Skocz do zawartości
RadioErewan

Alternatywa dla dedyka w OVH

Polecane posty

Teraz ich VPS-y to jest niby chmura - ale podają iż działają identycznie jak zwykle. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało i jak to teraz jest z wirtualizacją. Ceny są bardzo dobre, jeśli nie najlepsze w necie. Dodatkowym plusem jest jeszcze to iż dają za darmo jeszcze pleska - 10 domen.

 

A co do haczyków - to ja przy dedykach żadnego nie znalazłem, zwłaszcza iż nie ma żadnego kontraktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko w faq pisze że rezygnacja w kazdym czasie, a w emailu o przyjeciu zamowienia,pouczenie że rezygnacja musi być donich do niemiec listem wysłana i dotrzeć min 2tyg przed koncem miesiaca ;)

 

więc trzeba listem wysyłać czy nie? sam juz nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie chyba do ich supportu, na stronie widzę "Contract lenght 1 month" i dalej: "Monthly contracts can be cancelled any time to the end of the month."

 

Więc będą chyba musieli Ci wytłumaczyć o co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hetzner.

 

Szczerze mogę polecić. Support komunikatywny po angielsku. Obsługa w miarę intuicyjna.

 

Należy mieć tylko kartę kredytową z opcją przelewów zagranicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może zainteresuje Cię promocyjna oferta serwera dedykowanego w Polsce ?

Mogę zapewnić, że nie wpadniemy na pomysł 'wyciągnięcia 10 razy większych opłat'.

 

Przykładowo taka konfiguracja:

Procesor: Intel Core 2 Q8400 Quad Core 2.66GHz

Pamięć: 4GB

Dyski: 2x1TB SATA

Łącze: 100Mbps

Adresy IP: 5

Transfer: 3TB miesięcznie

 

Abonament: 399,00 zł netto

W cenie licencja DirectAdmin

 

Bezpośrednie styki z:

TPNET, Crowley, GTS Energis, Connected, Telia Sonera, Level3

oraz

Bezpośredni dostęp do węzłów:

AC-X, PL-IX, , Krakowski węzeł wymiany ruchu pomiędzy Operatorami (CIX)

 

Gwarantują pełną widoczność serwera w Polsce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie chyba do ich supportu, na stronie widzę "Contract lenght 1 month" i dalej: "Monthly contracts can be cancelled any time to the end of the month."

 

Więc będą chyba musieli Ci wytłumaczyć o co kaman?

 

w każdzy momencie przed końcem okresu rezygnacja faksem lub listem :D

 

na serwer jeszcze czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wood - to trochę powielanie mitów sprzed kilku lat z czasów kiedy było tylko server4you.de - faktycznie trzeba było zapłacić za rok z góry (chyba iż było się z Niemiec) i support był tylko po niemiecku (po angielsku tylko jak miałeś farta i po prostu udało Ci sie trafić na kogoś kto znał ten język). Servers4you.net to inna marka, skierowana do innych odbiorców (angielski suport, płatności miesięczne, brak opłaty aktywacyjnej), poza tym od ponad roku mają też nową serwerownię. Wpisz w google server4you.net - opinie są pozytywne. Jest jeszcze jedna ich marka - serverloft.eu, ale nie interesowałem się nią za bardzo (choć ofeta również wygląda bardzo ciekawie). Ogólnie bardziej mnie to przekonuje jak widzę racki z xeonami/opteronami niż hetzner z athlonami :/

 

Po nowym roku (styczeń/luty) planuję skorzystać z ich ferty cloud i będę miał swoją opinię ;)

 

Chyba ten temat ominąłem przypadkiem, a mogę dość sporo opisać ;))

server4you.de = server4you.net - jest to ta sama marka, prowadzona przez te same osoby / firmę po prostu przetłumaczyli stronę na ang. skierowali swoje usługi szerzej niż tylko do Niemieckich odbiorców.

W przypadku serwerów dedykowanych fakt jest umowa miesięczna i płatności również, ale rezygnacja (zresztą jak praktycznie w każdym DC) pisemna wysłana zwykłym listem lub FAX'em 4 tyg przed zakończeniem okresu abonamentowego. Jeżeli chodzi o serwery VPS to płatność tylko roczna z góry - w sumie półroczna bo pierwsze 6 miesięcy jest za darmo. Później również 4 tyg przed zakończeniem trzeba wymówić stary serwer VPS. To samo się tyczy oferty serverloft.eu.

 

Co do oferty 'starych' w tańszej cenie to oczywiście schodzą im jak ciepłe bułeczki i 'zwykłe osoby' mogą czekać nawet do miesiąca czasu, aż się coś zwolni lub dokupią (ale tutaj szczerze wątpię w drugą opcję).

 

Aktualnie posiadają dobrą ofertę nowych serwerów ProServer na s4y jak i na serverloft nowe oferty z serii Xeon. Z tego co również mi wiadomo (nie oficjalnie) od stycznia nowego roku zostaną podniesione ceny ProServerów + zostanie doliczony Setup. Również stare serwery przejdą na normalne ceny już bez promocji.

 

Jeżeli ktoś chce support w języku PL czy też umowę miesięczną bez żadnego wypowiedzenia zapraszam do kontaktu mailowego, posiadam dobre kontakty z technikami w DC oraz obsługą resellera - oczywiście niesie to ze sobą troszkę większe koszty niż bezpośrednio w s4y. Także jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam do kontaktu na PW. Często również udaje mi się zdobyć mocniejszą maszynkę w tej samej cenie co 'model niżej' lub obejść miesięczna kolejkę :))

 

Co do DC to nie od roku, ale dopiero kilku miesięcy gdzie jest to wdrożone całkowicie i wszystkie serwery zostały do niego przeniesione i również odnotowałem mniej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie. Kupując serwer w promocji jaka jest teraz, każde kolejne przedłużenie będzie w tej samej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też zamówiłem u nich dzisiaj serwer z serii pro pluspower i zobaczymy co to będzie ;) , lecz od kilku osób słyszałem że jest to dobra firma na poziomie ovh czy hetzner nawet lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też zamówiłem u nich dzisiaj serwer z serii pro pluspower i zobaczymy co to będzie :P , lecz od kilku osób słyszałem że jest to dobra firma na poziomie ovh czy hetzner nawet lepsza.

 

@ViPower

napotkałem jeden mały problem , nie mogą pobrać pieniędzy z mojej karty pobrali tylko ~8zl ( 2 euro ). Czy to problem u nich czy u mnie? ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też pobrało na początku 2 euro (płaciłem przez paypal) Z tego co pisało podczas zamawiania to najpierw ściągają 2 euro żeby sprawdzić czy sie jest wypłacalnym a potem ściągną lub przyślą rachunek do zapłaty za miesięczny okres serwera z odjętą już sumą 2 euro (więc strat nie bedzie z tym związanych) Ale ViPower może jeszcze potwierdzić bo serwera jeszcze nie otrzymałem (zamówiłem 3 dni temu) Biorąc pod uwagę czas świąteczny to pewnie po nowym roku dostane serwer hehe :P

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest weryfikacja karty tylko, za każdym razem jak zmienisz kartę w ustawieniach to też ci pobierze 2 euro.

A ja tam dostałem wczoraj dostałem serwery i w sumie dzisiaj kolejne 3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam inne pytanie związane z zamówieniem. Czy dane do logowania działają dopiero po otrzymaniu serwera/zrealizowaniu zamówienia, ponieważ teraz nie mogę się zalogować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po skontaktowaniu jest z supportem otrzymałem przed świętami serwera dostępnego od zaraz taki jak Large tylko ma 3GB RAMu w tej samej cenie(dołożenie RAMu w EU DC niemożliwe, w US może się udać), bez czekania 2tyg..

Dali mi go w 1h, mi mniej 1GB RAMu nie robi wielkiej różnicy, ta oferta jest nieoficjalna, tylko przez kontakt z supportem.

Na moją prosbe oba dyski rozjechane zmienili bez żadnego ale na WDC WD3200BEVT (wydajność ~58 MB/s w RAID 1).

Jedynie ich automat miał problem ze zdalnym restartem i czekałem kilka godzin na ręczzny. Drugi raz serwer zawisł bez powodu i czekałem 10h

 

Jeszcze nie pobrali kasy. :)

 

Teraz uptime 3 dni juz jest i ok

Testuję narazie, jak będzie źle zostaje na C-250G

 

Sieć jest ok dla mnie, choć nie wiem czy ovh ma lepsza :)

Ping o 2-3ms gorszy z tp mam niz do ovh.

 

@pitu:

 

Tak, jak otrzymasz serwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał może serwer przez końcem roku i jeszcze na niego oczekuje? Czekam na serwer ok. 10 dni, a odpowiedzi na e-mail typu prosimy o cierpliwość... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można u nich podpinać polskie domeny?

 

Domain

Included Domains 1 (.de)

Domain Types .de, .com, .net, .org, .info, .biz , .ch, .at, .li, .be, .name, .eu, .ws

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×