Skocz do zawartości
Malitek

UPC oferta

Polecane posty

Witam,

Posiadam aktualnie usługi

 

Telewizja cyfrowa + nagrywarka

Internet 25 Mbps

Telefon bez limitu

 

Płace 180zł

 

Własnie skończyłą mi się umowa chce przejść na:

 

Telewizja cyfrowa z HD + nagrywarka

Internet 50 Mbps

Telefon bez limitu

 

Kosztuje to 175zł.

 

Zadzwoniłem do UPC i konsultantka powiedziała mi ,że dla obecnych klientów posiadających 3 usługi jest to w cenie 200zł.

 

 

Dlaczego za to ,ze jestem klientem UPC 3 lata mam płacić 180zł rocznie więcej ?

 

 

Co moge zrobić ? jakiś myk ? Wypowiedzenie umowy ?

Nie chce stracić mojego numeru stacjonarnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAA :D taka prawda dla stałych klientów są gówniane promocje !!

Ja zawsze wypowiadam umowę w firmie multimedia polska i podpisuje nową jako nowy klient tylko że teraz się

wzieli na sposób i wprowadzili zmiany :) od momentu wypowiedzenia umowy nie można z nimi podpisać nowej przez okres 3 miesięcy

nie wiem jak to jest w UPC ale może warto sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

crazyluki Nie

 

Wypowiem np. telewizje

 

 

Napislai " dla nowych klientow lub posiadajaych 1 bądź 2 usługi :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w multimedii jest to samo.... u mnie jeszcze inny jest myk...

otóż jak do mnie zadzwonili z ofertą dla nowych klientów to dostałem: kablówkę analogową + cyfrową + internet 6 Mbps za 92zł brutto.

Z Panią konsultant przyjemnie się rozmawiało, parę rzeczy się dowiedziałem. Spisała moje dane firmowe no i zadowolony, że w sumie tak tanio, a niezłą ofertę dostałem jak na mój region. Gdy byłem kilka dni normalnie w placówce dostałem podobną ofertę:

kablówka analogowa + cyfrowa + internet 2 Mbps + telefon (gdzie go nie chciałem bo nie jest mi potrzebny) za 100zł brutto, więc pomyślałem sobie iż oferta którą dostałem przez telefon naprawdę jest dobra i nie ma co się zastanawiać.... a niestety multimedia u mnie na nowych blokach ma monopol, gdzie TP / dialogu itd jeszcze nie ma i nie będzie tak szybko.

 

No i tak jak pisałem pod koniec Pani spisała moje dane firmowe do FV i przyjechali za 2-3 tyg zamontować to wszystko. Już na samym początku nie podobała mi się zbytnio umowa, ponieważ ogólnie nie było żadnego cennika tylko zapisy typu: telewizja kablowa - promocja itd.

Wczoraj zebrałem się i zadzwoniłem aby mi podała konkretnie konsultantka ile będę płacił bo przez telefon dostałem ofertę 92zł, a na umowie ogólnie też nic nie jest napisane. Powiedziała mi, że 160zł.... normalnie zdębiałem, więc zacząłem dopytywać co, jak, dlaczego. Okazało się, że dla firm oferta jest droższa niż dla osób prywatnych jeżeli chodzi o kablówkę i cyfrówkę..... Oczywiście jak to u nas bywa tego Pani konsultant wcześniej nie powiedziała bo na pewno bym nie zgodził się na taką cenę / traktowanie i wziął na osobę prywatną. Także nic mi nie zostanie jak pierwszą FV jaką otrzymam nie opłacać i pisać do działu reklamacji........ No cóż.... następnym razem będę 10 razy pytał się o cenę końcową i prosił o wyraźną cenę w umowie jaką będę podpisywał. Teraz wiem, że następny okres abonamentowy nie będę przedłużał u nich ani jednego dnia dłużej - jeżeli mi tego nie zmienią na taką cenę jaką przez telefon usłyszałem głośno i wyraźnie.

 

 

aaaa i jeszcze na umowie mam wyraźnie zaznaczone: HBO i Canal+ w promocji gdzie to oznacza, iż przez 2 miesiące mogłem używać owych dodatków za 1zł miesiąc per szt. Oczywiście tego nie mam, a konsultantka przez telefon powiedziała, że nie ma tego w systemie i bla bla proponuje mi świetną ofertę za 19zł / miesiąc za każdy z tych pakietów to szczerze powiedziawszy zaśmiałem się jej 'w słuchawkę' i podziękowałem wybitnej współpracy w rozwiązaniu problemu.....

 

 

P.S. ale się rozpisałem.... ssory :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzieli na sposób i wprowadzili zmiany :D od momentu wypowiedzenia umowy nie można z nimi podpisać nowej przez okres 3 miesięcy

nie wiem jak to jest w UPC ale może warto sprawdzić.

W UPC i Aster jest identycznie, czyli rozwiązanie umowy i dopiero po 3 miesiącach jest się traktowanym jako nowy klient. Żadna z dwóch powyższych firm nie dba o starych klientów. Jedynym sposobem na nich jest skakanie co rok raz do UPC raz do Aster i zawsze jest się dla nich nowym klientem - praktykujemy w domu kilka ładnych lat i się sprawdza. UPC ani Aster ani razu nie zaproponowali nam żadnej, powtarzam żadnej, promocji z racji kończącej się umowy. Chcieli zawsze tyle samo, za te same parametry łącza itd., kiedy dla nowych było to 2 razy tańsze. Już pomijam fakt, że UPC potrafi przedłużyć sobie umowę samo z siebie i przesyłać przez najbliższy rok faktury(wiem to z autopsji - przydarzyło się to nam z 5 lat temu). Najciekawsze jest to, że wyglądało to, jakby mieli fakt sfałszowania umowy wpisany w systemie, bo rok-dwa po tym bez problemu umożliwili nam korzystanie z ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale wy sami mieszkacie, wystarczy ze inna osoba podpisze i juz jest nowy klient, przeciez to nie o adres chodzi tylko o podpisujacego umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już pomijam fakt, że UPC potrafi przedłużyć sobie umowę samo z siebie i przesyłać przez najbliższy rok faktury(wiem to z autopsji - przydarzyło się to nam z 5 lat temu). Najciekawsze jest to, że wyglądało to, jakby mieli fakt sfałszowania umowy wpisany w systemie, bo rok-dwa po tym bez problemu umożliwili nam korzystanie z ich usług.[/size][/color]

W zapisie umowy jest jak byk iż w przypadku nie wypowiedzenia umowy, zostaje ona przedłużona na taki sam okres, na takich samych warunkach.

 

Co do ofert dla stałych klientów w upc polecam wybrać się do biura obsługi.. oferta o niebo lepsza i tańsza niż dla nowych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno podpisałem umowę z UPC.

Chciałem zamówić przez internet opcję 10mb za 65zł - powód był głównie jeden: wcześniej w UPC miałem umowę na czas nieokreślony a na tym mi teraz najbardziej zależało. Niestety w formularzu zamówień dali mi wybór czy 12 czy 24 miesiące i cały proces przerwałem.

Wieczorem tego samego dnia zadzwonił do mnie konsultant UPC pytając dlaczego nie dokończyłem zamówienia. Po stwierdzeniu, że na 12 miesięcy umowy nie podpiszę okazało się, że mogą podpisać umowę na czas nieokreślony z dokładnie tymi samymi parametrami i cenami. Jedyne co zmienili to instalacja - 100zł.

 

O ile będzie to działało tak samo jak dwa lata temu to taka umowa ma jeszcze jeden plus (ale to też efekt polityki UPC) - przy każdej obniżce cen od razu płacimy mniejszy abonament lub mamy szybszy internet. Opcje można zmieniać dowolnie z miesiąca na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie było jeszcze inaczej. Kończyła mi się umowa więc zadzwoniłem na infolinię UPC i poprosiłem o ofertę dla mnie. Dotychczas miałem tv analogową i 10 mb internet za 135 zł. Pan powiedział, że możemy przedłużyć umowę tą samą z rabatem gdzie finalnie miałem płacić 130 zł i dadzą do tego podstawowy dekoder HD i podstawowy pakiet telewizji cyfrowej. Powiedziałem, że mnie to nie zadowala bo w ofercie na stronie www macie napisane, że mozna zdecydować się na umowę na czas nieokreślony w pormocji opisana jako "na stałe" i możecie dać telewizję cyfrową z dekoderem HD i 25 mb internet za 110 zł, otrzymałem odpowiedz standardową, że to dla nowych klientów więc poprosiłem o połączenie z działem rezygnacji z usług. Po rozmowach z Panią, która rozmawiała ze mną z działu rezygnacji powiedziała, że nie da się nic z tym zrobić i nie otrzymam oferty tej za 110 zł więc poprosiłem o rozwiązaniem umowy. Po dwóch dniach dzwoni do mnie konsultantka UPC i mówi, że specjalnie dla mnie za to, że jestem z nimi ponad 3 lata otrzymam ofertę, którą sobie życzyłem. I tak mam płace teraz 110 zł za 60 kanałów analogówki, podstawowy pakiet telewizji cyfrowej z dekoderem HD i internetem 25 mb. Jak dla mnie fajna oferta chociaż powiem szczerze, że ten internet mógłby lepiej chodzić jak na taką prędkość. Czasem się myśłę, że ten 10 mb co miałem wcześniej lepiej chodziło niż te 25 mb co teraz mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W ogóle w tym kraju jakoś dziwnie są skonstruowane umowy i oferty.

Już pomijając telewizję cyfrową (w sumie w UPC przy umowie np. na 12 miesięcy przedłużałem na nowych warunkach, ciutkę tylko droższych niż promozyjne, więc nie wiem skąd u was takie przeżycia : ), to w komórkach jakie jaja się dzieją. Tak z rok temu rozważałem opcję abonamentu. No tak, tylko po analizie tego, jakie telefony dają za ile, jakie ceny połączeń i smsów i w ogóle plusów i minusów abonamentu vs karta to okazało się, że po ch... wuju jest ten cały abonament. Za dobry telefon 4 stówy, minuta droższa niż na kartę - parodia, to wolę dołożyć 200zł na telefon i mieć minutę po 30 groszy niż telefon za 4 stówy i minuta za 45 groszy. Tutaj na forum i sprzedawca próbował bzdury pisać o tym, że sieć inwestuje w telefon TJAAA... chińczyk robi za 20 dolarów, oni to dają w cenie podstawowej za 1000zł i dają ofertę w umowie za 600zł... czyli pewnie i tak zarobi i taka Nokia i ciutkę uszczknie operator (pamiętając o tym, że będzie kroił na połączeniach, które są droższe, niż w przypadku oferty na kartę). Wciąż, niestety mają nas za debili te niebieskie psy, którym czerwone łapówkarskie psy na górze pozwoliły wysysać kasę (cenami) i życie (pensjami i pracą) z tego narodu. No ale u nas socjokapitalizm wyjątkowo porąbany jest, i tak w kółko, od 89ego...

 

A już szczytem nieporadności i niegospodarności jest sytuacja, gdy lepiej wyedukowany rynkowo klient sam podsuwa ofertę gościowi z działu sprzedaży... w USA to pewnie artykuł by o tym dali w lokalnej gazie i wyśmiali taką sieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tam gadasz :)

 

http://www.era.pl/pl...owa_firma?tab=2

Minuta połączenia 10gr netto.

http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/abonament/obnizki_w_rodzinie - nawet w taryfie dla osób fiz. masz 29 gr przy abonamencie 69zł.

 

a po 2. W przypadku telefonu na abonament nie przejmuję się, że zabraknie mi pieniędzy na koncie w jakieś dziurze gdzie w pobliżu nie ma dostępu do karty prepaid :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
a po 2. W przypadku telefonu na abonament nie przejmuję się, że zabraknie mi pieniędzy na koncie w jakieś dziurze gdzie w pobliżu nie ma dostępu do karty prepaid

a po 3. w przypadku telefonu na abonament, masz taniej telefon/internet/smsy, a na kartę musisz wybierać pomiędzy usługami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a po 3. w przypadku telefonu na abonament, masz taniej telefon/internet/smsy, a na kartę musisz wybierać pomiędzy usługami.

 

Dokładnie + jeszcze promocje / rabaty jako stały klient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślicie że na kartę nie ma promocji? Ja dzięki promocji orange mam internet hsdpa za free :) a telefon na kartę od blisko 10 lat i do abonamentu raczej już nie wrócę - na prawdę się nie opłaca. Za 20 zł miesięcznie mam 2000 minut na orange/ co miesiąc, do tego 600sms/120mms za 6zł/mieś. a rozmowy poza siecią za 29gr, sms/mms 20gr. Aby było jeszcze ciekawiej to karty 110zł kupuję po 90 i wszystko wychodzi jeszcze 20% taniej. Pokażcie mi abonament porównywalny do tego... Dokładnie można to przedstawić tak - przy wykorzystaniu przelewów sms za 90zł miesięcznie mamy:

 

- 2000 minut do Orange

- 600 sms/120 mms do Orange

- 290 minut lub 420 sms/mms poza Orange

- 4.8GB transferu na internet :]

 

ile i gdzie kosztuje taki abonament?... a zniżka na telefon średnio przy umowie na 24 miesiące wynosi ok. 400zł w porównaniu do ceny rynkowej, co daje raptem 17zł miesięcznie. W sumie

 

Wracając do UPC, to gdy brałem tam pakiet 3 usług ponad 2 lata temu to tv + net 10mbit + telefon (najniższy pakiet) kosztowały mnie coś koło 100zł miesięcznie (rabat 30%) i była to najlepsza oferta na rynku. Teraz taniej jest nawet w TP ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×