Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nrm

[startup] Parafia

Polecane posty

Gość nrm

Elo,

 

takiego startupa pomogliśmy dzisiaj odpalić, ja to się tam średnio znam na grach, ale zdaje się, że na WHT jest bardzo dużo młodzieży to może ktoś się pokusi o jakiś feedback.

 

http://www.parafia.biz - wersja mocno BETA

 

1540189.jpg

 

"Zostań proboszczem na swojej prywatnej parafii. Ustal własne przykazania i spraw aby poznali je niewierni. Pamiętaj, że wiara najlepiej wzrasta na ziemi obficie skropionej krwią. Strzyż swoje owieczki, handluj relikwiami i zarabiaj na swoje przyjemności. Droga do świętości staje przed Tobą otworem".

 

Naprawdę ciężka i przygnębiająca jest dola proboszcza. Muszę zbierać tony kasy, wydawać ją na przyjemności i relikwie, lać innych księży oraz wykorzystywać zakonnice i ministrantów. Jak więc widać, dzień pełen wrażeń. Sprawdź to osobiście!

 

Czyli gra internetowa. :aniolek:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z powodu? ;)

ogólnie pojętej koncepcji,

 

Naprawdę ciężka i przygnębiająca jest dola proboszcza. Muszę zbierać tony kasy, wydawać ją na przyjemności i relikwie, lać innych księży oraz wykorzystywać zakonnice i ministrantów. Jak więc widać, dzień pełen wrażeń. Sprawdź to osobiście!

a na stronie bardzo interesujące jest stwierdzenie

Gra internetowa Parafia jest osadzona w alternatywnej rzeczywistości i nie należy się w niej doszukiwać elementów z naszego świata. Miejsce w którym toczy się gra, rządzi się własnymi prawami. Jedyne co łączy nasze dwa światy to fakt, że ludzie je zamieszkujący oddychają powietrzem. Znajdujemy się na podobnym poziomie technologicznym. Należy jednak wiedzieć, że magia i magiczne działanie różnego rodzaju przedmiotów i relikwii jest znacznie silniejsze w świecie Parafii. Tam relikwie otoczone są prawdziwą czcią oraz co niezwykłe, pracują nad nimi naukowcy. Relkiwiologia to szanowana nauka i gałąź przemysłu.

szczegół, że używacie słów stworzonych przez Kościół, na potrzeby Kościoła (katolickiego), następnie zostały zadoptowane przez inne wyznania. Rzeczywiście przypadkowa zbieżność... Mam wyliczać czy może jednak sobie darować?

 

Wydźwięk jak dla mnie jest jednoznaczny i trudno tu "nie doszukiwać" się elementów godzących w moje wyznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wood, wyluzuj. I nadstaw drugi policzek ;)

 

Zaraz zacznie się wojna o uczucia religijne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jestem bardzo antykościelny, ale w sumie to ni cholery nie wiem jak się do tego ustosunkować : )

ciekawe jak to wygląda w praktyce, bo nie można oceniać książki po okładce, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wood, wyluzuj. I nadstaw drugi policzek ;)

 

Zaraz zacznie się wojna o uczucia religijne...

Spróbuj zrobić konkurencyjną wersję. Zrób coś co "nie będzie miało związku z Islamem". Na następny dzień będziesz skrobał Roubaix łyżeczką z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Inni potrafią walczyć o swoje prawa, niestety powszechnie wiadomo, że Katolików można obrażać na lewo i prawo. Ja szanuję uczucia (poglądy) innych, chcę żeby inni szanowali moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Ja jestem bardzo antykościelny,

Ja też, ale swoją wolnością nie można naruszać wolności innych.

Zaraz zacznie się wojna o uczucia religijne...

Jeśli ta "gra" godzi według czyjegoś uznania w religię katolicką, to ma prawo do wyrażania swojego poglądu na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

szczegół, że używacie

Nie MY, a klient. Ale fakt, mnie to ani ziębi ani parzy. To tylko jakaś gra z dużą dozą humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie MY, a klient. Ale fakt, mnie to ani ziębi ani parzy. To tylko jakaś gra z dużą dozą humoru.

To słuszne sprostowanie, przepraszam, Twój klient, Ty jedynie (ewentualnie) ponosisz winę moralną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ty jedynie (ewentualnie) ponosisz winę moralną.

;D odmówię za klienta 5 zdrowasiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Operze nie udało mi się zarejestrować... Musiałem skorzystać z Firefoxa. Mały bug, ale denerwujący.

 

A w ogóle to jako ateista i antyklerykał uważam tę gierkę za prześmieszną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to co, dział "Zareklamuj witrynę" na WHT?

 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 13

10 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

 

Chyba się w coś tego typu przeradza ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Do osób które to wdrażały nie mam absolutnie nic. Wdrożenie kolejnego projektu i tyle. A że projekt ***nięty jak sto pięćdziesiąt to już inna bajka. Kolejnym projektem będzie pedofil.biz gdzie będzie można wykorzystywać wirtualnie rzecz jasna dzieci. Nic tylko palnąć sobie w łeb. Jak dla mnie kolejna inicjatywa która ma na celu wyśmiewanie Kościoła jako instytucji. Nie jestem moherem ani rydzem. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego w jakim gównie siedzi ziemska instytucja Kościoła. Afery pedofilskie, molestowanie, łapówki, ciemne interesy.... jest tego w cholerę albo i więcej. I zamiast dążyć do oczyszczenia tej instytucji z tych wszystkich afer to dąży się do dalszego pogrążania i dyskredytacji. A to nie służy dobremu. Dlatego taki pomysł uważam za poroniony i mający na celu ośmieszanie Kościoła i powodujący odchodzenie ludzi od doń. Cóż, dziś interes można zbić na wszystkim, bardzo modne jest opluwanie Kościoła, patriotyzmu, zasad, moralności blablabla itd itp. Do tego słuchanie RMF, czytanie GazWybu i bezgraniczne oglądanie TVN. Jest wiele rzeczy które mi się w Kościele nie podobają, ale zamiast dążyć do poprawy obecnego stanu to się wylewa nań wiadro pomyj. Nie znacie dnia ani godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Mocno przesadzasz. To tylko satyra. Na podobnym poziomie co kabaret. Porównywanie tego do pedofilii to mocne nadużycie. Z tego co się orientuję to autor nawet nie jest jakimś wojującym antyklerykałem, po prostu miał pomysł na grę i ma, nazwijmy to umownie, lekkie pióro. Nie ma co się niepotrzebnie spinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocno przesadzasz. To tylko satyra. Na podobnym poziomie co kabaret. Porównywanie tego do pedofilii to mocne nadużycie.

Nie takie mocne to nadużycie. Fragment twojego posta (pierwszy, rozpoczynający wątek)

lać innych księży oraz wykorzystywać zakonnice i ministrantów

Pogrubione przeze mnie w naszych realiach można chyba nazwać dość często tym słówkiem na pe...

 

Dla mnie to nie jest satyra, nie jest to kabaret, tylko żałosna próba zbicia kasy na modnym ostatnio nastroju antykościelnemu. Zdaje sobie sprawę, że nie każdemu nauki KK mogą się podobać, tak jak nie każdy musi preferować coca-colę od pepsi, ale to wcale nie znaczy, że osoby o owych innych poglądach należy wyśmiewać i obrażać - także przez podobnego rodzaju prowokacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest satyra, nie jest to kabaret, tylko żałosna próba zbicia kasy na modnym ostatnio nastroju antykościelnemu. Zdaje sobie sprawę, że nie każdemu nauki KK mogą się podobać, tak jak nie każdy musi preferować coca-colę od pepsi, ale to wcale nie znaczy, że osoby o owych innych poglądach należy wyśmiewać i obrażać - także przez podobnego rodzaju prowokacje.

Dla Ciebie to jest be, a dla innych cacy. Na tym polega szeroko rozumiana "wolność słowa", bo każdemu generalnie co innego w duszy gra i się podoba, a skoro mowa już o kasie to 90% firm z tego forum robi ją właśnie na tym "co jest na czasie".

Dopóki to jest zgodne z prawem, to jest wszystko ok.

Uważam, że nie ma co demonizować. Kiedyś była ( a i być może dalej istnieje ) taka e-gra jak "the crims",

gdzie w pierwszej misji trzeba było "zlać babcię baseball'em by zabrać jej emeryturę" i jakoś nikt specjalnie

przeciw temu nie protestował... Jeden zagra, drugi nie. Jeden woli Polsat, drugi TVN. Ot tyle.

Nie ma sensu głupotami się przejmować... lepiej pójść na piwo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dla mnie to nie jest satyra, nie jest to kabaret, tylko żałosna próba zbicia kasy na modnym ostatnio nastroju antykościelnemu. Zdaje sobie sprawę, że nie każdemu nauki KK mogą się podobać, tak jak nie każdy musi preferować coca-colę od pepsi, ale to wcale nie znaczy, że osoby o owych innych poglądach należy wyśmiewać i obrażać - także przez podobnego rodzaju prowokacje.

Jednego śmieszy, drugiego nie. Myślę, że autor musiał założyć, że komuś to się nie spodoba i może chcieć mu dobrać się do tyłka :) A przynajmniej powinien założyć. Szczególnie w tym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

A to co, dział "Zareklamuj witrynę" na WHT?

"Piaskownica - Tutaj możecie pisać na dowolny temat nie związany w żaden sposób z Web Hostingiem"

 

Swoją drogą jak na forum na którym przewala się ogrom ludzi związanych z prowadzeniem serwisów to takiego działu brakuje. Coś w stylu "Przedsięwzięcia Forumowiczów" na PiO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×