Skocz do zawartości

Polecane posty

livenet.pl nie dzialacz

czy serwery tez?

 

po sprzedaniu livenetu (czy jakis tam inny macherszaker byl), support i jakosc uslugi wzroslo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Weź serwer może w bardziej sprawdzonej przez innych serwerowni. Przejrzyj opinię różnych firm na forum i wybierz najlepsze rozwiązanie. Nie ma sensu się pchać w coś niepewnego na nieznanych warunkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graczu

Wszystko padło na kolana.

 

Wygląda jak by ich całkowicie ze świata wycieli, z BGP wyłączyli.

 

Mogli by jakieś informacje przed takimi akcjami wysyłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Wszystko padło na kolana.

Mogli by jakieś informacje przed takimi akcjami wysyłać.

$sk = new Szklana_Kula;
$wrozba = $sk->przewiduj_awarie($livenet);
 
var_dump($wrozba);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos moze co sie dzieje z livenetem ? :/ od rana nie dziala moj vps,wyglada na to ze ich komornik dojechal :( , chcialem zabrac swoje pliki stamtad i isc do innej firmy lecz lipa bo nie mam nawet dostepu do swojego vpsa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos moze co sie dzieje z livenetem ? :/ od rana nie dziala moj vps,wyglada na to ze ich komornik dojechal :( , chcialem zabrac swoje pliki stamtad i isc do innej firmy lecz lipa bo nie mam nawet dostepu do swojego vpsa :/

To spóźniłeś się z myśleniem przynajmniej o pół roku.

 

@nrm

#!/bin/bash
#Archi, specjalnie dla WHT!
mailx=bok@esynergy.pl
firma=esynergy.pl
ile=1
#while sleep 60 do
wrozka=`ping -c $ile $firma 2>&1`
err1=`echo $wrozka | grep "100%" | wc -l`
err2=`echo $wrozka | grep "unknown host" | wc -l`
if [ $err1 -eq 1 -o $err2 -eq 1 ] ; then
echo Lezy, czas wyslac maila!
echo "Witam Was drodzy administratorzy z ${firma}. Czemu znowu cale wasze datacenter lezy i kwiczy? $(date)" | mail -s "WROZBITA_MACIEJ" $mailx
fi
#done

Proszę, nawet sprawdziłem osobiście i działa. Wrzucić do crona albo odkomentować mojego while'a i done'a. Dobrej zabawy :).

 

wuhatesy.jpg

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi, sam kiedyś myślałem żeby tak informować dostawcę który nie domaga :) Na prawdę dobre i z humorem :)

 

... a tak w ogóle to czemu tu jest 14:37 a nie 15:37 ?

Edytowano przez bzikmik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten skrypt ma jedną wadę logiczną - jest niczym dzwonienie na infolinię z informacją, że telefon infolinii nie działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry administrator oddzieli e-mail od strony, no ale cóż... dobry :D.

 

Przynajmniej się zakolejkuje i dojdzie po 2-3 dniach jako mass spam :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry administrator oddzieli e-mail od strony, no ale cóż... dobry :D.

 

.

 

Dasz przykład DC, które mają e-maile strony firmowej poza swoją infrastrukturą? ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tematu, ciekawy jestem co jest przyczyną . Czy jest to awaria, ze tak okropnie wycięło ? Na facebooku pisali, że 2 maja wprowadzili port 1 Gbps...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dasz przykład DC, które mają e-maile strony firmowej poza swoją infrastrukturą? ;)

 

 

Wiesz, niektóre firmy ostatnio informowały klientów o padach na facebooku... Sądzisz, że to lepszy sposób komunikacji niż "nieco" mniej oficjalny mail na jakimś zewnętrznym hostingu? ;)

 

Jeśli ktoś zakłada, że DC to rzecz święta i nigdy nie padnie to się myli i lepiej się na taki przypadek ubezpieczyć, a wbrew pozorom to nie jest aż takie trudne - stworzyć sobie jakiś serwer zapasowy "u konkurencji", wrzucić binda i ustawić jako ostatni możliwy serwer DNS (jeśli 1/2 poprzednie padną), a tam postawić jakiegoś małego postfixa i nginxa z napisem typu "Awaria Techniczna" ;).

 

Tak to przynajmniej userzy by wiedzieli co się stało, a teraz? Strony nie ma, maila nie ma, usług nie ma. Pytanie czy DC jest :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontakt telefoniczny? Nikt nie odbiera próbuję się dodzwonić od rana i lipa. Klientów mają daleko w dupie :)

 

Z nieoficjalnych info wiem że padło główne przyłącze światłowodowe. Tylko dziwi mnie że żadnego zapasowego nie mają czy cuś :/

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ten budżet

 

No ta, za sam sygnał już pobiera kaskę :D

 

 

Sorry za post pod postem opcji edytuj nie ma :/

 

Synergy Online :F

 

// Jak można proszę o połączenie postów.

Edytowano przez Miłosz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet budżetem ale tego DC na prawdę nie ma co porównywać do innych w Polsce, mimo pewnie dobrych chęci to DC od wielu lat szwankuje i nie ma dobrych łącz, przecież jeszcze nie tak dawno łącza tam były jakieś radiowe dzierżawione od sieci osiedlowej. Nie ma co oczekiwać cudów bo to niestety nie Warszawa i tam żadne szychy, które by finansowały rozwój tego DC się nie kolokują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie pisałem o żadnych dc w których miałem serwery,

a miałem do czynienia chyba z każdą większą serwerownią w europie,

ale na temat nc mogę napisać tylko tyle że jak się ma klientów za debili to tak jest się potem traktowanym.

mnie te całe jajca nie dziwią, niebiosą dziękuję że po "podziale" livenetu jednak wszystkich klientów

umieściłem na serwerach w sldc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem już 30zł na sam "Sygnał" aż się połączę z biurem. Po jakiego wuja podają ten numer telefonu jak wcale nie odbierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×