Skocz do zawartości
bkat

Który VPS do nauki?

Polecane posty

Witajcie,

 

cóż, jak to każdy zdrowy człowiek pragnę się rozwijać. Jako, że swoje aspiracje i przyszłość wiążę z informatyką... dobra, może nie będę się zbędnie rozpisywał, bo to nie o to chodzi. smile.gif

 

Szukałem ostatnio VPS'sika. Wiadomo, że jeżeli mówimy tutaj o samej nauce, to nie szukam nie wiadomo jak wydajnych rozwiązań. Szukam przede wszystkim tanich.

 

W oko wpadły mi przede wszystkim 2 oferty:

  1. MZONE - 45zł kwartał
    CPU: 500MHZ gwar
    RAM: 256MB
    dRAM: 512MB
    HDD: 5GB
    TRAFFIC: 200GB
  2. BudgetVPS - 50zł kwartał
    CPU: 700MHZ gwar
    RAM: 128MB
    dRAM: 384MB
    HDD: 30GB
    TRAFFIC: 50GB

Ja wiem, że te różnice są wręcz "kosmetyczne", w sensie są jakieś wielkie, ale jak już coś kupować, to to co najlepsze w danej cenie. Waszym zdaniem, który lepszy VPS?

 

Myślę, że gdy już troszeczkę "liznę" wiedzy o adminowaniu, to chwycę się za postawienie jakiegoś Ventrillo itp.

 

- -

Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas,

Błazej K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie zależy Ci na polskiej lokalizacji i możesz płacić przez PayPal, to polecam przeszukać http://lowendbox.com .

 

Sam znalazłem tam ofertę promocyjną na VPS w Niemczech (Hetzner) za $7 miesięcznie, gdzie mam 256MB RAM (384MB burst), 20GB miejsca, 2 adresy IP i praktycznie nielimitowany transfer (dla zasady w panelu jest wpisana wartość 95,37TB, czyli 100.000.000 MB) na łączu 5Mbps (w praktyce wyciąga znacznie więcej, mi udaje się czasem wyrobić nawet 25Mbps). Wykorzystuję to jako prywatne proxy i torrentowy seedbox, wszystko działa znakomicie (może poza średnim pingiem z TP na poziomie 60-70ms, ale to akurat dla mnie nie problem). Link do oferty: http://fiberfirefly.com/special/lowendbox/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie bierz z BudgetVPS bo potem będziesz szukał nowego albo będziesz wieszał psy na nich... Bierz w MZone albo u Najdmena ewentualnie Statnet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie zależy Ci na polskiej lokalizacji i możesz płacić przez PayPal, to polecam przeszukać http://lowendbox.com .

 

Sam znalazłem tam ofertę promocyjną na VPS w Niemczech (Hetzner) za $7 miesięcznie, gdzie mam 256MB RAM (384MB burst), 20GB miejsca, 2 adresy IP i praktycznie nielimitowany transfer (dla zasady w panelu jest wpisana wartość 95,37TB, czyli 100.000.000 MB) na łączu 5Mbps (w praktyce wyciąga znacznie więcej, mi udaje się czasem wyrobić nawet 25Mbps). Wykorzystuję to jako prywatne proxy i torrentowy seedbox, wszystko działa znakomicie (może poza średnim pingiem z TP na poziomie 60-70ms, ale to akurat dla mnie nie problem). Link do oferty: http://fiberfirefly....cial/lowendbox/

 

 

No oferta faktycznie rewelacyjna, jednak nie mam konta na PayPal'u(to też w sumie nie problem, bo mogę zalożyć), ale to wszystko jest mi raczej niepotrzebne, Kiedy ja zużyję chociażby te 50GB transferu u Najdmena? Póki co, wystarczy mi Ionic, ale bardzo dziękuję za dodatkowe oferty i rady od Was. Doceniam!

 

 

Nie bierz z BudgetVPS bo potem będziesz szukał nowego albo będziesz wieszał psy na nich... Bierz w MZone albo u Najdmena ewentualnie Statnet...

 

Dzięki za info wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do nauki najczęściej ilość transferu nie musi być jakaś wielka, ale w przypadku VPSów w Polsce problemem może być przepustowość łącza. Nitka o przepustowości 100Mbps podpięta do maszyny-matki w Niemczech, Francji czy Stanach jest praktycznie standardem. W Polsce, ze względu na wysokie koszty łączy takie podpięcia to raczej rzadkość. Tak więc, kiedy będziesz potrzebował przesłać większą ilość danych w krótkim czasie (np. podczas ściągania na serwer pakietów z oprogramowaniem) może Ci to zająć więcej czasu, niż planujesz. I to w zasadzie jedyna różnica.

 

Co do Ionic, to rzeczywiście, usługi Pawła cieszą się dobrą renomą. Z budgetvps bywało różnie, szczególnie support nie cieszy się zbyt dobrą renomą wśród użytkowników tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietaj, zanim cokolwiek kupisz popros o wzor umowy z obu firm, porownaj i zdecyduj

 

Tobie się coś nie pomyliło ?

Myślisz, że ktoś będzie skanować, wysyłać, faksować i podpisywać umowy w przypadku usługi za paręnaście zł miesięcznie ?

Regulamin usług wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam serdecznie do zapoznania się także z naszymi serwerami VDS.

 

w nawiązaniu do pańskiego zapytania proponujemy:

 

VDS Basic z konfiguracją:

 

Gwarantowany CPU 500 MHZ

Gwarantowany RAM 256 MB

SWAP RAM 512 MB

Dysk twardy 20GB

Miesięczny transfer 200GB

Ilość adresów IP 1

lokalizacja Niemcy

Wirtualizacja Xen

 

Cena: 40zł na m-c

 

Proszę podać Imię i Nazwisko oraz e-mail adres aby dostać Test Serwer na 7 dni.

 

http://www.fiberhead.pl

support@fiberhead.com

 

Z poważaniem

 

Albert Horyza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do podobnych celów przed chwilą zamówiłem najtańszy VPS u Pawła. Opłata za rok ważności usługi wysłana przez PayPal 16:04, VPS gotowy do zabawy 16:20. Co tu dużo mówić, wygląda to naprawdę dobrze. Recka w swoim czasie pojawi się w opiniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie rozumie ze firmom to pasuje poniewaz w przyapdku problemow ani sla, ani umowy na oczy nikt nie widzial - nie ma to duzego wplywu na wspolprace z solidnymi firmami, natomiast ma duzy wpslyw na wspolprace z tymi krzakami - w przeciwnym razie nie byloby watkow na tym forum z opiniami o firmach i setek narzekan na wolne serwery, lacza, awarie itp itd

Nie trzeba żadnych umów aby transakcja miała skutki prawne w przypadku problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uptime 70% dla serwera za 15zl

Możesz podać mi firmę, która ma uptime 70% na swoich serwerach?

 

Mój komputer w biurze ma większy uptime. Firma z takim uptimem nie miałaby czego szukać na rynku hostingowym. Umowy takie jak Ty opisałeś spowodowałyby tylko wzrost cen, chyba nie o to Ci chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

firma i oferta powinna byc transparentna a brak umow/specyfikacji uslugi dla budzetowych rozwiazan to tylko wymowka, domyslam sie ze wygodna...

 

Pomerdało Ci sie coś?

A to w/w firmy nie wystawiają rachunku/faktury za usługi? Jest faktura, jest regulamin. Co chcieć więcej?

To może pochwal się z jaką firmą podpisałeś umowe na usługi hostingowe. Pewnie speclajnie dla Ciebie wydrukowali i przywieźli osobiście na drugi koniec Polski :)

 

Klient czytając regulamin wie co kupuje. Więc po co jakieś umowy SLA i inne cuda na kiju? I dzieki temu, że nie ma takich rzeczy firma i usługa jest transparenta. Kupujesz akceptując regulamin, płacisz, używasz. Podoba się? Przedłużasz na kolejny miesiąc/rok. Proste?

 

Co do tematu, to polecam VPSy w Mzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypta - idąc do kiosku/papierniczego i kupując długopis za 50gr. także wymagasz certyfikatu, w którym zagwarantowana ci zostanie żywotność owego długopisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3) sam sprawdz u kogo teraz hostuje, url masz w stopce to nie jest takie trudne

Nie interesuje mnie u kogo hostujesz sobie stronke. Dali ci uptime 110% na piśmie, wymiana dysku w 30 sekund po awarii to sie ciesz :) Na moje to możesz nawet na neostradzie hostować strone.

 

Ruszyłeś temat, którym zainteresowałoby sie może z 2% klientów Mzone, Ionic czy Glowanetu razem wziętych. Reszta nie zwróci na to uwagi bo po co? Żeby strona klanu cs miała 666% uptimu? A jak padnie łącze to może w Ionicu mają wiadrami nosić neta, byle by dzialało? To leży w interesie usługodawców, aby wszystko dzialało tak jak należy, a klienci byli zadowoleni. Jak ktoś chce mieć poważną strone na pewnym serwerze, to napewno nie kupi hostingu za 15 zł rocznie, no chyba, że ma z 13 lat (nikogo nie obrażając) i liczy każdą złotówke.

 

rozwiązanie proste - nie pasuje? to nie kupujesz.

 

#edit:

Fiercio, i zapewne pociagnie producenta do sądu, za to że było na opakowaniu napisane, iż na maxa wyciagnie 1200 m pisania, a on wypisał 1150 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki spokojnie! wink.gif Ja tu tylko chciałem uzyskać odpowiedź na swoje pytanie, uzyskałem, dziękuję, mam już działającego VPSa u Najdmena. Koniec tematu. można zamknąć.

 

17zł to nie jest majątek, nie potrzebuję również wydawać więcej na swój aktualny cel daleko odbiegający od hostowania strony Pentagonu - nauczenie się czegoś i jak dla mnie, w zupełności wystarcza mi regulamin i faktura usługodawcy, które regulują wszystkie kwestie prawne. Firmy, które nie są tak zwanymi krzakami oferują bądź co bądź w większości profesjonalne usługi i rzadko pojawiają się sytuacje, kiedy serv is down na więcej niż kilka godzin lub nasze konto nagle znika. Zadowolenie klienta jest w ich interesie. Ja zanim zakupiłem VPSa przeczytałem wiele opinii na temat IONIC.pl, przeczytałem regulamin - to co leży w interesie kupującego, jeżeli by mi coś nie odpowiadało, to bym podziękował - i dzięki temu mam nadzieję, że nie będę zawiedziony. Ew. zawsze istnieje możliwość wyprowadzki gdzie indziej. Nikt mnie nigdzie na siłę nie trzyma, ani nawet moje... 17zł.

 

Zapraszam serdecznie do zapoznania się także z naszymi serwerami VDS.

 

w nawiązaniu do pańskiego zapytania proponujemy:

 

VDS Basic z konfiguracją:

 

Gwarantowany CPU 500 MHZ

Gwarantowany RAM 256 MB

SWAP RAM 512 MB

Dysk twardy 20GB

Miesięczny transfer 200GB

Ilość adresów IP 1

lokalizacja Niemcy

Wirtualizacja Xen

 

Cena: 40zł na m-c

 

Proszę podać Imię i Nazwisko oraz e-mail adres aby dostać Test Serwer na 7 dni.

 

http://www.fiberhead.pl

support@fiberhead.com

 

Z poważaniem

 

Albert Horyza

 

Dzięki za ofertę, ale o wiele lepsze mam warunki za bagatela 17zł w IONIC. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×