Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
macchina italiana

" Domena NIE JEST na sprzedaż . .

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam 2 domeny .pl oraz .com dwóch wielkich firm z polskim rodowodem (pewnej fabryki i pewnej instytucji finansowej - ich dochody idą w miliony rocznie, są to prywatne firmy, żadne spółki akcyjne itp., więc już się wystarczająco nachapali)

 

 

Prawo jasno zabrania sprzedawania domen z pełnymi nazwami firm o ugruntowanej i wieloletniej pozycji na rynku. Tym bardziej oferowania domeny WPROST i rządania zapłaty, o czym doskonale wiem, bo jestem w miarę przebiegły :)

 

 

Natomiast . . :)

 

Japka mi się ucieszy jeżeli przeszło by coś Takiego .. jak w w/w TEMACIE

 

Mam na myśli oczywiście WYMIANĘ NA ... INNĄ DOMENĘ !

(CZYTAJ: ONI SIĘSAMI W SWOIM ZAKRESIE FATYGUJĄ, ABY ZAKUPIĆ MI PEWNĄ DOMENĘ i DOKONUJEMY WYMIANY / WZAJEMNEJ CESJI)

 

 

"przeszło" - rzecz jasna = ZERO KONSEKWENCJI PRAWNYCH

 

Z góry dziękuję za odpowiedź od Kogoś wiedzącego TO&OWO.

 

Pozdrawiam wszystkich ciekawskich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy w miarę rozgarnięty prawnik wygrałby z Tobą w sądzie przy takim kombinowaniu.

 

W gwoli przypomnienia, jeśli zarejestrowałeś domenę po zarejestrowaniu znaków towarowych, czy rejestracji owych firm, można śmiało odebrać Tobie takie domeny, a wszelkie próby pertraktacji mogą.. podkreślam mogą zostać odebrane jako celowe działanie na nie korzyść owych firm.

 

Zresztą patrząc po jednym z ostatnich wyroków sądu arbitrażowego, można się postarać odzyskać domenę nawet jeśli została zarejestrowana przed rejestracją firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy w miarę rozgarnięty prawnik wygrałby z Tobą w sądzie przy takim kombinowaniu.

 

W gwoli przypomnienia, jeśli zarejestrowałeś domenę po zarejestrowaniu znaków towarowych, czy rejestracji owych firm, można śmiało odebrać Tobie takie domeny, a wszelkie próby pertraktacji mogą.. podkreślam mogą zostać odebrane jako celowe działanie na nie korzyść owych firm.

 

Zresztą patrząc po jednym z ostatnich wyroków sądu arbitrażowego, można się postarać odzyskać domenę nawet jeśli została zarejestrowana przed rejestracją firmy.

 

 

 

A jeśli domena to samo NAZWISKO ? Np Jarzębski.com, czy Kowalczyk.com ? Z tym chyba jest totalnie inaczej  :)

 

 

Wydaje mi się, że w takim wypadku Nikt nie odbierze mi domeny. 

 

 

 

 

NAZWISKO to NAZWISKO i mogą mnie pocałować w policzek w ramach "przepraszam, już nie przeszkadzam"   dry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą patrząc po jednym z ostatnich wyroków sądu arbitrażowego, można się postarać odzyskać domenę nawet jeśli została zarejestrowana przed rejestracją firmy.

 

Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli domena to samo NAZWISKO ? Np Jarzębski.com, czy Kowalczyk.com ? Z tym chyba jest totalnie inaczej 

Rzeczywiście w takim przypadku jest inaczej i bardziej skomplikowanie ponieważ Kowalczyków czy Jarzębskich jest zdecydowanie więcej niż jeden, a każdy kto ma takie nazwisko może posiadać taką domenę bez konsekwencji prawnych :)

 

Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Odsyłam do oryginału:

http://www.udrpsearch.com/naf/1333475

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Jest to ostatnio dosyć gorący temat.

 

Niektórzy prawią, że jeśli brand-nazwisko w postaci loga jest zastrzeżonym znakiem towarowym - można roszczyć o domenę..

 

Ale ja zostaję przy swoim. NAZWISKO - to NAZWISKO - żaden znak towarowy..

 

1) W przypadku, gdzie dwóch kowalskich ma 2 swoje firmy, o takiej samej nazwie, z innych "gałęzi"

 

.. a jakiś inny kowalski, nie majacy żadnej firmy utrzymuje takową domenę z rozszerzeniem .COM - sprawa wg mnie nierozstrzygnięta..

 

Ale WAŻNIEJSZE:

 

2 ) jeśli kowalski jest "jeden na rynku firm", ma firmę zastrzeżone logo-brand-nazwisko,  o pełnej nazwie XcośXX KOWALSKI i nigdy nie rejestrował domeny z rozszerzeniem .com MOŻE ROSZCZYĆ ? Moim zdaniem - nie może.  dry.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://img176.imageshack.us/img176/9500/2f94joi.jpg Może i tak..

 

Jednakże jest jeszcze 1 kwestia, która karze się zastanawiać...

co innego domena pl, co innego com

 

COM są dedykowane dla klientów instytucjonalnych. Znacznie częściej słyszy się o procesach właśnie w sprawie międzynarodówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 ) jeśli kowalski jest "jeden na rynku firm", ma firmę zastrzeżone logo-brand-nazwisko, o pełnej nazwie XcośXX KOWALSKI i nigdy nie rejestrował domeny z rozszerzeniem .com MOŻE ROSZCZYĆ ? Moim zdaniem - nie może.

Zdecydowanie może.. bardziej intrygującym byłby fakt czy takową domenę by otrzymał ale to nie mnie już rozstrzygać, gdyż są od tego odpowiednie instytucje.

 

Teoretyzując z pewnością miałby większe szanse jeśli osoba trzymająca taką domenę, nie posiadałaby takiego samego nazwiska.. jednak to jedynie czysta teoria.

 

Domeny .com od dawna nie są już kierowane stricte do instytucji. W przeciwnym wypadku (jak np ma to miejsce w domenach fińskich czy irlandzkich), należałoby przedłożyć stosowny dokument świadczący o prowadzonej działalności.

A o procesach słychać, gdyż media zaczynają się tematem interesować, tym bardziej że stawka w tych procesach jest zazwyczaj dość wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam domenę, która jest zastrzeżonym znakiem towarowym, mam nawet na niej postawioną stronę i nie boję się, że mi zostanie odebrana.

Jest to ptasiek. Cały myk polega na tym, aby nie wchodzić w konflikt z klasami zastrzeżonymi w zgłoszeniu. Można to sprawdzić w wyszukiwarce przedmiotów ochrony własności przemysłowej : http://www.uprp.pl/patentwebaccess/index.aspx

Dla przykładu. Można mieć domenę apple.pl i można pod nią umieścić ofertę sprzedaży jabłek, ale nie mogą znajdować się pod nią treści związane z tym co sprzedaje słynna amerykańska firma Apple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej rozeznanych. Przyklad - mam firme zarejestrowana 2 lata temu - zalozmy megahost.pl. Sama domena zostala zarejestrowana powiedzmy 4 lata temu. Teraz po 2 latach prowadzenia dzialanosci postanowilem sprobowac odzyskac ową domenę. Dodam ze pod domeną megahost.pl jest biala strona z mailem info@megahost.pl. I tak od 2 lat. Proba kontaktu z wlascicielem domeny przez pol roku nie przynosi skutkow. Czy jest szansa na uzyskanie praw do tej domeny? Oczywiscie domena megahost.pl to przyklad. Dzieki.

 

 

// edit

 

Jezeli znacie jakiegos prawnika znajmujacego sie takiego typu rzeczami - prosilbym o namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Mam pytanie do bardziej rozeznanych. Przyklad - mam firme zarejestrowana 2 lata temu - zalozmy megahost.pl. Sama domena zostala zarejestrowana powiedzmy 4 lata temu. Teraz po 2 latach prowadzenia dzialanosci postanowilem sprobowac odzyskac ową domenę. Dodam ze pod domeną megahost.pl jest biala strona z mailem info@megahost.pl. I tak od 2 lat. Proba kontaktu z wlascicielem domeny przez pol roku nie przynosi skutkow. Czy jest szansa na uzyskanie praw do tej domeny? Oczywiscie domena megahost.pl to przyklad. Dzieki.

 

 

// edit

 

Jezeli znacie jakiegos prawnika znajmujacego sie takiego typu rzeczami - prosilbym o namiary.

 

Marne szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Sąd Arbitrażowy? Niemoglbym nic zdzialac?

 

Jeśli nie masz praw autorskich, trademarku, bodajże jeszcze zarejestrowanego tytułu prasowego,

to możesz sobie pogwizdać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×