Skocz do zawartości
RadioErewan

Alternatywa dla dedyka w OVH

Polecane posty

Coś mnie podkusiło i kilka miesięcy temu zamieniłem C2D z 2008 roku na quad core i sielanka w OVH zamieniła się w horror. Serwer nie jest widziany w części polskiego Internetu, a z helldesku mam zerowe wsparcie. Już nie mam ochoty na szukanie dziury w całym. Widać wylosowała mi się kijowa szafa.

Anyway. Potrzeba mi jakiegoś odpowiednika serwer z quadem, z 8 GB+ RAM, dyskiem 500GB+ w mirrorze (doskonale, gdyby raid był sprzętowy), najchętniej bez limitu ruchu, choć ruch z 2009 oscyluje w granicach 10-12TB rocznie. Miesięcznie nie obsługuje szalonej ilości odsłon - maks 3 miliony i pewnie więcej jak 5 to nie będzie.

Na serwer w OVH kładę 350 PLN miesięcznie netto i to też mniej więcej tyle, ile bym chciał wydawać nadal (na cud, że "dobra maszyna" będzie tańsza nie liczę).

Przyglądałem się ofercie http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/eq4/ z opcją dodania sprzętowego RAIDA.

Serwer powinien być przywoicie widoczny w PL, dlatego szukam czegoś w Europie. Jakieś rady, coś co warto obejrzeć? Proszę o porady podparte doświadczeniem empirycznym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zdarza się, że wsadzają "nowe" (stare) dyski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zdarza się, że wsadzają "nowe" (stare) dyski :)

Hetzner czy OVH - to że tak robi OVH, to wiem, ale jakoś się z tym nauczyłem żyć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci to moge w polsce w sensownej cenie sprzedac przy takim ruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci to moge w polsce w sensownej cenie sprzedac przy takim ruchu

 

Popatrzyłem na twoje ceny i mnie po prostu nie stać.

Chcę mieć cały serwer, nie VPS i zapas przepustowości. Doświadczenia z polskim biznesem mam nienajlepsze. Po próbie wyciągnięcia ode mnie 10x większych opłat przez pewnego polskiego dużego operatora, bo marketing wpadł na taki genialny pomysł, mam mocne postanowienie omijać polskie serwerownie szerokim łukiem.

Przy czym to nie jest wycieczka osobista, a osobista generalizacja (zdaję sobie z tego sprawę, że to może być krzywdząca opinia dla niektórych z operatorów).

Cenię sobie spokój dużego operatora, który ma zasoby na walkę z fuckupami i stabilną politykę rozwoju.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Cenię sobie spokój dużego operatora, który ma zasoby na walkę z fuckupami i stabilną politykę rozwoju.

No to jak cenisz, to theONE proponuje Ci dobrą ofertę. Ja mam, i chodzi stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak cenisz, to theONE proponuje Ci dobrą ofertę. Ja mam, i chodzi stabilnie.

Za 1TB miesięcznie z sensownym procesorem muszę zapłacić 800 zł. Kto da z cennika (nie w reklamie) 70% upustu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwerydlaciebie.pl to reseller server4you.net. Po co ma przepłacać?

bo tam traktują Polaków jak nie będę mówił co i kupić sobie u nich coś wcale nie jest proste

poza tym o ile dobrze pamiętam, to dochodzi umowa na cały rok, a u tego pośrednika już nie ma w/w problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, skąd taka opinia? wszyscy raczej chwalą i polecają firmę.

Nie wspominając już o cenach nie do pobicia, Xeon z SSD za 90euro? to nawet w ovh jest drożej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo tam traktują Polaków jak nie będę mówił co i kupić sobie u nich coś wcale nie jest proste

poza tym o ile dobrze pamiętam, to dochodzi umowa na cały rok, a u tego pośrednika już nie ma w/w problemu

Trochę mają mało opcji dodatkowych, ale nie ma umowy na rok, są miesięczne, bez opłaty instalacyjnej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może się coś zmieniło teraz, nie wiem nie sprawdzałem i zapewne nie będę miał okazji, ale z opinii, które widziałem na forum, to wygląda to tak jak napisałem. Klepnij sobie w google server4you.de z zaznaczeniem site:webhostingtalk.pl

Warto sprawdzić samemu, bo nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hetzner czy OVH - to że tak robi OVH, to wiem, ale jakoś się z tym nauczyłem żyć.

 

Hetzner! W OVH jeszcze mi się nie przytrafiło żebym dostał stary dysk na wymianę. Zawsze nówki wrzucają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wood - to trochę powielanie mitów sprzed kilku lat z czasów kiedy było tylko server4you.de - faktycznie trzeba było zapłacić za rok z góry (chyba iż było się z Niemiec) i support był tylko po niemiecku (po angielsku tylko jak miałeś farta i po prostu udało Ci sie trafić na kogoś kto znał ten język). Servers4you.net to inna marka, skierowana do innych odbiorców (angielski suport, płatności miesięczne, brak opłaty aktywacyjnej), poza tym od ponad roku mają też nową serwerownię. Wpisz w google server4you.net - opinie są pozytywne. Jest jeszcze jedna ich marka - serverloft.eu, ale nie interesowałem się nią za bardzo (choć ofeta również wygląda bardzo ciekawie). Ogólnie bardziej mnie to przekonuje jak widzę racki z xeonami/opteronami niż hetzner z athlonami :/

 

Po nowym roku (styczeń/luty) planuję skorzystać z ich ferty cloud i będę miał swoją opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę. Tak jak napisałem, żeby sobie sprawdzić, bo ja nie jestem pewien jak to dokładnie wygląda, szczególnie teraz. W sumie to nie powinienem pisać w takim wypadku, no ale jakoś tak wyszło. W każdym razie + dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

one nie są nieusuwalne...

Ale jaki sens miało by ustawienie danych SMART w nowym dysku tak, by udawał dysk używany?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki sens miało by ustawienie danych SMART w nowym dysku tak, by udawał dysk używany?

 

Pozdrawiam

 

Chyba sie poplatalismy, mi chodzi o sprzedaz używanych hdd jako nowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wood - to trochę powielanie mitów sprzed kilku lat z czasów kiedy było tylko server4you.de - faktycznie trzeba było zapłacić za rok z góry (chyba iż było się z Niemiec) i support był tylko po niemiecku (po angielsku tylko jak miałeś farta i po prostu udało Ci sie trafić na kogoś kto znał ten język). Servers4you.net to inna marka, skierowana do innych odbiorców (angielski suport, płatności miesięczne, brak opłaty aktywacyjnej), poza tym od ponad roku mają też nową serwerownię. Wpisz w google server4you.net - opinie są pozytywne. Jest jeszcze jedna ich marka - serverloft.eu, ale nie interesowałem się nią za bardzo (choć ofeta również wygląda bardzo ciekawie). Ogólnie bardziej mnie to przekonuje jak widzę racki z xeonami/opteronami niż hetzner z athlonami :/

 

Po nowym roku (styczeń/luty) planuję skorzystać z ich ferty cloud i będę miał swoją opinię ;)

 

kiedys miałem vps tam, ale sposób wirtualizacji mają słaby

 

zamówiłem dziś w server4you.net serwer EcoServer Large, bo za cene 25 Euro miesiecznie, dostaje CPU DC 4GB RAM i 2x 320GB SATA II dyski + traffic bez limitu na 100Mb/s

 

leaseweb, ovh ani hetzner takiej oferty nie ma.;)

 

jak dostane serwer to napisze co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×