Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dong

Staż z PUP - praca zdalna? :P

Polecane posty

Obecnie jestem zarejestrowanym bezrobotnym, bo mam zamiar starać się za 10 miesięcy o dotację przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. Średnio mi się widzi kisić na stażu przez 6 miesięcy za 700 zł (a pewnie prędzej czy później będą chcieli mnie na niego wysłać).

 

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem jak praca zdalna, czyli przed komputerem w domu. Próbował ktoś tego z urzędem pracy? Mógłbym wtedy zarobić dwa razy więcej niż marnując życie na stażu w punkcie xsero :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Prawdopodobnie w najbliższym czasie będę próbował, to dam znać jak poszło.

Z małym wyjątkiem, nie staż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liderson

Staż pracy jest raczej nie unikniony ... niby jeden urząd pracy ale każdy urząd w kazdym mieście ma inne zasady... musiał by się przejść i dowiedzieć jakie oni mają zasady... ale jest możliwe zatrudnienia kogoś na staż zdalnie . ew z pracodawca mozesz sie dogadac.

 

jesli chodzi co o urzad pracy i staz z niego nie ma opcji urzad podpisuje umowe z pracodawca a urzad tez z toba .. musisz odbebnic swoje i dostawac tyle te marne 700 zl niestety ... nie ma innej mozliwosci. chyba ze zalatwisz sobie staz bezposrednio u pracodawcy.

 

Opisz dokladnie gdzie mieszkasz a postaram ci sie udzielic wiekszych informacji

 

Jak rozumiem jestes bezrobotnym i na sile z urzedy chca cie wyslac na staz pracy ? nie z wlasnej woli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liderson - jeszcze nie chcą, bo na ten rok już nie wydają wniosków (pewnie kasa się skończyła), ale w przyszłym roku pewnie spróbują. A nie mogę bez przyczyny odmówić stażu, bo nie dostanę dotacji.

 

Jestem zarejestrowany w Urzędzie Pracy w Zawierciu (woj. Śląskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liderson

Dokładnie zgadzam się z tobą okres wakacyjny to ten okres kiedy musza wydac pieniadze unijne oraz na dodacje i w tym okresie najczesciej wydaja pieniadze ...

 

wiec jesli chcesz dostac dotacje nie masz wyjscia jak isc na staz jak cie wysla jesli odmowisz oczywiscie mozesz powiedziec ze cos ci nie pasuje i zwlekac ale pomysl ile mozna zwlekac i kiedy dostaniesz dotacje ... to mija sie z celem ... puki czas znajdz prace zdalna dogadaj sie z pracodawca aby zatrudnil cie na staz z PUP i mysle ze nie bylo by problemuw aby w umowie napisal zakres obowiazkow za te 700 zl na stazu a umowe cywilna podpisal miedzy soba ale to sie tak naprawde nie kalkuluje wiec myslac realiami

 

Nie masz wyjscia jak isc na staz z pup jesli cie wysla ... zwlekac i czekac na dotacje ... lub znalesc dobrego pracodawce aby sie z nim dogadac ... aby podpisal umowe z PUP ty z PUP a aneks cywilno prawny miedzy soba czyli ta umowa nie podlegala by pod kodeks pracy ale pod kodeks cywilny rozumiesz ? ... mozesz dostawac te 700 zł a w 2 umowie opisany wiekszy zakres obowiazkow ...

 

 

Przejdz sie najlepiej do PUP i dowiedz sie wszystkiego ale delikatnie :D

 

dla scislosci aneks umowny mialem na mysli zewnetrzny podlegajacy pod prawo cywilne nie wewnetrzny laczacu umowe z PUP bo to nielegalne ...

 

urzad sie zabezpiecza w takich sprawach ... bo to urzad placi tobie nie pracodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liderson

Tak dostanie :) ale zeby to dostac chwile potrfa :) a jak go wywala na staz a w trakcie trwania stazu dostanie dotacje nie moze z niego zrezygnowac i tu jest haczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×