Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Matjas

Poszukuje cms

Polecane posty

Poszukuję w miarę łatwego w obsłudze cms'a, w którym od razu, ew. po zainstalowaniu kilku modułów będę mógł:

 

  • stworzyć kategorie i podkategorie aktualności
  • umożliwić zalogowanym użytkownikom dodawanie aktualności, jednakże będą one musiały być zatwierdzone przez administrację
  • możliwość oceny i skomentowania tych aktualności
  • aktualności powinny posiadać jakiś moduł np. tinymce do łatwiejszego dodawania, wraz z możliwością dodawania zdjęć itd.

Najbardziej zależy mi na tym, by cms był szybki i łatwy w obsłudze, bo jak zobaczyłem ile zabawy jest w drupalu żeby zrozumieć jak działają kategorie to zrezygnowałem. Jak ktoś coś zaproponuje, najlepiej żeby był pewny, że z pomocą tego cmsa osiągnę to na czym mi zależy i w miarę możliwości jak będzie pamiętał wpisał tutaj również nazwy potrzebnych modułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PHP-Fusion?? W sumie prosty i ma to czego oczekujesz ( no może tinymce wymaga kilku drobnych przeróbek.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PHP-Fusion?? W sumie prosty i ma to czego oczekujesz ( no może tinymce wymaga kilku drobnych przeróbek.)

Fusion się idiotycznie ładuje i zawsze baaardzo wolno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, polecam Joomle.

 

Ale to się gryzie z tym zwrotem:

 

Poszukuję w miarę łatwego w obsłudze cms'a ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja poleciłbym Joomla!, na początku może wydać się trochę straszna, ale po dwóch dniach człowiek się już z nią oswaja. Co do drupala, to nie bardzo go pojmuję, jak dla mnie jest jakiś zakręcony i jeżeli chce się coś zrobić, to nieustannie trzeba doinstalowywać moduły. Poza tym szablony też nie są przyjemne przy bezpośredniej edycji. Jak pierwszy raz zobaczyłem panel drupala, to się zastawiałem, czy nie zalogowałem się jako zwykły użytkownik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Joomla to potężny i groźnie wyglądający CMS ale tak jak koledzy wspomnieli wyżej - po dwóch, trzech dniach będziesz innych uczył jego obsługi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja podtrzymuje opinie panów wyżej, przez pierwszy tydzień można wyzywać Joomle od najgorszych, z czasem każdy pokocha jej prostotę ;).

Więc ja polecam Joomle + Melise na uspokojenie przez tydzień.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz zobaczyłem panel drupala, to się zastawiałem, czy nie zalogowałem się jako zwykły użytkownik :lol:

 

Moje pierwsze wrażenie tez takie było . Ale teraz jest GIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, Panowie.. kiedy Wy dojrzejecie i przestaniecie oceniać oprogramowania względem horyzontu "Czy JA potrafię w nim się posługiwać?" :lol:

 

Też umiem zarządzać joomlą, nawet całkiem nieźle.. ale co z tego skoro nie ja będę administrował podaną wyżej stroną. W takim przypadku zupełnie nie liczy się czy Ja potrafię czy też nie potrafię.

 

Moim najlepszym testerem intuicyjności oprogramowania jest moja Mama. Jeśli Ona sobie z czymś poradzi, większość także da sobie radę. Ponieważ nie mamy pojęcia na jakim etapie obsługi komputera i skryptów są osoby które będą na daną stronę tworzyć nowy content, najbezpieczniej jest założyć iż ich poziom nie wykracza poza standardową obsługę komputera i według tego założenia wyszukać najłatwiejsze w zarządzaniu oprogramowanie.

 

Myślę, że nie ma co tutaj dyskutować nad wyższością jednego nad drugim, bo za chwilę rozmowa zejdzie na poziom szkolnych dzieci wykłócających się o to czy windows jest lepszy od linuxa i na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Tato, wie, że na pulpicie ma mój komputer, firefox i winamp. Tyle mu wystarcza a reszta jest dla niego czarną magią, a jakoś potrafi śmigać po panelu Joomla! a nawet użyć FTP. Co prawda trochę mu to zajęło, ale myślę, że nie jest źle :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ale zawsze można przeszkolić daną osobą z posługiwania się Joomla i niekoniecznie trzeba za to brać kasę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś coś zaproponuje, najlepiej żeby był pewny, że z pomocą tego cmsa osiągnę to na czym mi zależy i w miarę możliwości jak będzie pamiętał wpisał tutaj również nazwy potrzebnych modułów.

Matjas instaluj wordpressa, do tego dorzuć sobie i ludziom windows live writer i będą pisać jak w wordzie, oraz z automatu publikować do wordpressa na serwerze.. nawet nie będą się musieli na stronie logować.. Nadaj im uprawnienia autora i będziesz jako administrator zatwierdzał każdy wpis zapisany do publikacji. Szybko, sprawnie i wydajnie..

 

Jedynymi rzeczami jakie będziesz musiał zrobić ręcznie w panelu, to utworzyć poszczególne konta userów, oraz zaznaczyć ptasiorem w ustawieniach pisania XML-RPC. Następnie wystarczy odpalić writera, zalogować się przez podanie danych usera i lecisz z notkami..

 

Link do aplikacji writer:

http://explore.live.com/windows-live-writer?os=other

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×