Skocz do zawartości
K.Krakowczyk

[opinie] slaskdatacenter.pl Livenet Sp. z o.o.

Polecane posty

Musisz się liczyć z tym, że odpiszą za 3 tygodniie. Też tam mam serwer i ostatnio tak czekałem. Lepiej zadzwonić może

 

3 tygodnie to i tak króciutko ja dostałem odpowiedź po miesiącu kiedyś odnośnie zapytania o ofertę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem u nich serwer testowy, zgodnie z regulaminem wysłałem skan dowodu,

na ticket nikt nie odpisał przez 4 dni, dzisiaj został usunięty, naprawdę porządna firma.

 

Proszę przesłać numer zgłoszenia który przydzielił nasz system, wyjaśnimy sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zamiar zakupić kilka szt serwerów dedykowanych w slaskdatacenter. Mam pytanie, jakiej jakości usługi świadczą? Jak wygląda kontakt z bok-iem? Jak łącza? Czy zdarzają się pady?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle jak za tą cenę. Do każdego serwera jest restart, kvm też podłączają w miare szybko. Pady się zdarzają lecz żadko, przepustowość jest bardzo dobra (korzystałem z 1Gbps na kilku serwerach i prędkość była bardzo dobra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przejrzyj poprzednie opinie i może warto sobie zrobić porównanie 3-4 firm dla jakiejś pewności. Wiesz kilka dedyków to jednak nie tani VPS i przeniesienie ewentualne może być czasochłonne.

 

Takich zakupów ja bym nie robił w pierwszej lepszej firmie patrząc na cenę a raczej właśnie porównał 2-3 firmy i dopiero zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pierwsza lepsza firma. Startuję z projektem budżetowym, dla tego cena gra tutaj rolę. Jeśli ktoś ma u nich serwer niech się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do czego te serwery? Może tak, to coś doradzimy.

 

Ja pamiętam, że SDC miało jakieś problemy z siecią (lossy) i słabo sobie radzili z DoS-ami (wycinali zagraniczne IP, czy coś takiego mało delikatnego). Ale to było z rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako budzetowka dla mnie jest ok. Mialem tam projekty przez okolo 12 miesiecy i nikt specjalnie nie narzekal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zamiar zakupić kilka szt serwerów dedykowanych w slaskdatacenter. Mam pytanie, jakiej jakości usługi świadczą? Jak wygląda kontakt z bok-iem? Jak łącza? Czy zdarzają się pady?

 

 

Statystyki gdzie każdy można sprawdzić nasze SLA dostepne są publicznie pod adresem http://pingdom.slaskdatacenter.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w SDC posiadam 2 vps i jestem zadowolony cena do jakośći OK ,jestem zadowolony..:)

Kontak z zalogą tez bardzo dobry.. Usługi zgodne z oferta :))

Polecam!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem u nich serwer testowy, zgodnie z regulaminem wysłałem skan dowodu,

na ticket nikt nie odpisał przez 4 dni, dzisiaj został usunięty, naprawdę porządna firma.

 

Co raz częściej tickety znikają....moje zapytanie do dzialu finansowego otwarte było przez 2 tyg.... w tym czasie zero odpowiedzi. Dziś patrze ticket usunięty. Wszystko by było ok gdyby odpisali "cokolwiek" na ten ticket, ale woleli odczekac kilkanascie dni i go usunąć. Jestem klientem od kilku lat, ale to co sie ostatnio dzieje woła o pomstę do nieba. Chyba nadszedł czas zastanowić sie nad zmianą DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej było dobrze?

Bo zakupiłem VPS ostatnio u nich i właśnie widzę że uzyskać odpowiedź na ticket od administracji czy działu finansowego to tragedia. Dobrze że jeszcze od czasu do czasu telefon odbiorą.

I teraz nie wiem czy to jakieś ich chwilowe "problemy" czy tak mają w zwyczaju.

A szkoda bo VPS całkiem fajny i z fajną ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nigdy nie miałem problemów z tym DC zawsze miła obsługa, szybka odpowiedź na ticket. W sumie dlatego też jestem z nimi tyle lat ;) Ale jak widac po postach w tym temacie kiedy ja nie miałem problemów w kontakcie z nimi to mieli je inni. Pozostaje mieć nadzieje, że to tylko chwilowe. A jak nie to tylko zmiana dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy support pracuje fizycznie w godzinach nocnych czyli teraz? Bo nie wiem czy nie szybciej będzie postawić serwer na nowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy slaskdatacenter.pl ma jeszcze pracowników w dziale sprzedaży? Bo od 4 dni zero reakcji na prostego tiketa? Może to DC już całkiem upadło i trzeba uciekać kiedy jeszcze można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ktoś wie czy slaskdatacenter.pl ma jeszcze pracowników w dziale sprzedaży? Bo od 4 dni zero reakcji na prostego tiketa? Może to DC już całkiem upadło i trzeba uciekać kiedy jeszcze można?

Patrząc na news:

 

Nowa oferta na rok 2013 już dostępna!
Zapraszamy do zapoznania się nasza nową oferta na hosting oraz serwery. więcej

 

To tam chyba mało kto pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zadzwonić na +48 32 450 89 81 do działu handlowego, zawsze dzwoniłem jeżeli długo nie otrzymywałem odpowiedzi. Oczywiście dopiero w poniedziałek w godzinach 8:00 - 16:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 listopad 21:00 zamowienie serwera

3 listopad22:46 uruchomienie serwera

3 listopad23:57 zakonczenie zaleceń: podłączenie mojego obrazu openvz i przeniesienie danych od poprzedniego dostawcy

 

na plus w porównaniu do hitme:
- działa kopia zapasowa (w hitme status zawsze: "failed")

- niższa cena

 

6 listopad 00:00nie cieszyłem się długo, po północy przestał działać :/
20 minut po północy już ponownie działa, oby to nie było zbyt częste

 

6 listopad 12:34 "Witam serdecznie, przerwa po północy spowodowana była pracami serwisowymi, o planowanych pracach informowaliśmy wszystkich mailowo kilka dni temu."
...najwidoczniej wczesniej niz zamowilem

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok

jednakowoż sugeruję zawsze pisać na dział techniczny, pozostałe nie odpowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×