Skocz do zawartości
PetR

Sklep internetowy - 3 pytania: skrypt, hosting, domeny

Polecane posty

jelsi idziesz tak w zaparte i koniecznie skupiasz sie na kliencie ktory nie bedzie grzebal w kodzie ale chcial miec aktualizacje to do tego najwygodniejsze sa rozwiazania SaaS gdzie klient nie musi nawet robic instalacji, zero kodu, zero kodowania(etradepro % od sprzedazy, 100sklepow kilka zlotych abonamentu)

 

Zgadza się Software as a service to dobre rozwiązanie dla firm które nie chcą się o nic martwić i mają zasobny portfel :) wystarczy policzyć np 3 - 4 lata funkcjonowania sklepu, abonament + przeróbki (grafika, kodowanie) jakie to są koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

toi nie takie proste :)

 

sklepy w fazie rozwijania wychodza znacznie lepiej przy rozliczeniach % od przychodu, oczywiscie ten stan rzeczy jest przeznaczony tylko do pewnego pulapu obrotu, najprostszy sposob rozliczen ma tu istore i etradepro, bardziej szemrany IAI (transfery, mioejsce itp)

 

drugi rodzaj to abonament czyli sklepy typu redcart i 100sklepow.pl gdzie od kilkunastu zlotych do 99zl mozna miec sklep bez ograniczen

 

koszt designu istnieje w obu przypadkach SaaS i pudelkowego, ten koszt pomijam

nie zapominaj prosze o kosztach hostingu, ewentualnego vps czy dedyka dla wiekszych sklepow, administracji w tym przypadku - pudleko wychodzi taniej, ale nie jest to az tak istotna roznica, jest to raczej wybor pomiedzy iloscia siwych wlosow :)

 

wiadomo, na początku koszt wejścia jest niski, tak jak piszesz. Ale np taki % od sprzedaży - to zupełnie jak allegro... a właśnie po to tworzy się sklep internetowy by nie płacić prowizji :) Abonament natomiast, jak się zobaczy lidery rynku IAI to wcale nie jest kolorowo :)

ogólnie to zapraszam na forum http://ecommerce.helion.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli firma upadnie to nawet niezakodowane źródła nie powstrzymają przed przesiadką na inny system, to tylko kwestia czasu bo PHP się cały czas zmienia. Znalezienie "opiekuna" do podtrzymywania "życia" oprogramowania może okazać się zbyt kosztowne. Także argument z księżyca nie poparty praktyką. Ponadto działam już od 7 lat i nie zamierzam "upaść", a sugerowanie czegoś takiego to zwykłe świństwo i brak sensownych argumentów.

 

2. Kodowanie źródeł wpływa przede wszystkim na cenę, bezpieczeństwo oraz bezproblemowe wprowadzanie aktualizacji. Co zrobić kiedy potrzebna jest modyfikacja? Zwrócić się do producenta, wyjdzie taniej i szybciej.

 

a czy jedno wyklucza to drugie? podalem juz jeden przyklad SOTE, z darmowych to prestashop lub oscommerce, oba maja otwarte kody, oba sie aktualizuja, oba mozna rozwijac - dlaczego nieustannie probujesz oddzielic te 2 rzeczy?

Z praktycznego punktu widzenia jedno jak najbardziej wyklucza drugie. Producent nie będzie wiedział jakie zmiany wprowadził sobie klient i nie uwzględni tego przy tworzeniu własnych modyfikacji czy samych zmian najważniejszych mechanizmów oprogramowania. Ponadto wszelkie umowy licencyjne zastrzegają, iż modyfikacja kodu odbywa się na własną odpowiedzialność i powoduje utratę gwarancji. Również SOTE nie jest wolne od takiego zapisu, a o konsekwencjach takich działań (konflikty z aktualizacjami) można poczytać na wspomnianym wcześniej forum.

 

Na koniec zapraszam wszystkich zainteresowanych założeniem sklepu internetowego za niewielkie pieniądze do zapoznania się z oprogramowaniem KQS.store. Nadmienię tylko, że bez żadnej reklamy udało się zdobyć uznanie kilku tysięcy klientów. Słowa konkurencji polecam wstawić między bajki, bo tylko tam się nadają. Przykre, że pojawiają się ludzie którzy nie potrafią uczciwie walczyć o klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli firma upadnie to nawet niezakodowane źródła nie powstrzymają przed przesiadką na inny system, to tylko kwestia czasu bo PHP się cały czas zmienia. Znalezienie "opiekuna" do podtrzymywania "życia" oprogramowania może okazać się zbyt kosztowne. Także argument z księżyca nie poparty praktyką. Ponadto działam już od 7 lat i nie zamierzam "upaść"

 

Jak się spojrzy na kod html i css dema kqs to ma się wrażenie że zatrzymał się w rozwoju właśnie 7 lat temu... kilkadziesiąt tabel w kodzie, brak jakiejkolwiek poprawności i przejrzystości kodu. Wdrożenie bardziej skomplikowanej grafiki musi być drogą przez mękę. Jeśli tak była pisana reszta sklepu, to nie dziwie się że ma zakodowane źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolega nie zerknal nigdy w kod SOTE.. a o pluginach kolega slyszal? w php5 bezkolizyjne dopisywanie funkcjonalnosci jest bardzo proste, trzeba tylko wybrac system ktory na to pozwala, aktualizacje core systemu przebigaja w sposob niezaklocony

 

Ja zerkałem a szczególnie w wersji 4 zmiana wyglądu lub znalezienie czegoś do zmiany wymagała dużego nakładu pracy. Ciekawie było też rozwiązanie dodawanie języków jeżeli taki nie został przewidziany przez programistów tj. należało dodać kolumny w bazie danych produktów.

Więc przykład SOTE nie jest dość dobry. W wersji 5 poprawiło to się jednak ta wersja jest dość mocno zabugowana.

 

A tak BTW co ma wspólnego php5 z plugianami i funkcjonalnościami sklepu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolega nie zerknal nigdy w kod SOTE.. a o pluginach kolega slyszal? w php5 bezkolizyjne dopisywanie funkcjonalnosci jest bardzo proste, trzeba tylko wybrac system ktory na to pozwala, aktualizacje core systemu przebigaja w sposob niezaklocony

Skoro coś ma architekturę pozwalającą na bezkolizyjne dopisywanie funkcjonalności, w domyśle przez jakieś modułowe API, to wracamy do punktu wyjścia - obala to argument o braku możliwości przystosowania aplikacji do indywidualnych potrzeb i osobiście to potwierdziłeś to, że takie core można bez uszczerbku dla tej rozszerzalności zakodować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie zdecydowałbym się na sklep z szyfrowanym kodem :)

 

Sote w ostatnim czasie rozwija się w odpowiednim kierunku. Wersja 5 ma już prawie dwa lata (od stycznia 2009) Co chwilę sensowne aktualizacje, które działają! Jest to praktycznie jedyny aktualnie rozwijany sklep w Polsce. Świetny kontakt mailowy i telefoniczny z firmą. Dodatkowo pomocy można poszukać na forum gdzie wypowiadają się programiści firmy. Są w stanie wykonać praktycznie dowolną modyfikację za odpowiednią opłatą.

 

Drobne modyfikacje można wykonać we własnym zakresie, a do tych bardziej skomplikowanych przyda się znajomość frameworka symfony lub trochę pieniążków :)

 

Generalnie polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) (...) core mozna kodowac, tylko dalej nie wiem po co...

 

Odpowiem jeszcze raz !

 

Ponieważ KQS wybrał taki model biznesowy sprzedaży swojego produktu, ponieważ nie chce udostępniać kodu źródłowego (nie wnikam w jego jakość).

Jest to jego produkt i może sobie z nim robić co mu się chce. Idąc dalej Twoim tokiem myślenia po co ktokolwiek koduje swoje aplikacje php ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie zdecydowałbym się na sklep z szyfrowanym kodem :)

 

Sote w ostatnim czasie rozwija się w odpowiednim kierunku. Wersja 5 ma już prawie dwa lata (od stycznia 2009) Co chwilę sensowne aktualizacje, które działają! Jest to praktycznie jedyny aktualnie rozwijany sklep w Polsce. Świetny kontakt mailowy i telefoniczny z firmą. Dodatkowo pomocy można poszukać na forum gdzie wypowiadają się programiści firmy. Są w stanie wykonać praktycznie dowolną modyfikację za odpowiednią opłatą.

 

Drobne modyfikacje można wykonać we własnym zakresie, a do tych bardziej skomplikowanych przyda się znajomość frameworka symfony lub trochę pieniążków :)

 

Generalnie polecam :)

 

witam, a to ciekawe co piszesz bo na forum ecommerce helion od lat wszyscy klną na sote i to strasznie:

http://ecommerce.helion.pl/about1081.html

http://ecommerce.helion.pl/about751.html

http://ecommerce.helion.pl/about394.html

http://ecommerce.helion.pl/about430.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wrzucaj linków do forum sprzed 3 lat. wtedy był całkiem inny silnik, inna bajka w ogóle.

 

Żeby nie było, że jestem forumowym obrońcą sote, po prostu kupiłem licencję na początku wersji 5 jakoś w lutym 2009 roku. Sklep działa do dnia dzisiejszego bez najmniejszego problemu.

 

Odniosę się tylko do tematu z pierwszego odnośnika.

 

Moim zdaniem forum sote działa tak jak powinno. Gdy napiszesz konkretne pytanie otrzymasz konkretną odpowiedź bezpośrednio od programisty sote. Proszenie o jakieś dodatki modyfikacje nie ma sensu, jeżeli chcesz coś konkretnego - zapłać wtedy chłopaki zrobią co tylko sobie wymyślisz.

 

Mimo, że naprogramowałem się trochę w życiu nie znam kompletnie frameworka symfony, nie mam czasu go poznać, nie interesuje mnie to jednak jestem w stanie przeprowadzić drobne modyfikacje. Za większę muszę zapłacić SOTE - ceny od 150zł netto.

 

Masowa edycja towarów - JEST

 

Twój argument o wolnej pracy sklepu jest bezzasadny - po ostatniej aktualizacji WSZYSTKO W SOTE JEST CACHE'OWANE

 

Post dotyczący awarii serwerów SOTE jest trochę nie na miejscu, bo trudno odradzać firmę dlatego, że w serwerowni była awaria :) Zawsze możesz sam wybrać hosting :)

 

Post użytkownika seblor jest równy poziomowi forum http://oscommerce.helion.pl. Wypowiadają się tam osoby, które nie mają zielonego pojęcia o szeroko pojętym IT. Do tematu podchodzą biznesowo i myślą, że za te 2000zł mogą kupić pół świata i wszyscy będą im się kłaniać do stóp.

Twoje posty i przedstawiciela KQS-Projekt służą tylko podbijaniu temat i dolewaniu oliwy do ognia. Wydaje mi się, że każdy ma swój rozum i wybierze najlepsze dla siebie rozwiązanie.

 

Możemy kontynuować temat sote, jednak mam przewagę, bo w przeciwieństwie do Ciebie mam dość duże doświadczenie z tym oprogramowaniem.

 

Jeżeli dobrze rozumiem twoje oprogramowanie e-store 3.0 jest to darmowy 'opencart' spolszczony z poinstalowanymi dodatkami. Może nawet napisałeś jakieś dodatki.

 

Pozwolisz, że zapytam na forum publicznym: Ile kosztuje goła licencja twojego sklepu? Bez grafiki, bez instalacji, bez wdrożenia, bez pozycjonowania, bez 'badania użyteczności' - cokolwiek to jest :) Jeżeli to nie jest tajemnica handlowa oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

widzę, że dyskusja na temat rodzajów skryptów sklepowych stała się bardzo ożywiona i technicznie szczegółowa. Jako autor tematu pozwolę sobie sprecyzować i uporządkować moje wymagania, bazując na dotychczasowych wypowiedziach forumowiczów (za które serdecznie dziękuję).

 

1. Zakładam wykorzystanie wyłącznie rozwiązania opartego na modelu licencyjnym - główna zaleta wg mnie to brak comiesięcznych kosztów oraz mimo wszystko możliwość łatwiejszego modyfikowania chociażby wyglądu sklepu czy jego funkcjonalności, druga zaleta to brak uzależnienia od jedynego w tym przypadku podmiotu świadczącego usługę (sklep + hosting), trzecia - brak prowizji.

 

2. Zastanawia mnie poruszona kwestia otwartości/zamknięcia źródeł oprogramowania. Teoretycznie wiem na czym to polega i rozumiem jakie są tego skutki, natomiast jak to się ma do rzeczywistej funkcjonalności/użyteczności sklepu? Zakładam, że wybieram sklep oparty o zamknięte źródła. Mam możliwość wdrożenia własnej grafiki, zintegrowanie z systemami płatności, zapewnioną integrację z systemami aukcyjnymi, itp. Jakich rzeczy i funkcji musiałbym zechcieć do wdrożenia, żeby stanąć przed problemem: "tego nie da się zrobić, bo źródła są zamknięte!". Może da się to opisać prostym językiem, np. "nie da się zmienić trybu prezentacji towaru na stronie głównej z dwóch kolumn na cztery kolumny" lub "pole wyszukiwarki musi być z prawej strony, z lewej to wykluczone". Jeżeli takie możliwości miałbym nawet przy korzystaniu z "zamkniętych źródeł" - to sprawa dla mnie jest prosta. Sklep ma sprzedawać, a ja muszę mieć możliwość takiej ingerencji w jego funkcje, aby tę jego podstawową funkcję zaproponować klientom w jak najlepszym wydaniu. Wtedy "zamknięcie źródeł" mi nie przeszkadza. Proszę o ustosunkowanie się do mojego spojrzenia (jako "laika" w dziedzinie oprogramowania) na ten problem.

 

3. Mam jeszcze pytanie w kwestii hostingu. Decydując się na sklep licencyjny muszę wybrać hosting. Jak wygląda sprawa zarządzania serwerem, tzn. umieszczenia tam plików sklepowych, utworzenie baz danych, itp. Na początku zlecam to fachowcowi, bo sam tego nie zrobię. Czy jest potrzebna stała opieka nad całością, czy po zleceniu usługi uruchomienia sklepu można zająć się spokojnie sprzedażą, czy jednak trzeba liczyć się z koniecznością wykonywania pewnych "operacji" co jakiś czas i od czego to zależy?

 

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. Nie znam w ogóle sklepów KQS. Nie chciałbym wprowadzić Ciebie w błąd. Generalnie modyfikowanie grafiki nawet w sklepie z zamkniętym kodem jest możliwe. Przez grafikę powinieneś rozumieć sposób w jaki wyświetla się dany element. Problem może pojawić się gdy twórca oprogramowania nie przewidział możliwości którą ty sobie wymyśliłeś. Jednak są firmy, które wybrały rozwiązanie KQS i jakoś tam działają. Jeżeli to ma być prosty sklep bez jakiś dodatkowych/wymyślnych funkcjonalności to wybór otwartości kodu źródłowego nie ma znaczenia.

 

3. Sklep należy zainstalować tzn. skopiować odpowiednie pliki i je skonfigurować. Tą czynnością zwykle zajmuje się twórca/sprzedawca/zaprzyjaźniony administrator. Następnie do sklepu trzeba wrzucić jakąś grafikę tym zwykle zajmuje się webmaster. Następnie do twojej dyspozycji jest panel administracyjny i przez odpowiednie formularze dodajesz/edytujesz produkty i zarządzasz sklepem. Jeżeli wszystko działa to administrator nie jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zachęcam do zapoznania się z przykładowymi realizacjami.

Możliwości edycji szablonu graficznego są dość duże ale stale rozwijane.

 

http://www.kqs.pl/i1...nia-sklepu.html

http://www.sucro.pl/...realizacje.html

http://www.xeo-desig...epy-internetowe

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wrzucaj linków do forum sprzed 3 lat. wtedy był całkiem inny silnik, inna bajka w ogóle.

 

Żeby nie było, że jestem forumowym obrońcą sote, po prostu kupiłem licencję na początku wersji 5 jakoś w lutym 2009 roku. Sklep działa do dnia dzisiejszego bez najmniejszego problemu.

 

Witam, to chyba nie zauważyłeś że jeden link był z kwietnia 2010, drugi z marca 2009 i dwa linki z 2007 roku, co pokazuje że z sote nadal są problemy

 

Jeżeli dobrze rozumiem twoje oprogramowanie e-store 3.0 jest to darmowy 'opencart' spolszczony z poinstalowanymi dodatkami. Może nawet napisałeś jakieś dodatki.

 

Pozwolisz, że zapytam na forum publicznym: Ile kosztuje goła licencja twojego sklepu? Bez grafiki, bez instalacji, bez wdrożenia, bez pozycjonowania, bez 'badania użyteczności' - cokolwiek to jest :) Jeżeli to nie jest tajemnica handlowa oczywiście :)

 

Zmian w e-store 3.0 w porównaniu do opencart była cała masa wymienię te które przychodzą mi do głowy:

 

nowy system szablonów

przebudowane i zoptymalizowane modele i kontrolery

znaczne odchudzenie kodu źródłowego

uporządkowanie sytuacji z językami, spolszczenie oprogramowania

zmiany w bazie danych: (innodb: obsługa kluczy obcych, optymalizacja i zmiana wielu tabel)

nowe opcje produktów (cechy - te z opencart nadawały się na śmietnik)

nowe moduły i funkcjonalności - np aktualności, opisy producentów, zarządzanie opcjami i wartościami opcji

dynamiczne tworzenie własnych modułów wysyłki i wiązanie ich z modułami płatności

nowe ustawienia konfiguracyjne

wybór wysyłki w koszyku, skrócony i przebudowany etap zamawiania produktów

zmiany w grupach rabatowych, kuponach, promocjach

przebudowany routing, automatyczne generowanie przyjaznych linków (seo friendly), optymalizacja pod pozycjonowanie

integracja z systemem ratalnym Żagiel

uniwersalny synchronizator / integrator potrafiący jednorazowo lub codziennie pobierać i aktualizować ofertę w XML w formacie ceneo, nokaut - możliwa rozbudowa pod dowolny format xml dowolnej hurtowni

integracja z porównywarkami cen (ceneo, nokaut, skapiec, radar, okazje.info)

możliwość integracji z programami F/K (subiekt gt, raks sql, wf mag, dzięki współpracy z e-mo.pl i protonsoft.pl)

 

do tego można dodać całą masę drobnych usprawnień, poprawek błędów opencart-a, poprawek związanych z użytecznością systemu po stronie frontendu jak i backendu.

 

Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie o cenę licencji bo to nie nasz cel by sprzedawać sam system,

oferujemy pełną i kompleksową obsługę firmy która się do nas zgłasza, od wymyślenia nazwy dla sklepu, stworzenia loga, szaty graficznej, projektów wizytówek, ulotek, wdrożenia sklepu internetowego, jego integracji np z hurtowniami i innymi systemami, poprzez całą obsługę reklamową (pozycjonowanie, adwords itp). Ponieważ prowadzimy własny sklep internetowy oferujemy klientom "rozkręcenie" sklepu który dla nich wdrożymy.

 

Pozdrawiam Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie o cenę licencji bo to nie nasz cel by sprzedawać sam system,

oferujemy pełną i kompleksową obsługę firmy która się do nas zgłasza, od wymyślenia nazwy dla sklepu, stworzenia loga, szaty graficznej, projektów wizytówek, ulotek, wdrożenia sklepu internetowego, jego integracji np z hurtowniami i innymi systemami, poprzez całą obsługę reklamową (pozycjonowanie, adwords itp). Ponieważ prowadzimy własny sklep internetowy oferujemy klientom "rozkręcenie" sklepu który dla nich wdrożymy.

 

Wasz sklep rozpowszechniacie również na licencji GPL?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak na GPL

 

czyli można u Was zakupić oprogramowanie sklepu (np łącznie z kompleksową obsługą firmy) w celu dalszej odsprzedaży, dzierżawy lub rozdania?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym założyć sklep internetowy, który będzie rozdawał oprogramowanie activisio. Proponuje domenę www.activisio-za-darmo.pl. Proszę o podanie ceny, zaprojektowanie i wdrożenie. Proszę nie zapomnieć o pozycjonowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli można u Was zakupić oprogramowanie sklepu (np łącznie z kompleksową obsługą firmy) w celu dalszej odsprzedaży, dzierżawy lub rozdania?

 

Ed

 

teoretycznie mógłbyś, ale wtedy pozbawiłbyś się dostępu do aktualizacji systemu i gwarancji na rok czasu ;)

Jesteśmy fair wobec klientów - dostają porządny system i w razie czego nie muszą być zależni od nas.

Wątpię by jakaś firma handlowa po to zlecała sklep internetowy za 2 - 3 tys zł netto żeby potem go rozdawać za darmo na prawo i lewo tym samym pozbawiając się wsparcia. Jakieś zaufanie w biznesie musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy fair wobec klientów - dostają porządny system i w razie czego nie muszą być zależni od nas.

Wątpię by jakaś firma handlowa po to zlecała sklep internetowy za 2 - 3 tys zł netto żeby potem go rozdawać za darmo na prawo i lewo tym samym pozbawiając się wsparcia. Jakieś zaufanie w biznesie musi być.

 

Firma handlowa nie musi kupowac sklepu z myślą o sprzedaży towarów. Mogą kupić sklep z tylko z myślą o sprzedaży oprogramowania sklepu. Patrząc z punktu widzenia klienta to super biznes: za 2-3 tys ma oprogramowanie z mozliwośią sprzedaży lub dzierżawy. Jeśli wykonanie sklepu będzie u nich kosztować np 1500 zł netto to i tak zarobią a ich konkurencja straci(czyli również Wy).

 

Jak beda zdesperowani to moze puszczą Wasz soft na allegro za 99 zl.

 

Moim zdaniem rozbudowa i oferowanie klientom softu GPL to stracony czas, bo nie ma się żadnych praw autorskich do swojej pracy w to włożonej.

 

EDIT: Czy obsłużycie klienta jak zgłosi się do Was i od razu zaznaczy że kupuje u Was usługę z myślą o odsprzedaży programu?

Edytowano przez ednet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie mógłbyś, ale wtedy pozbawiłbyś się dostępu do aktualizacji systemu i gwarancji na rok czasu ;)

 

 

Ale klient kupując u Ws usługę otrzymuję komplet: soft + wsparcie. Jeśli nie łamie licencji dlaczego zostanie pozbawiony aktualizacji i gwarancji. Przecież za to zapłacił.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy autor tematu podzieli się informacją o dokonanych wyborach czy zostawi to dla siebie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

będąc wezwanym do odpowiedzi przez użytkownika KQS-Projekt ;-) i jako autor tematu informuję, że dokonałem wyboru w zakresie skrypt/hosting. Pozwolę sobie na razie (z paru powodów) zachować te informacje dla siebie, natomiast na pewno po uruchomieniu sklepu wypowiem się na temat tak hostingu jak i samego skryptu.

Wszystkim aktywnym dzięĸuję za zainteresowanie, poświęcony czas i cenne rady.

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć pod temat, aby nie tworzyć bezsensownie nowego.

 

Interesuje mnie kwestia hostingu pod sklep. Obecnie prowadzę blog utrzymywamny na serwerze Dreamhost i jestem bardzo zadowolony.

 

Aczkolwiek sklep to zupełnie inna para kaloszy - pingi 150-200ms będą się raczej przyczyniały do zniechęcania klientów. Zakładam, że dobrze jest utrzymywać w przypadku sklepu pingi na poziomie nie przekraczającym 50ms?

 

Na start poszukuję rozwiązania o przyzwoitym stosunku jakość/cena w postaci serwera wirtualnego. W oko wpadły mi wirtuale oferowane przez MasterNet. Czy ktoś z was posiada jakieś doświadczenia ze sklepem w MasterNet? Być może jakieś inne sugestie?

 

Sklep odzieżowy, przewidywany ruch w pierwszych tygodniach to 200-300 osób dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ping nie jest kluczową sprawą.

Z doświadczenia wiem, że sklepu lubią mieć jakieś wyimaginowane potrzeby. A więc warto poszukać hostingu w którym czy to przez php_flag czy to przez php.ini będziesz mógł zmienić konfigurację php.

Co do pingu - myślę, że to wcale aż tak bardzo nie zniechęci klientów. Bo jeżeli serwer w USA nie jest obciążony, bardzo szybkie serwuje treść i nie będzie tutaj mocno odczuwalnej różnicy. Oczywiście pomijam sprawę połączenia z Polski do USA bo jednak bardzo często ta odległość może ograniczyć transfer dla danego klienta.

Jednak ważniejszą sprawą jest raczej rzeczowy kontakt z daną firmą, bo jeżeli decydujesz się prowadzić biznes w internecie to powinieneś mieć zaufanego partnera w tym wypadku firmę hostingową, która będzie traktowała Cię poważnie i nie odetnie Ci np. dostępu do sklepu po przekroczeniu jakiegoś limitu tylko wcześniej się z Tobą skontaktuje i będzie próbowała wyjaśnić sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×