Skocz do zawartości
Artur Pajkert

Największe przejęcie na rynku w tym roku

Polecane posty

Witam Forumowiczów!

 

Jako pierwsi, zaraz po naszych >fanach z Face Booka<, dowiadujecie się o dużym wydarzeniu na ryku. OGICOM przejmuje obsługę klientów hostingowych Netii! To ważne wydarzenie w życiu obu firm. Obie firmy starannie przygotowały się do całej operacji, aby zminimalizować ryzyko tak dużej migracji. OGICOM, z którego usług skorzystało już 20 tys. firm, przejmuje obsługę kolejnych 15 tys. Klientów od Netii.

 

Poza rynkową zmianą mogę Wam zdradzić trochę zakulisowych informacji:

 

Przygotowania do operacji trwały wiele miesięcy. Techniczna migracja będzie rozłożona na kilkanaście weekendów, a każdorazowo będzie dotyczyć niewielkiej grupy klientów. Obie firmy przygotowały ogromną kampanię informacyjną. Opracowano m.in. filmy szkoleniowe dla Klientów Netii, którzy otrzymają przecież zupełnie nowe środowisko. W całym procesie wykorzystywane są mechanizmy zarządzania projektem oparte na pracy grupowej nad dokumentami.

 

Klienci trafią na nowoczesne maszyny na podwójnych Nahalem'ach, wyposażone w macierze RAID 10 na dyskach SAS 15k, co może zapewnić istotny przyrost wydajności w stosunku do obecnych rozwiązań. Fizycznie dane znajdą się w Beyond, a dla usprawnienia migracji między serwerownią Netii w Warszawie i przygotowaną na ten cel szafą OGICOM w Poznaniu zestawiono dedykowane połączenie punkt-punkt.

 

Opinie wielu osób mówią, że to największe przejęcie na polskim rynku w tym roku. Zapraszam na Face Booka lub naszą stronę główną, gdzie można dowiedzieć się więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję rozwoju.

Posiadam takie maszynki i naprawdę wydajność dyskowa kładzie na łopatki nawet SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli dawne Futuro, które Netia totalnie olewała?

Z deszczu pod rynnę... chyba, że, panie Arturze, rzeczywiście Ogicom poszedł po rozum do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tylko pogratulować. Liczymy na szczegóły z migracji po jej zakończeniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa.

 

Tak, dawne Futuro, czyli platforma Flexo, będzie migrowana w pierwszej kolejności. Czy z deszczu pod rynnę? Hmmm, Ogicom ostatnio naprawdę mocno się zmienił. Zmieniła się część personelu, zmienił się Regulamin, od roku platforma znajduje się w supernowoczesnej serwerowni Beyond.pl, rozpoczęliśmy bardzo intensywny cykl szkoleń dla naszych pracowników, a także zrewidowaliśmy politykę personalną. Zmian jest mnóstwo, niektóre bezpośrednio (np. regulamin), a niektóre pośrednio (np. szkolenia) przekładające się na poziom satysfakcji Klientów. Z pewnością potwierdzeniem słusznego kierunku jest choćby zdobycie przez nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy kilku prestiżowych nagród: "Laur Konsumenta - Odkrycie Roku 2010" (E-Backup), "Jakość Roku 2009", a także nominacja do godła Teraz Polska. Myślę, że kierunek jest dobry, a jeszcze się rozkręcamy ;)

 

Wracając do migracji: na pewno na nowoczesny sprzęt. Na pewno do uznawanej przez wielu za najlepszą w kraju serwerowni (choć widziałem także DC Netii i muszę przyznać, że wygląda profesjonalnie i naprawdę Netia nie ma żadnych powodów do wstydu. Nie tylko widziałem tam nowoczesne rozwiązania, ale także spotkałem naprawdę zaangażowany personel, co jest często ważniejsze od infrastruktury). Myślę, że zmianą będzie podejście do Klienta - dla Netii hosting stanowił usługę dodatkową, a dla Ogicom główną. Co więcej, w Ogicom Klienci zyskają dobry dostęp do wielu usług, które mają dla nich sens biznesowy: tworzenia stron internetowych, pozycjonowania, e-sklepów itd.

 

Sponsi - dziękuję za słowa, które stanowią dla nas dodatkową mobilizację, aby być jeszcze lepszym!

 

Z przyjemnością będę informował o przebiegu całej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×