Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
webtrade24

PPD pl , o co Come on ?

Polecane posty

Witam, Mam parę pytań do osób, które przechwytywały już z powodzeniem domenę za pośrednictwem serwisu PPD

 

Na początek, chciałem się zażalić na obsługę tego serwisu. Nie odpowiadają na maila przez ponad 30 h. !!

Zarówno na pytanie zadane za pośrednictwem serwisu jak i bezpośr. na maila... www ŻAL pl :)

 

 

Dodałem domenę do przechwycenia, nie mając środków na koncie. Przechwyciło ją. Wcześniej rejestratorem było Home.pl, teraz jest Varia / PPD. (Whois)

 

W serwisie PPD w zakłądce Lista zamówień ma status zarezerwowana

 

1. Co to znaczy ZAREZERWOWANA ?

2. Dla kogo ? Na pewno dla mnie ?

Na tej Shit Stronie nie ma nawet żadnego słowniczka pojęć . .

 

3. Czy Ten status zmieni się jak wpłacę odpowiednią kwotę na to wirtualne konto w serwisie ?

 

Po prostu moją niepewność wzbudza fak iż w zkaładce "Złapane domeny" mam pusto.

 

Moim zdaniem powinno to wyglądać tak, że, gdy uda się przechwycić jakąś wygasającą domenę (przechwytuje 1 osoba/1 zainteresowanie) - to ona powinna się z automatu przenieść do zakładki "Złapane domeny", a ja mógłbym mieć do niej prawa/zarejestrować ją po wpłaceniu kasy.

 

A co jest ?

Mam domenę w "Lista zamówień" pod statusem "zarezerwowana" Who.is - " - w kolejce na rejestrację"

 

Obsługa mnie olewa, serwis jest nieprzejżysty.

 

Domena została przechwycona w dniu 19.10.10 o godz, 20:39

 

Dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja domeny oznacza, że oczekuje ona (na zasadach wyłączności) na opłacenie przez swojego właściciela (tego na kogo została wykonana rezerwacja) w NASKU przez 14 dni.

 

Nie znam się na zasadach panujących w PPD, ale normalnie domena jest rejestrowana gdy wniesie się (w ciągu tych 14 dni) opłatę za jej rejestrację zgodnie z cennikiem rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja domeny oznacza, że oczekuje ona (na zasadach wyłączności) na opłacenie przez swojego właściciela (tego na kogo została wykonana rezerwacja) w NASKU przez 14 dni.

 

Nie znam się na zasadach panujących w PPD, ale normalnie domena jest rejestrowana gdy wniesie się (w ciągu tych 14 dni) opłatę za jej rejestrację zgodnie z cennikiem rejestratora.

 

 

To w Takim razie - JEST MOJA.

 

Wcześniej rejestratorem był Home.pl

Teraz jest PPD (Wg Whois)

Skoro PPD jest rejestratorem (od chwili wygaśnięcia domeny), to chyba wykonał rezerwację dla mnie (zamawiajacego przechwycenie).

 

Muszę zatem ją opłacić

 

No nic.. Mam nadzieję, że się wszystko uda

 

Big Thx !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcje REJESTRUJ oraz OPCJA są niedostępne/zablokowane w panelu. W Rejestruj "Domena istnieje w stanie STATE_RESERVED" W Opcja "Domena jest w innym stanie niż STATE_REGISTRED lub STATE_EXPIRED"

 

Nie możliwe, że Ktoś Inny założył opcję na Tą doemnę (np właściciel), bo we Whois rejestratorem jest PPD i domena jest w kolejce do rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Opcje REJESTRUJ oraz OPCJA są niedostępne/zablokowane w panelu. W Rejestruj "Domena istnieje w stanie STATE_RESERVED" W Opcja "Domena jest w innym stanie niż STATE_REGISTRED lub STATE_EXPIRED"

 

Nie możliwe, że Ktoś Inny założył opcję na Tą doemnę (np właściciel), bo we Whois rejestratorem jest PPD i domena jest w kolejce do rejestracji.

 

Możliwe że więcej niż jedna osoba zleciła przechwycenie. W takim przypadku domena trafi na aukcję dla zlecających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że więcej niż jedna osoba zleciła przechwycenie. W takim przypadku domena trafi na aukcję dla zlecających.

 

Aukcje są z automatu jeśli przechwycenie zlecają min 2 osoby, a od przchwycenia o g. 21 minie 2ga doba. Do przechwycenia dodałem lekko dobę przed wygaśnięciem.

 

Poza Tym wpisz sobie którąkolwiek domenę z listy aukcji PPD, czy aftermarket w cudzysłowie w google, to zobaczysz. Takie rzeczy zawsze są ogólnie jawne. "Mojej" domeny nie ma na żadnej aukcji..

 

Może komuś z Was historia pomoże w dobrej ocenie sytuacji.

 

Domena utworzona 2009.10.04

Wygasa 2010.10.19 20:39

(14 dni od daty ważności - okres na zapłatę)

 

Z życia wiem (bo mam wiele domen), że co rejestrator - to inny przypadek. W AZpl pewna moja domena com wygasała aż 3 miesiące !

 

No ALE Tutaj " z Buta" Rejestrator zmienił się w chwili wygaśnięcia domeny ( z Home.pl na PPD.pl, wg Whois)

 

 

Cały czas mam nadzieję, że to "Ten Serwis tak ma" w myśl powiedzenia "Ten Typ tak ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Jeśli jej "nigdzie" nie ma, szukałeś na ppd.pl za pomocą wyszukiwarki itp to

pozostaje ci tylko czekać na odpowiedź supportu ppd.pl

 

Z życia wiem (bo mam wiele domen), że co rejestrator - to inny przypadek. W AZpl pewna moja domena com wygasała aż 3 miesiące !

 

Nie tyle rejestrator co rodzaj domeny ma tutaj znaczenie. Domeny globalne mają kilkuetapowe "wygasanie" które trwa >80 dni (GP/RP/PD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprawnie dodałeś domenę do przechwycenia, to w panelu ppd w Przechwyć --> Przechwyć domeny --> Złapane domeny powinieneś ją mieć na liście. Domena powinna być zaznaczona odpowiednim kolorem w zależności od stanu:

różowy - do opłacenia

zielony - złapana i przetransferowana (na twoje konto)

czerwony - nieopłacona w terminie

Jeśli nie masz domeny na liście w Złapane domeny, to coś pokręciłeś z dodawaniem domeny do przechwycenia, a to że ppd ją złapał jest być może przypadkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×