Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lirek

[Opinia czy raczej kpina] erix.pl

Polecane posty

Witam, serfując po internecie zauważylem (super, profesionalny hosting), zwie sie on "erix.pl", nie wiem czy to jakaś kpina??

Dół skopiowany z "xon.pl", zadnych danych m.in. nip, regon.

Grafika profesionalna, aż się płakać chce.

Czcionka w menu jest tak duża, że ślepy zauważy rotfl ;)

 

Proszę pisać co o tym myślicie (oczywiście nie chce tam konta kupić, raczej chce ostrzec innych przed kupnem tam konta)

Jakiś dzieciak się tym bawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zalozyc nowy temat? Bo pozniej ludzie szukajacy opini o tym hostingu nie beda szukali go w tym temacie, tylko zaloza nowy temat, zrobi sie syf, nie jestem moderatorem, ale wiem z wlasnych doswiadczen.

 

A moja opinia jest taka:

 

+ Ladna stronka (czytelna)

+ Ceny kont są w miare tanie

 

- Nie ma danych firmy

 

 

Wyslalem do nich zapytanie czy hosting jest zarejestrowana dzialanoscia gospodarcza, jezeli tak to niech w dziale kontakt umiesci nip i regon.

Zobaczymy czy administrator, znajdzie nas na forum i odpowie co i jak.

 

Moze jakis uzytkownik posiada tam konto, moze jakas opinia?

 

Ciekawe .... :)

 

Wysłany Pią Lis 11, 2005 11:51 am:

 

Oo... bardzo szybka odpowiedz:

Witam. Rozumiem że stronę odkrył Pan poprzez webhostingtalk.pl? Jestem  

osobą prywatną, moja "działalność" ogranicza się jedynie do  

odsprzedawania nadmiarej przestrzeni oraz transferu na koncie  

resellerskim - przestrzeni której nie wykorzystuję na kilku innych  

stronach. Nie mam zamiaru prowadzić dalej w tym kierunku szerszej  

działalności. I oczywiście wiem jakie jest polskie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam' date=' serfując po internecie zauważylem (super, profesionalny hosting), zwie sie on "erix.pl", nie wiem czy to jakaś kpina??

Dół skopiowany z "xon.pl", zadnych danych m.in. nip, regon.

Grafika profesionalna, aż się płakać chce.

Czcionka w menu jest tak duża, że ślepy zauważy rotfl :)

 

Proszę pisać co o tym myślicie (oczywiście nie chce tam konta kupić, raczej chce ostrzec innych przed kupnem tam konta)

Jakiś dzieciak się tym bawi?[/quote']

 

Witam

Przez przypadek otrzymałem linka gdzie oceniacie wszystkie hostingi. Nie mam nic przeciwko temu co piszecie.

Może jest podobieńtwo erix.pl (dół stronki) do xon.pl ale zaznaczam, iż xon.pl nie ma także swojego designu tylko jest przeróbką.

Specjalnie dla takich jak założyciel tego tematu umieszczam dane. Hosting znajduje się na resellerach stąd taka niska cena hostingu.

 

Grafika została zmieniona na potrzeby i wizerunek grymaśnych użytkowników. Gdzieś pojawiło się, że literówka się pojawiła. Przeczytajcie proszę wszystkie powyższe posty ile osób pisze po polsku - "ć , ą, ł " Rozumiem, że to forum i pisze jak komu podoba się. Ale każdy człowiek jest omylny i ma prawo do zrobienia błędu. Jeżeli jest błąd na stronie to zostaje poprawiony. Chyba świadczy to dobrze o Nas , że staramy się o klientów i robimy wszystko aby dać Państwu lepszy wizerunek. Proszę moderatora o usunięcie niepotrzebnych topiców.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie wpadłeś na to, że moje uwagi odnoszą się do hostcity.biz, nie do erix.pl, prawda? :roll:

A opinię podtrzymuję, do bycia naprawdę czytelną sporo jej brakuje. XHTML 1.0 Strict to jeszcze nie wszystko.

 

Dwa razy napisałeś że do bycia czytelną sporo jej brakuje ale w żaden sposób nie wyjaśniłeś dlaczego. Jeżeli już coś się krytykuje to należy minimum wysiłku włożyć aby napisać dlaczego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba świadczy to dobrze o Nas , że staramy się o klientów i robimy wszystko aby dać Państwu lepszy wizerunek.

Oczywiście, to zawsze cenne, gdy firma dba o wizerunek. Ale chyba nie zrobi tego reklamując projektowanie layoutów za pomocą darmowego tworka z freetemplates i na dodatek opatrzonego swoim copyright?

 

Proszę moderatora o usunięcie niepotrzebnych topiców.

No nie przesadzaj, spójrz na to z szerszej perspektywy: gdyby były tu tylko same zachwyty, to co by Ci to dało? A tak? Gdy ktoś to przeczyta i wykupi w Twej firmie hosting - to możesz byc pewny, że będzie to klient "na dobre i na złe" :)

 

Bez obrazy. Takie forum służy również do bardzo krytycznych uwag. Chcesz usuwania postów o tym, że miałeś błędy, ale gdyby nie te posty, to nie poprawiłbyś tych błędów. A nikt tu nie wymaga od Ciebie słowa "dziękuję" za zwrócenie uwagi... Jesteś niewdzięczny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa razy napisałeś że do bycia czytelną sporo jej brakuje ale w żaden sposób nie wyjaśniłeś dlaczego.

Wybacz, ale odpowiedź jest elementarna i zawarta w stwierdzeniu czytelność. Zadaj sobie pytanie, kiedy cokolwiek jest czytelne - gazeta, książka czy banner reklamowy. Po chwili myślenia będziesz znał odpowiedź - dla ułatwienia dodam, że chodzi o dwa elementy.

 

Jeżeli już coś się krytykuje to należy minimum wysiłku włożyć aby napisać dlaczego tak jest.

Za pisanie "dlaczego tak jest" biorę pieniądze - wystawić fakturkę? :twisted:

Garść darmowych porad można wyłuskać z mojego bloga, bo model mojej firmy nie przewiduje darmowego naprawiania świata 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedno pytanie. Po co w ogóle bierzesz udział na tym forum jeżeli za najprostszą poradę chciałbyś dostać pieniądze? Po to jest forum dyskusyjne aby ludzie mogli wymieniać swoje poglądy i pomagać innym osobom. Jeżeli Twoje rady są aż tak ponadprzeciętnie cenne to do swojej firmy dodaj odpowiednią pozycję w cenniku ale więcej tutaj nie pisz. Po co masz niepotrzebnie tracić swój cenny czas?

Na grupie pl.comp.www.nowe-strony ludzie stwierdzili, że mimo iż strona ma miejscami źle dobrane kolory to czytelności akurat jej nie brakuje. Ponieważ tam padło uzasadnienie dla każdej negatywnej opinii a w Twoich wypowiedziach nie ma żadnego potwierdzenia dla wypowiadanych słów to można je uznać za posty zbędne i nabijanie sobie licznika.

 

Tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jedno pytanie. Po co w ogóle bierzesz udział na tym forum jeżeli za najprostszą poradę chciałbyś dostać pieniądze?

Ech, mógłbym przyjmować zakłady na to, co będzie napisane w odpowiedzi...

 

Zadaj sobie następnym razem odrobinę trudu i przeczytaj coś ze zrozumieniem, OK? W poście wyżej masz wskazówkę. Jasną i prostą, której jedyną wadą jest to, że trzeba chwilę pomyśleć. Niestety, jestem jednym z tych, którzy wymagają myślenia od rozmówców.

 

Fakturę mogę Ci wystawić za tłumaczenie, dlaczego tak jest. To taka "mała" różnica.

 

Tak uważam.

Krakersa?

 

 

 

 

 

 

Dobrze, czas na pomoc humanitarną i wyręczenie Ciebie w myśleniu.

 

 

Kiedy tekst (np. w książce czy gazecie) jest czytelny?

Gdy ma wyraźne litery oraz gdy informacje są zrozumiałe.

 

Kiedy litery są wyraźne?

Gdy nie zlewają się z tłem, czyli mają odpowiednio duży kontrast w stosunku do tła oraz mająą odpowiednią wielkość.

 

Kiedy informacje są zrozumiałe?

Gdy napisane są prostym językiem oraz podane są w porządku łatwym do ogarnięcia przez czytelnika.

 

Skomplikowane, prawda? Niewątpliwie dojście do tych wniosków wymaga olbrzymiego wysiłku intelektualnego. Cóż, brnijmy dalej...

 

Na hostcity.biz mamy:

- małe literki;

- beznadziejny kontrast między literkami, a tłem;

- nieuporządkowane informacje w opisie usług oraz FAQ;

 

 

Koniec lekcji pierwszej i ostatniej. Pracy domowej nie będzie, nie jestem sadystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój boże...

 

Gdzieś pojawiło się, że literówka się pojawiła. Przeczytajcie proszę wszystkie powyższe posty ile osób pisze po polsku - "ć , ą, ł " Rozumiem, że to forum i pisze jak komu podoba się. Ale każdy człowiek jest omylny i ma prawo do zrobienia błędu. Jeżeli jest błąd na stronie to zostaje poprawiony.

Człowieku, o czym Ty piszesz? Porównujesz posty na forum z tekstami na firmowej stronie? Czy naprawdę takim problemem jest napisać bez błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych kilka zdań? To nie są literówki, zacytuję pierwsze z brzegu (pomijam stylistyczne i interpunkcję):

 

- "niewierzysz"

- "dajemy Tobie 5 dni"

- "zareklamuj się u Nas" (notorycznie "Nas" dużą literą)

- "Pańtwo"

- "ceny są tak tanie"

 

I wreszcie akcenty humorystyczne:

 

- "Nie posiadamy jeszcze słowniczka faq"

- "Jeśli szukasz taniego HOSTINGU to dobrze trawiłeś" (to z poprzedniej strony, ale nadal można tam trafić z regulaminu)

 

Chyba świadczy to dobrze o Nas , że staramy się o klientów i robimy wszystko aby dać Państwu lepszy wizerunek.

Świadczyłoby, ale nie staracie się. Nawet jesli nie jesteście w stanie napisać tych tekstów poprawnie stylistycznie, to napewno moglibyście je przepuścić przez cokolwiek, co sprawdzi pisownie, gdyby tylko Wam się chciało.

No i zamiast przejrzeć po pierwszych postach dokładnie stronę i poprawić błędy to udowadniasz i przekonujesz, że każdy jest omylny. Fakt! Ale to są pomyłki godne ucznia podstawówki, bo już nie gimnazjalisty.

 

Idziemy dalej -- oferta reklamy na firmowej stronie, jakieś bannery Allegro - żenada. Jak już pisałem w jednym z postów oznacza to mniej więcej tyle: "tak tragicznie nam idzie, że nawet zeszpecimy stronę firmową cudzymi bannerami, byle tylko zarobić dodatkowe parę groszy".

 

Oferta webdesignu to jakiś żart, nie będę się znęcał nad tą stroną, zacytuję tylko jedną linijkę:

 

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

 

Moim zdaniem oferowanie usług webdesignu jeśli nie potrafi się poprawnie, mniej więcej estetycznie i przede wszystkim samodzielnie zrobić własnej strony firmowej to zwyczajne oszukiwanie klientów (skusi się tylko zupełny newbie, nieświadomy jakości Waszych usług w tym zakresie).

 

Na koniec regulamin który jest nim niestety tylko z nazwy. Po pierwsze to kolejny regulamin w którym zawiera się umowę z domeną, po drugie połowa zapisów jest tak niejasna, że można je interpretować niemal dowolnie. Nie będę nawet pisał konkretnie bo regulamin jest do poprawy od początku do końca. Zacytuję tylko jeden fragment:

 

"Tym samym nie ponosimy odpowiedzialności za brak możliwości świadczenia usług nie leżacych w gestii Serwisu Erix.pl np. awarii sieci telekomunikacyjnych, huraganów, powodzi,"

 

Huragany i powodzie to usługi?

 

Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×