Skocz do zawartości

Polecane posty

To jest jakaś porażka, telefon wyłączony, tickiet wisi od 14... Zero odzewu, a człowiek tylko kasę traci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie tak zastanawiałem, wczesniej było świetnie, miejmy nadzieje że ten pan ma tylko urlop wróci i bedzie tak jak nalezy, bo jesli nie to bedziemy skazani chyba szukac innej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz prawie 24h tickiet wisi i nikt się nie ruszył zeby zobaczyć co się dzieje z serwerem !

 

nie mam pojecia co robić, a plinie potrzebuje serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A NC/LN daje jakieś SLA albo jakąkolwiek gwarancję na dostępność serwera? Bo jeżeli tak no to niezła rekompensata czy odszkodowanie musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz prawie 24h tickiet wisi i nikt się nie ruszył zeby zobaczyć co się dzieje z serwerem !

 

nie mam pojecia co robić, a plinie potrzebuje serwera.

 

W takich przypadkach zalecam zmiane firmy i omijać szerokim łukiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A NC/LN daje jakieś SLA albo jakąkolwiek gwarancję na dostępność serwera? Bo jeżeli tak no to niezła rekompensata czy odszkodowanie musi być.

 

Takie coś pisze w ich regulaminie:

 

W przypadku uwzględnienia reklamacji, USŁUGODAWCA dokona rekompensaty poprzez obniżenie wysokości należnego mu wynagrodzenia (opłaty), według poniższych zasad:

 

 

  1. Każda godzina awarii dla danej usługi powoduje obniżenie w następnym miesiącu ustalonej wysokości opłaty miesięcznej za daną usługę.
  2. Kwota obniżenia opłaty dla danej usługi jest karą umowną, która stanowi równowartość 300% opłat za każdy okres awarii dla danej usługi.
  3. Kwotę o jaką zostanie obniżona opłata wylicza się na podstawie opłaty miesięcznej za daną usługę (abonamentu miesięcznego).
  4. Na potrzeby powyższych kalkulacji przyjmuje się ujednoliconą liczbę 30 dni w miesiącu i 24 godzin na dobę (720 godzin w miesiącu).
  5. Każdy okres awarii przekraczający 15 minut liczony jest jako pełna godzina awarii.

TUTAJ macie cały regulamin:

http://www.livenet.pl/index.php?regulamin,4

Edytowano przez Kimi2007 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli owe SLA w maksymalnej formie to będzie nie wystawienie fvat za sierpień...

No cóż... Ciekawe, co tam niedobrego się na Widzewie stało...

 

 

juz prawie 24h tickiet wisi i nikt się nie ruszył zeby zobaczyć co się dzieje z serwerem !

Masz serwer z oferty "marki" ncgroup czy livenet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra już działa mój serwer, przypadkiem wyłączli go bo mysleli że jest nie opłacony :angry:

 

A przelew poszedł 3 Lipca :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Zgodnie z informacją jaka była wysyłana do klientów przed prowadzonymi pracami w związku z awarią jednej z linii zasilających musieliśmy dokonać restartów części serwerów ( serwery w ofercie livenet posiadają jeden zasilacz ). Wszystkie prace były wykonywane w nocy. Niestety awaria okazała się na tyle duża, że postanowiliśmy przenieść maszyny do drugiego pomieszczenia kolokacyjnego. Serwerów w tym pomieszczeniu jest dość dużo więc przenosiny zajęły trzy noce.

 

 

Przenoszone serwery były wyłączane w nocy a uruchamiane w godzinach rannych ( około godziny 6 rano ). Część serwerów jednak nie uruchomiła się prawidłowo i to właśnie tych maszyn dotyczyły zgłoszenia w systemie HelpDesk. Na wszystkie zgłoszenia udzielaliśmy odpowiedzi. Jeżeli widzieliśmy, że serwer funkcjonuje prawidłowo odpowiedź pisemna musiała poczekać. Istotniejsze od udzielenia informacji, że serwer już działa, było uruchomienie serwerów, które zostały zgłoszone jako niedziałające. Problemy z uruchomieniem serwerów dotyczyły systemu operacyjnego lub usług działających na serwerze. Problem dotyczył około 3% przenoszonych serwerów.

 

 

Odmawialiśmy jedynie uruchomienia maszyn, które nie zostały opłacone. Tak więc jeżeli któryś z serwerów nadal nie działa zapewne należy dokonać zaległych opłat. Można także wysłać potwierdzenie wpłaty, przyspieszy to wznowienie usług.

 

 

Muszę potwierdzić, że dużym minusem był problem z kontaktem telefonicznym. Niestety nasza infolinia nie wytrzymała takiej ilości telefonów z pytaniami czemu serwer nie odpowiada. Wcześniejsza informacja o pracach, która została wysłana do klientów, niestety nie przekonała części klientów i chcieli oni usłyszeć informację o pracach i koniecznym restarcie telefonicznie. Spowodowało to, że część klientów nie mogła się dodzwonić do działu technicznego.

 

 

Ten problem nie powinien się powtórzyć i na początku przyszłego tygodnia zostaną podjęte kroki, które go wyeliminują.

 

 

Podkreślam jednak, że przez cały czas udzielaliśmy informacji w zgłoszeniach oraz za pomocą poczty elektronicznej.

 

 

Każdy klient, który chciałby zgłosić reklamację ma do tego pełne prawo. Na naszej stronie znajduje się druk formularza reklamacyjnego. Proszę go wypełnić i przesłać do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam wątek i jedno mnie zastanawia.

Płaci się za usługę grosze, bo nie przesadzajmy, ceny Livenetowe nie są nijak wygórowane, a wymaga się od usługi bezprzerwowej pracy, a w przypadku awarii ryczy się na cały megafon, jako to usługodawca zły, bo jest awaria ? Coś tu jest nie halo.

Stara prawda dobrze rzecze, "stopień narzekania klienta jest odwrotnie proporcjonalny do ceny, jaką płaci za usługę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna odwiedzic :)

 

Taaa, i żaden Telefon nie działał, na mejla tez ie odpisywali, zresztą masz napisane w poście firmy LiveNet ze nie obierali telefonów...

 

Od kiedy kogoś odwiedza się przez telefon lub maila ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Od kiedy kogoś odwiedza się przez telefon lub maila ?

 

NETWORK COMMUNICATION SP. Z O.O.

I Oddział w Łodzi - Biuro obsługi klienta:

Ul. Piłsudskiego 135

92-318 Łódź

 

II Oddział w Łodzi - Siedziba firmy:

Ul. Piotrkowska 270

90-361 Łódź

 

 

Informacja handlowa:

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 20.00

Infolinia: 801 000 820

 

Email: info@ncgroup.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na powyższe adresy mam ~1km ode mnie, więc gdyby się nie odezwali i byłby gruby problem, zawsze mogę się przejść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Zgodnie z informacją jaka była wysyłana do klientów przed prowadzonymi pracami w związku z awarią jednej z linii zasilających musieliśmy dokonać restartów części serwerów ( serwery w ofercie livenet posiadają jeden zasilacz ). Wszystkie prace były wykonywane w nocy. Niestety awaria okazała się na tyle duża, że postanowiliśmy przenieść maszyny do drugiego pomieszczenia kolokacyjnego. Serwerów w tym pomieszczeniu jest dość dużo więc przenosiny zajęły trzy noce.

 

 

Przenoszone serwery były wyłączane w nocy a uruchamiane w godzinach rannych ( około godziny 6 rano ). Część serwerów jednak nie uruchomiła się prawidłowo i to właśnie tych maszyn dotyczyły zgłoszenia w systemie HelpDesk. Na wszystkie zgłoszenia udzielaliśmy odpowiedzi. Jeżeli widzieliśmy, że serwer funkcjonuje prawidłowo odpowiedź pisemna musiała poczekać. Istotniejsze od udzielenia informacji, że serwer już działa, było uruchomienie serwerów, które zostały zgłoszone jako niedziałające. Problemy z uruchomieniem serwerów dotyczyły systemu operacyjnego lub usług działających na serwerze. Problem dotyczył około 3% przenoszonych serwerów.

 

 

Odmawialiśmy jedynie uruchomienia maszyn, które nie zostały opłacone. Tak więc jeżeli któryś z serwerów nadal nie działa zapewne należy dokonać zaległych opłat. Można także wysłać potwierdzenie wpłaty, przyspieszy to wznowienie usług.

 

 

Muszę potwierdzić, że dużym minusem był problem z kontaktem telefonicznym. Niestety nasza infolinia nie wytrzymała takiej ilości telefonów z pytaniami czemu serwer nie odpowiada. Wcześniejsza informacja o pracach, która została wysłana do klientów, niestety nie przekonała części klientów i chcieli oni usłyszeć informację o pracach i koniecznym restarcie telefonicznie. Spowodowało to, że część klientów nie mogła się dodzwonić do działu technicznego.

 

 

Ten problem nie powinien się powtórzyć i na początku przyszłego tygodnia zostaną podjęte kroki, które go wyeliminują.

 

 

Podkreślam jednak, że przez cały czas udzielaliśmy informacji w zgłoszeniach oraz za pomocą poczty elektronicznej.

 

 

Każdy klient, który chciałby zgłosić reklamację ma do tego pełne prawo. Na naszej stronie znajduje się druk formularza reklamacyjnego. Proszę go wypełnić i przesłać do nas.

 

 

Chciałbym zauważyć że w tym poście Państwo łżą jak psy, ponieważ żadnego maila nie dostałem. Do tego mogę przedstawić tutaj maila od Państwa gdzie od grdunia 2010 roku zmieniacie mi termin ważności serwera, 7 miesięcy na zmianę ważności to bardzo mało czasu.

 

Żenada a nie firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem tu nowy, więc powiem wszystkim "Cześć" na początek

 

Jestem klientem Livnetu już 7-8 miesięcy

 

Też mam problem z datą płatności za serwer, najpierw była to data (dzień miesiąca) w którym zapłaciłem za serwer, po kilku miesiącach jak się zorientowałem, że data data płatności to nie data uruchomienia lecz tej nieszczęsnej daty pierwszej płatności to od ręki mi to zmieniono. (Niestety wynikł przy tym problem, bo w momencie zmiany daty 2 razy w miesiącu naliczyło mi należność, z czego jestem wściekły ;/). Więc muszę Wam przyznać rację odnośnie księgowości która jest raczej słaba. Tak już na jakość usług narzekać nie mogę, serwer chodzi dobrze, łączę spełnia moje wymagania, a podczas awarii i zostałem poinformowany przed nią, że nastąpi (niżej załączam wiadomość o której pisał przedstawiciel Livenetu, a Pan Szary twierdzi, że maila nie dostał). Tak też na wszystkie moje tickety odpowiadano w ciągu 2-4 godzin, co uważam, że na czas awarii nie jest to zły wynik. Dzwonić nie dzwoniłem więc o jakości telefonicznej wypowiadać się nie będę, dla mnie oczywiste było, że jak mają awarię to telefonicznie nic nie załatwię.

 

Nie ma co się oszukiwać, Livenet jest raczej budżetowym wyjściem, i wolę by firma chcąc oferować najtańszą ofertę, oszczędzała na osobie odbierającej telefony, a nie na serwerach które świadczą.

 

"Szanowni Państwo,

 

W związku z wystąpieniem problemów dotyczących stabilności zasilania

jednej z linii zasilających w pomieszczeniu w którym znajdują się

Państwa serwery, informujemy o możliwości wystąpienia przerwy w

świadczeniu usługi dzisiaj w godzinach nocnych. Wszystkie urządzenia

które będą musiały zostać przepięte na drugą linię będą

restartowane z konsoli aby wykluczyć ryzyko wystąpienia awarii.

 

Jeżeli życzą sobie Państwo wcześniejszej informacji o restarcie

Państwa urządzeń prosimy o przesłanie takiej informacji na adres email

bok@ncgroup.pl. W wiadomości emaili prosimy o podanie numeru telefonu na

który zostanie wysłana informacja.

 

Za wszelkiego rodzaju utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

Z poważaniem, Zespół Network Communication Sp. z o. o."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem tu nowy, więc powiem wszystkim "Cześć" na początek

 

Jestem klientem Livnetu już 7-8 miesięcy

 

Też mam problem z datą płatności za serwer, najpierw była to data (dzień miesiąca) w którym zapłaciłem za serwer, po kilku miesiącach jak się zorientowałem, że data data płatności to nie data uruchomienia lecz tej nieszczęsnej daty pierwszej płatności to od ręki mi to zmieniono. (Niestety wynikł przy tym problem, bo w momencie zmiany daty 2 razy w miesiącu naliczyło mi należność, z czego jestem wściekły ;/). Więc muszę Wam przyznać rację odnośnie księgowości która jest raczej słaba. Tak już na jakość usług narzekać nie mogę, serwer chodzi dobrze, łączę spełnia moje wymagania, a podczas awarii i zostałem poinformowany przed nią, że nastąpi (niżej załączam wiadomość o której pisał przedstawiciel Livenetu, a Pan Szary twierdzi, że maila nie dostał). Tak też na wszystkie moje tickety odpowiadano w ciągu 2-4 godzin, co uważam, że na czas awarii nie jest to zły wynik. Dzwonić nie dzwoniłem więc o jakości telefonicznej wypowiadać się nie będę, dla mnie oczywiste było, że jak mają awarię to telefonicznie nic nie załatwię.

 

Nie ma co się oszukiwać, Livenet jest raczej budżetowym wyjściem, i wolę by firma chcąc oferować najtańszą ofertę, oszczędzała na osobie odbierającej telefony, a nie na serwerach które świadczą.

 

"Szanowni Państwo,

 

W związku z wystąpieniem problemów dotyczących stabilności zasilania

jednej z linii zasilających w pomieszczeniu w którym znajdują się

Państwa serwery, informujemy o możliwości wystąpienia przerwy w

świadczeniu usługi dzisiaj w godzinach nocnych. Wszystkie urządzenia

które będą musiały zostać przepięte na drugą linię będą

restartowane z konsoli aby wykluczyć ryzyko wystąpienia awarii.

 

Jeżeli życzą sobie Państwo wcześniejszej informacji o restarcie

Państwa urządzeń prosimy o przesłanie takiej informacji na adres email

bok@ncgroup.pl. W wiadomości emaili prosimy o podanie numeru telefonu na

który zostanie wysłana informacja.

 

Za wszelkiego rodzaju utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

Z poważaniem, Zespół Network Communication Sp. z o. o."

 

Dziwne bo kilka innych osób które znam i mają dedyka w livenecie nie dostali również maila, więc coś jest tutaj nie tak.

 

Albo jesteś posłańcem LV albo masz dedyka w ncgroup a nie w LV.

 

 

Śmiało można powiedzieć że w tej firmie nie ma czegoś takiego jak support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A to nie jest już przypadkiem ta sama firma? Na stronie LiveNet jest odnośnik do danych firmy do NC group.

 

 

Jeżeli chodzi ci o stary LiveNet to teraz jest SlaskDataCenter ale to już zupełnie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiało można powiedzieć że w tej firmie nie ma czegoś takiego jak support.

Support to jedno, ale prądu też nie mają... Żal i ból, aż się boje pomyśleć co by mi klienci zrobili jakbym takie numery robił z ich serwerami.

Toż to jest jakaś masakra. Szczerze wam wszystkim współczuję, że musicie w tej firmie utrzymywać swoje serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szczerze wam wszystkim współczuję, że musicie w tej firmie utrzymywać swoje serwery.

 

Albo niska cena albo wysoka jakość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest już przypadkiem ta sama firma? Na stronie LiveNet jest odnośnik do danych firmy do NC group.

 

 

Jeżeli chodzi ci o stary LiveNet to teraz jest SlaskDataCenter ale to już zupełnie co innego.

 

kamikadze jest różnica gdzie zamówisz serwer, nie wiem jak oni to robią i w czym tkwi problem ale jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest już przypadkiem ta sama firma? Na stronie LiveNet jest odnośnik do danych firmy do NC group.

To jest ta sama firma. Ale to nie oznacza, że sla i gwarancje usług są takie same dla oferty sygnowanej domeną livenet.pl i dla macierzystej oferty NC.

 

Ale swoją drogą - jeśli w momencie owej awarii firmie tak trudno było via IVR nagrać jakąś zapowiedź uspokajającą klientów, to zbyt poważna to firma nie jest. Bo nie mówimy tu o jakimś chrzaczastym hostingu, a o partnerze "hurtowym", gdzie chyba właśnie za ową pewność działania i pewność bycia informowanym o awariach się płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×