Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bartek1234

jak skonfigurować monitoring działania strony? duży problem

Polecane posty

Witam,

 

mam wykupiony monitoring działania strony w czuwamy.eu. To jest to samo, co hyperspin i chyba to samo co na wht. Mam jednak problem, że jak pada mi strona (blog na wordpressie), to czuwamy.eu i inne monitoringi na całym świecie pokazują, że strona działa (właśnie miałem 8 godzinny down strony, bo nie wiedziałem nawet, że padło).

 

 

Na stronie jest "Error establishing database connection". Restart bazy nie pomaga. Pomaga dopiero wpisanie reboot w ssh. Problem ten będę rozwiązywał w przyszłym tygodniu, ale do tej pory muszę jakoś ustawić monitoring, abym mógł ręcznie robić reboot w razie padu. Możecie mi proszę poradzić, jak mam ustawić monitoring, abym wiedział, że padło? Dodam, że nie jestem specjalistą ja wy wszyscy, tylko zwykłym laikiem bez żadnej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ustaw monitoring na mysql.

Domyślnie port 3306.

 

 

pokaż też wynik

 

cat /etc/my.cnf | grep bind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustaw monitoring na mysql.

Domyślnie port 3306.

A firewall sam się skonfiguruje?

 

wybrałem "mysql", wpisałem adres mojej strony, wpisałem port 3306 i .... zrobiłem test ... connection error

Wybierz "website test", poszukaj opcji w stylu "exclude keywords", dodaj "error" i powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A firewall sam się skonfiguruje?

 

 

Wybierz "website test", poszukaj opcji w stylu "exclude keywords", dodaj "error" i powinno działać.

 

Samo słówko error może powodować komunikaty o błędzie, gdy w treści strony specjalnie pojawi się takie słowo - chyba że wykluczymy taką ewentualność - wtedy słowo error pomoże wykryć większość błędów.

 

W tym konkretnym przypadku dobrze by było użyć frazy: Error establishing database connection dla wykrycia błędu lub tak jak poinformowałem użytkownika - wrzucenie na serwer skryptu, który będzie sprawdzał połączenie z bazą i dla monitoringu odpowiadał o poprawnym lub niepoprawnym działaniu połączenia z bazą.

 

Co do połączenia z bazą - spora część hostingów nie zezwala na połączenia z bazą inne niż z localhost...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Co do połączenia z bazą - spora część hostingów nie zezwala na połączenia z bazą inne niż z localhost...

 

On ma dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×