Skocz do zawartości
szymons

Profesjonalne centra danych w PL

Polecane posty

Witam

 

Obecnie utrzymujemy kilka szaf w dwóch serwerowniach

ATM

beyond

 

Kończy nam się kontrakt z ATM i rozglądamy się za alternatywami.

 

Serwerownie muszą być na najwyższym poziomie. W ATM mamy osobny team ludzi który zajmuje się sprzętem oraz konfiguracją sieciową.

Wymagania:

nienaganny support + fachowa obsługa

brak wpadek z prądem, siecią itp (oczywiście awarie zdarzają się nawet najlepszym....)

możliwość zestawienia dedykowanego łącza do USA

link ok 15 mbit

 

 

Z tego co widzę na polskim rynku liczy się tyklko kilka większych graczy:

Beyond, ATM, Baltic datacenter i ewentualnie Comarch ale co do nich mam pewne obawy.

 

Współpracowaliście z tymi firmami ? Ewentualnie jakieś inne profesjonalne datacenter (ewentualnie w DE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz jakiś niebywałych wymagań, tego typu usługę i jak obsługę :D zapewni Ci każde datacenter, jeśli odpowiednio zapłacisz. Z mojej strony mogę polecić datahouse.pl oraz nephax.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Baltic datacenter

Mam tam serwer, brak problemów.

-bash-4.1# uptime

16:56:01 up 46 days, 15:09, 1 user, load average: 0.23, 0.15, 0.16

Mimo że w przeciągu tego czasu były 2 awarie prądu agregat spisuje się doskonale.

Z Szirokiem można się dogadać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę:

szara.net (Kraków)

datahouse.pl (Warszawa)

Miałem przyjemność współpracować z obiema firmami i naprawdę jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile jesteś zamiar na to wydać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eTOP raczej bym odpuścił przy Twoich wymaganiach (pracują do 17) sam nie wejdziesz, trzeba czekać aż ktoś podjedzie.

 

Więć GTS piaseczno, ATM, Beyond, Szara albo Hostersi ci zostaje ...

 

 

No właśnie po co z ATM uciekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

BalticDataCenter - Polecam, bardzo dobra jakość i spełnia wymagania opisane w pierwszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez nasze systemy rocznie przepływa kasa rzedu setek milionów euro dlatego nie ma tutaj mowy o półprofesjonalnych rozwiązaniach.

Faktycznie zapominałem o GTS.

 

Po krótce powiem że ATM ma dosyć spore problemy z postawieniem stabilnie działającej maszyny mssql z powodu sterowników HP. Poza malymi wyjatkami współpracuje sie calkiem niezle ale jak dobrze wiecie zawsze trzeba miec kontrargument przy negocjacjach.

 

Jak z działem technicznym w w/w firmach? U mnie musi być tak że jak zgłaszam problem to od razu ktoś siada i naprawia i nie ma tutaj mowy o tym że pracownik czegoś nie potrafi (awarie sprzętu + konfiguracja windows + mssql + firewall). Aha no i nie wpsomniałem większość maszyn na windowsach.

 

Dokładny budżet to oczywiśćie tajemnica, ale jest to ok kilkadziesiat tys miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj może nowe DC 3s.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Przez nasze systemy rocznie przepływa kasa rzedu setek milionów euro dlatego nie ma tutaj mowy o półprofesjonalnych rozwiązaniach.

Faktycznie zapominałem o GTS.

 

Po krótce powiem że ATM ma dosyć spore problemy z postawieniem stabilnie działającej maszyny mssql z powodu sterowników HP. Poza malymi wyjatkami współpracuje sie calkiem niezle ale jak dobrze wiecie zawsze trzeba miec kontrargument przy negocjacjach.

 

Jak z działem technicznym w w/w firmach? U mnie musi być tak że jak zgłaszam problem to od razu ktoś siada i naprawia i nie ma tutaj mowy o tym że pracownik czegoś nie potrafi (awarie sprzętu + konfiguracja windows + mssql + firewall). Aha no i nie wpsomniałem większość maszyn na windowsach.

 

Dokładny budżet to oczywiśćie tajemnica, ale jest to ok kilkadziesiat tys miesiecznie.

 

Więc wychodzi, że oprócz kolokacja urządzeń ma być jeszcze administracja? Tego to już się nie da polecić przez forum bo potrzebna jest specyfikacja odnośnie zakresu prac administratora i właśnie czasu reakcji.

 

O ile w przypadku samej usługi kolokacji można polecić większość wymienionych firm w tym wątku o tyle administracja (kto wie na jakim poziomie) to zupełnie inny zakres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku samej usługi kolokacji można polecić większość wymienionych firm w tym wątku o tyle administracja (kto wie na jakim poziomie) to zupełnie inny zakres.

 

Dokładnie. I nie musi być ona wcale świadoczna przez ekipę powiązaną z datacenter..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3s odpada bo troche za nowe jest (doświadczenie uczy)

 

Troche uściślę: Tak jest wymagana administracja, ale raczej w stopniu podstawowym. Serwer musi działać stabilnie, a admin musialby w razie awarii hardware sobie z tym poradzić no i umieć postawić system od nowa.Bardziej zaawansowaną konfiguracją zajmujemy się sami. Aha no i jeszcze wymagane backupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
razie awarii hardware sobie z tym poradzić no i umieć postawić system od nowa

W przypadku takich projektów,

 

nie lepiej aby serwery się dublowały?

 

Jeden pada, to drugi pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
W przypadku takich projektów,

nie lepiej aby serwery się dublowały?

Jeden pada, to drugi pracuje.

 

A skąd wiesz, że tak nie jest ?

 

Trochę dziwne, że firma która "przerzuca" miliony, pyta o taką usługę na forum...

 

Taką usługę zaoferuje każde normalne DC za odpowiednie pieniądze, więc rozmawiać i rozmawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takich projektów,

 

nie lepiej aby serwery się dublowały?

 

Jeden pada, to drugi pracuje.

W przypadku takich projektów dubluje się data center, a nie serwery.

Zresztą pewnie dlatego mają i ATM i Beyond.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

3s odpada bo troche za nowe jest (doświadczenie uczy)

3s nie jest nowe tylko ma nową lokalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×