie może być porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IRC nie jest zły, tylko ludzie wykorzystujący go w nieodpowiedni sposób :)

Sam z niego korzystam i jest bardzo dobrą formą komunikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili IRCnet faktycznie umiera, a co do ataków DDoS to pamiętam te czasy bo wtedy siedziałem na IRC-u kiedy większość latała z botnetami, takeovery, ddos-y, splitowanie serwerów heh fajne młodzieńcze czasy i początki głębszej wiedzy o internecie;p

 

Wg. mnie w chwili obecnej można by było spokojnie zdjąć większość restrykcji bo to już nie to co kiedyś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest wyjscie. Poprostu ipv6.

 

My akurat nie zabraniamy IRC ani po v4 ani po v6, przy czym jeśli dany provider nie pozwala na sesje IRC, to zakaz nie tyczy się chyba tylko ipv4, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My akurat nie zabraniamy IRC ani po v4 ani po v6, przy czym jeśli dany provider nie pozwala na sesje IRC, to zakaz nie tyczy się chyba tylko ipv4, prawda?

 

 

 

No jasne. Ale ja tu mowilem o ddosowaniu. Nie znajac ip servera tylko v6 i w dodatku mozna wyslac request do irc@ o jakis tunelik z *.at czy z *.de. Ipv6 ci nie wyddosuje jedynie w co bedzie musial walic to w servery irc'a, ale wtedy i tak server hostingowy jest bezpieczny jedynie co to dostaje disconnect z serverem irca a sesja/bot/itd zostaje na splicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest wyjscie. Poprostu ipv6.

 

Z ipv6 idzie wyciągnąć ipv4 więc średnia alternatywa:)

 

--Edit

Pewien znany bot do dd pod linuxa (nie będę tutaj podawał nazwy) posiadał możliwość ataków na ipv6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ipv6 idzie wyciągnąć ipv4 więc średnia alternatywa:)

 

--Edit

Pewien znany bot do dd pod linuxa (nie będę tutaj podawał nazwy) posiadał możliwość ataków na ipv6.

 

Chyba w przypadku amatorskim to wyciagniesz POP'a. Jezeli zle skonfigurujesz to jak najbardziej. A ty myslisz, ze na jakiej zasadzie dziala Buffer overflow ? Opdal sobie usluge ppptpd nie skonfigurowana czyli default. Dobry koder, ktory byl akurat w tym przypadku, dostajesz prawa roota od kopa.Nie wazne czy jail czy opnevz. Sprawdzalismy firmy na *.fi jedne ze znanych firm, napisalisalismy maila, zeby sobie to skofnigurowali badz usuneli te uslugi. Tak szczerze, to znajac zycie moglbys sie wpieprzyc do wiekszosci polskich firm gdzie grsec nie zabije tego. Wchodzi jak w maslo. Tylko niestety duzo "hostingow" nie przeprowadza tego typu atakow. A takich ludzi mozesz na ircu spotkac bardzo duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IRC umiera :)

 

 

 

To akurat prawda, sprzedajemy konta BNC i 3 lata temu było to ok 3 tyś szt. teraz niecały tysiąc przy czym nie powstała żadna większa, lepsza firma która się tym zajmuje, Klienci również nie narzekają na jakość, po prostu ich już nie ma ale to łatwo zauważyć po Qnet był to bardzo prężny serwer a teraz trudno jest kogokolwiek tam znaleźć :)

 

Nie te czasy gdy siedziało się całe dnie, żeby uzbierać ludzi na Q lub żeby po prostu siedzieli bo tak jest fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

To po prostu była poprzednia epoka. Na webie się nie siedziało, bo raz - nie było za bardzo gdzie (niewiele stron), dwa - wolne modemy były :D

 

ps. w 1998 na IRCu poznałem przyszłą żonę :) więc jakiś pożytek kiedyś z niego był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To po prostu była poprzednia epoka. Na webie się nie siedziało, bo raz - nie było za bardzo gdzie (niewiele stron), dwa - wolne modemy były :D

 

ps. w 1998 na IRCu poznałem przyszłą żonę :) więc jakiś pożytek kiedyś z niego był :)

 

Teraz IRC umiera żebyś nie szukał kochanki hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiazaniem byloby napisac jakas wtyczke do gg (lub inne tego typu komunikatory), ktora umozliwialaby polaczenie z irc serverem na wybrany kanal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiazaniem byloby napisac jakas wtyczke do gg (lub inne tego typu komunikatory), ktora umozliwialaby polaczenie z irc serverem na wybrany kanal.

Chyba w Mirandzie jest coś takiego.

 

 

[ konar ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IRC nie umrze dopóki nie wymyślą czegoś co prawdziwych userów zachęci do zmiany protokołu. Ja osobiście korzystam z IRC'a bardzo długi czas i rzadko kiedy (bynajmniej na Freenode) spotkałem się z osobami które DDoS'ują za niewygodne pytania, odpowiedzi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IRC nie umrze dopóki nie wymyślą czegoś co prawdziwych userów zachęci do zmiany protokołu. Ja osobiście korzystam z IRC'a bardzo długi czas i rzadko kiedy (bynajmniej na Freenode) spotkałem się z osobami które DDoS'ują za niewygodne pytania, odpowiedzi itp.

 

To przejdz na ircnet. Zaloz kanal, lub zaloz server i zacznij oferowac konta shell pod irca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×