Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bartek1234

xname.org - chyba mają awarię

Polecane posty

Nie wiem, czy to na pewno jest awaria, ale na pewno mają jakiś problem. Dzisiaj dostałem już 7 razy info z monitoringu, że są jakieś problemy z DNSami. Po chwili jednak wszystko było już ok. Teraz od ponad godziny nie przyszedł sms informujący o końcu awarii

 

Test robiłem tutaj...

 

http://network-tools.com/default.asp?prog=dnsrec&host=

 

Testowałem 10 różnych stron będących na xname i...

 

Attempt to get a DNS server for ... failed: Timed out

 

Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w tej chwili (2010-09-20 23:40-23:50 CET) ns1.xname.org zdaje się nie działać, jednakże ns0.xname.org i ns2.xname.org działają poprawnie. Zauważałem już w przeszłości podobne sytuacje, kiedy to jeden z ich serwerów nazw nie działał, nie zauważyłem sytuacji jednak takiej, by nie działały wszystkie, ale bardzo rzadko sprawdzam, więc być może takowe miały miejsce, nie mogę ani zaprzeczyć ani potwierdzić.

 

Jeśli ustawione masz dla swojej domeny (swoich domen) wszystkie trzy jako autorytatywne - dopóki działa choć jeden z nich Twoja domena powinna być dostępna bez przeszkód.

 

 

 

PS. Dziękuję za - przypadkowe z Twojej strony - poddanie mi pomysłu na monitoring serwisów DNS, może takowy wprowadzę oprócz monitoringu hostingów, który już prowadzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×