Skocz do zawartości
obelix94

Prośba o ocenę strony

Polecane posty

1. "Boazeria" w topie i stopce mogłaby być, ale nie z całą resztą taką bladą. Trochę brakuje mi kolorków (też w zasadzie jestem minimalistą, ale bez przesady). Odrobina koloru w tle choćby ramek w lewej kolumnie poprawiłaby całość, a do tego strona stałaby się czytelniejsza.

 

2. Nie pasi mi zupełnie kolor w drop-down menu (to, co pojawia się przy pozycjach "pamiątki sakralne" i "biżuteria").

 

 

3. "Strona główna" i "Działalność" - po co ten dubel w menu? + mini dubel w postaci "O nas". Niepotrzebnie też rozbiliście "Dane kontaktowe" i "Napisz do nas" na dwie osobne podstrony - połączcie to w jedną, spójną całość (strona "Kontakt", gdzie zawarte będą dane kontaktowe, a pod nimi formularz kontaktowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Brzydka czcionka w menu ( ta brązowa ) brzydko wyglada drukowanymi i zmień na inną.

Belka z menu mogła by ładniej wyglądać ;)

Niepotrzebny ten border na dole, lepiej zrobić jaśniejszy kolor po najechaniu jak home.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. strona może i przejrzysta dla magazynu drewna. Do biżuterii zupełnie się nie nadaje, ponieważ miast przyciągać odrzuca. Przy biżuterii strona powinna wyglądać ekskluzywnie, by generowała jak największy lead. A tutaj wersja startowa jak dla ślepych, teksty na brzydkiej czcionce. Te szlaczki też uroku nie dodają.

 

A błędów w ogóle być nie powinno na produkcyjnej stronie jeszcze w dodatku includowe:

Warning: include(menu.html) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home2/gla10000/public_html/przekierowanie.php on line 113

Warning: include(menu.html) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home2/gla10000/public_html/przekierowanie.php on line 113

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'menu.html' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home2/gla10000/public_html/przekierowanie.php on line 113

Najsensowniej by było zostawić szkielet i zacząć projektować od nowa. I zdecydowanie polecam przeglądać najnowsze projekty stron w sieci, jeśli już kompletnie pomysłów brakuje. Mam nadzieję że nie czujesz się urażony, ale sam powiedz.. czy strona z biżuterią nie wyglądałaby ładniej w takiej oprawie?

Hufvudstaden_webdesign_by_Yzermann.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do oceny to chyba już wszystko zostało napisane,  natomiast dużo inspiracji znajdziesz na deviantart.com oraz na polskim digart.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładniej. Ale jak takie coś wykonać? Może znajdzie się ktoś kto mi pomoże takie coś zrobić?

 

 

1. na tło wrzucasz pattern, który znajdziesz na deviantart 2. menu- rysujesz prostokąt bądź wypełniasz zaznaczenie białym kolorem i zmniejszasz odpowiednio krycie, następnie w blending options wrzucasz gradient oraz Bevel and Emboss 3. te elementy, które z boku udają cień możesz zrobić bardzo prosto. Zaznaczasz okrągłym narzędziem do zaznaczania wąski pasek, wypełniasz go czernią, następnie dodajesz gaussian blur (nie za duży). Prostokątnym narzędziem do zaznaczania usuwasz połowę i dopasowujesz resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładniej. Ale jak takie coś wykonać? Może znajdzie się ktoś kto mi pomoże takie coś zrobić?

Poczytaj trochę o maskach i ceniach w PS. Reszta jest ograniczona wyłącznie przez wyobraźnie i zasoby patternów/pędzli oraz czcionek.. : ) Możesz także spróbować swoich sił w corelu, jeśli na PS Cię nie stać..

 

@wood to nawet pędzla nie trzeba.. wystarczy odpowiedni pattern i opcja powielenia xy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie edytowałem bo się pomyliłem, pattern + wiaderko i po problemie, poza tym to strasznie oklepany wzór- oczywiście jeżeli chodzi o ps

jeżeli html/css to odpowiedni kawałek trzeba sobie "ukroić" i wrzucić do background url, powielanie można dopisać, ale nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz @wood tutaj nawet nie chodzi o to czy wzór jest oklepany, bo ja przecież nie kazałem się na nim koniecznie wzorować. Ukazałem jedynie poglądowy projekt jako porównanie, który w/g mnie nie byłby trudny w realizacji. Stad w mojej myśli zawitał pomysł z wykorzystaniem patternu z shutterstocka czy nieszczęsnego istocka.. proste i łatwe w wykonaniu, a różnica będzie zauważalna gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie twierdzę, że coś jest źle, chciałem napisać pospolity- dlatego łatwo go znajdzie na deviancie ;)

myślę, że ten projekt jest bardzo dobry dla początkującego użytkownika a jak na swoją prostotę w miarę efektowny, jak dla mnie to plus dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×