Skocz do zawartości
burtek

Parametry a ilość użytkowników?

Polecane posty

Witam serdecznie,

jestem na tym forum nowy. Posiadam serwer VPS o następujących parametrach:

 

Dysk twardy: 40 GB

Pamięć RAM: do 768 mb (gwarantowana 512 mb)

Transfer: 120 GB/miesiąc

Liczba procesów: 300

Gwarantowane zasoby procesora: 45% rdzenia procesora tj. 1,2 GHz

Łącze z/do serwera: 100 MBit

 

Moje pytanie brzmi następująco: Ile serwerów www mogę założyć na tym serwerze, ażeby wszystko chodziło bez problemów, serwer był nie przeciążony a użytkownicy byli zadowoleni? Czy jest jakiś sposób jak to obliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak tego obliczyc, wszystko zalezy od tego jakie strony i jakie pakiety. W teorii i 10 000 stron wizytówek zmieścisz. Praktyka zależy od tego jakie strony i jakie pakiety będziesz odpalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to że chciałbym udostępnić serwery www o następujących parametrach:

1 GB pojemności

20 GB transferu/miesiąc

 

To mam rozumieć, że mógłbym założyć 6 serwerów www? Gdyż 120 GB transferu mojego VPS-a : 20 Gb transferu pojedynczego serwera www = 6 serwerów www? A jak z pozostałymi parametrami serwera VPS?

 

I jeszcze jedno pytanie ile GB transferu w zupełności by wystarczy serwerowi o pojemności 1 GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są i tacy co dla 1GB pojemności zużywają setki gigabajtów transferu.

 

Pytasz nas jaką przygotować ofertę dla ludzi ?

 

Poszukaj w internecie informacji o 'overselling'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W szczególności to nie chodzi mi o ofertę tylko o to, żeby to działało bez jakiegokolwiek przeciążenia. Ofertę to wiadomo muszę przygotować sam, tak ażeby ona była korzystna. Ale chce głownie nacisnąć na jakość a nie na ilość. Kiedyś pewien administrator z pewnej serwerowni pokazywał mi swój sposób na obliczenie, ile serwerów o danych parametrach można postawić. Używał do tego między innymi parametrów procesora VPS-a. Jednak nie mogę tego sposobu sobie przypomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W szczególności to nie chodzi mi o ofertę tylko o to, żeby to działało bez jakiegokolwiek przeciążenia. Ofertę to wiadomo muszę przygotować sam, tak ażeby ona była korzystna. Ale chce głownie nacisnąć na jakość a nie na ilość. Kiedyś pewien administrator z pewnej serwerowni pokazywał mi swój sposób na obliczenie, ile serwerów o danych parametrach można postawić. Używał do tego między innymi parametrów procesora VPS-a. Jednak nie mogę tego sposobu sobie przypomnieć.

 

theOne już napisał Ci, nie ma możliwości, aby to dokładnie obliczyć. Wszystko wychodzi w tzw. "praniu".

Takie obliczenia to tylko teoria, tak samo możesz przewidywać ilość pasażerów na danej trasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×