Skocz do zawartości
obelix94

Nowy serwer dla sklepu internetowego

Polecane posty

Witam!

 

Założyłem sklep internetowy i widzę że jego popularność rośnie, tak samo jak i obciążenie procesora. Mam system w Prohoście, więc obciążenie mam w punktach. Obecnie jest to ok. 6 punktów miesięcznie (na 62), ale cały czas rośnie. A jeszcze nie ma tam aż takiego zatrzęsienia ludzi. Oczywiście wchodzi w grę optymalizacja skryptu który tam jest, ale chcę już zacząć rozglądać się za innym lepszym, większym serwerem bo to co mam to nie starczy.

 

Jak mówiłem obecnie mam pakiet w Prohoście, biznes (podstawowy wirtualny). Widzę, że 1gb dysku nie starczy a jeszcze martwię się o te punkty. Dlatego zastanawiam się, czy:

1) Przejść na wyższy pakiet (jaki?)

2) Kupić inny serwer wirtualny (gdzie? jaki?)

3) Zakupić np. VPS, Reseller (gdzie? jaki? opłaca się?)

 

Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na VPS jeszcze za wcześnie. Ja mogę polecić firmy z mojej sygnaturki (linki z refami). Jeśli jednak myślisz przyszłościowo i sklep ma się bardzo rozrosnąć, to można już teraz zacząć rozglądać się za VPSem, aby zminimalizować czas na przenosiny. W takim przypadku - IONIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział, że za wcześnie. Jeśli obciążenie tak szybko wzrasta lepiej już szukać małego VPS i powoli przenosić.

 

1) Przejść na wyższy pakiet (jaki?)

2) Kupić inny serwer wirtualny (gdzie? jaki?)

3) Zakupić np. VPS, Reseller (gdzie? jaki? opłaca się?)

 

1. Możesz, ale to i tak nie zmieni faktu że prędzej czy później będziesz musiał szukać jakiś większy serwer np VPS. Pamiętaj że musisz mieć czas na przygotowanie, konfigurację i zakup takiego serwera, musisz także znaleźć kogoś do konfiguracji (bo rozumiem, że chcesz to jak nataniej). Są oczywiście tzw Hostingi Dedykowane, gdzoe masz już wszystko przygotowane, ale ceny miesięczne zaczynają się od ponad 100 zł (np. u nas).

 

2. Bez sensu, limity obciążeń i maszyny na których są umieszczone konta, są praktycznie podobne w każdej firmie.

 

3. To już musisz samodzielnie przekalkulować, jeśli sklep przynosi zyski, a tym samym zwiększa obciążenie CPU taka migracja jest nie unikniona.

 

Najpierw policz ile masz przeznaczony na utrzymanie projektu, tzn na serwer, administrację ewentualnie jakieś drobne naprawy.

Dopiero wtedy będziemy mogli Ci coś konkretnego zaproponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja bym nie powiedział, że za wcześnie. Jeśli obciążenie tak szybko wzrasta lepiej już szukać małego VPS i powoli przenosić.

W tej chwili 6/62 punkty miesiecznie to nie jest dużo. Niemniej jednak, tak jak napisałem wcześniej czy później i tak pewnie trzeba będzie się przenieść (o ile sklep będzie rozwojowy), w związku z czym najlepiej wcześniej.

 

2. Bez sensu, limity obciążeń i maszyny na których są umieszczone konta, są praktycznie podobne w każdej firmie.

Z tym sie nie zgodzę. Na prohoście wykorzystywałem ponad 5% CPU dziennie. Ten sam skrypt w głowanet już tylko 3%. Na dodatek dostalem większy pakiet (w porównaniu do prohostu) za tą samą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Może limity są podobne, ale procent procentowi nie równy, wałkowane na forum dziesiątki razy.

Nie każdy ma takie same CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może napisałbym to inaczej. Procent procentowi jest równy, jednak zdolności obliczeniowe procesorów mogą być różne.

Faktycznie było wałkowane na forum wiele razy.

 

Z tym sie nie zgodzę. Na prohoście wykorzystywałem ponad 5% CPU dziennie. Ten sam skrypt w głowanet już tylko 3%. Na dodatek dostalem większy pakiet (w porównaniu do prohostu) za tą samą cenę.

 

Dwie różne maszyny, zawsze będziesz miał wynik inny ale podobny, jest także zawsze inna konfiguracja serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może napisałbym to inaczej. Procent procentowi jest równy, jednak zdolności obliczeniowe procesorów mogą być różne.

Na początek - mnie to w szkole uczyli, że procenty to NIGDZIE same nie chodzą, i bez podania, jakiej dokładnie wartości dotyczą, to są totalnie bezwartościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dwie różne maszyny, zawsze będziesz miał wynik inny ale podobny, jest także zawsze inna konfiguracja serwera.

Dokładnie o to mi chodziło i właśnie dlatego nie zgadzałem się ze stwierdzeniem że nie ma sensu szukać lepszego serwera współdzielonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw policz ile masz przeznaczony na utrzymanie projektu, tzn na serwer, administrację ewentualnie jakieś drobne naprawy.

Dopiero wtedy będziemy mogli Ci coś konkretnego zaproponować.

 

Chodzi ile mam się tym opiekować czy ile kasy mam na to? Jeżeli opieka, to cały czas, a na pewno jeszcze przez jakieś 2 - 3 lata. Jeżeli chodzi o kwotę, to zależy:

 

 

1. Koło 200zł rocznie aktualnie

 

2. Jeżeli zyski wzrosną, to myślę że 100 miesięcznie, chyba że nie będą aż tak duże na tą 100 miesięcznie to koło 300 - 400 rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 200 złotych rocznie to dostaniesz konto wspódzielone.

U nas proponuję serwer MZ FOUR, tam masz do 20% CPU, całość na cPanelu.

 

Jednak najpierw proponowałbym to przetestować na kilku serwerach, w celu sprawdzenia realnego obciążenia.

 

Jeśli się nie mieścisz w tych granicach obciążenia, to niestety całość wyjdzie Ci drożej.

 

Te 300 - 400 złotych rocznie może być za mało na VPS z administracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tego dochodzi koszt SSL - czyli najczęściej dedykowane IP oraz certyfikat.

Wasza oferta wydaje się być sensowna. Jakieś inne propozycje?

 

Te 20% to już coś, tak samo jak transfer oraz pojemność. Obecnie z obciążeniem mieszczę się w 2% (obciążenie jest między 0.1% a 1%).

 

Też uważam, że ten MZ ONE albo TWO by stykło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tego dochodzi koszt SSL - czyli najczęściej dedykowane IP oraz certyfikat.

Wasza oferta wydaje się być sensowna. Jakieś inne propozycje?

 

Te 20% to już coś, tak samo jak transfer oraz pojemność. Obecnie z obciążeniem mieszczę się w 2% (obciążenie jest między 0.1% a 1%).

 

Też uważam, że ten MZ ONE albo TWO by stykło

 

 

 

 

NIe wiem, trudno ocenić bez monitorowania Twojego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×