Skocz do zawartości
xorg

100TB transferu na gwarantowanym gbit za 200$?

Polecane posty

Hi.

 

Zastanawia mnie oferta firmy 100tb.com - w najniższym pakiecie dają 100TB transferu, gwarantowany port gigabitowy, Xeon 3220 (4x 2.4GHz), 8GB RAM oraz 2 HDD po 500TB, 8 adresów IP, domene gratis, 99.9% uptime, bez setupu.

 

A za dodatkowe 400 euro można zrobić 324TB. Co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

port moze byc za maly zeby skutecznie wykorzystac transfer (z doplata potrzebujesz 3x1 Gbps zeby wypchnac ruch)

moge sie zalozyc ze duzy ruch z lokalizacji zmusi operatora dominujacegow polsce do limitowania lacza lub bedzie na koncu klejki i w godzinach szczytu zacnzie gubic paiety

 

Dodatkowo w tej cenie nie mozna oczekiwac ze routery / swiche sa dobrej jakosci i utrzymaja ciagle SLA, sprzet za duzo kosztuje

 

Samej oferty nie uzywalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

port moze byc za maly zeby skutecznie wykorzystac transfer (z doplata potrzebujesz 3x1 Gbps zeby wypchnac ruch)

 

 

Na jakiej podstawie to przypuszczenie że potrzebujesz 3x1GB?

 

http://www.heise-onl...idth-calculator

 

 

1GB powinien pozwolić na ruch 324T/mies, czyli to co jest za dopłatą 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie to przypuszczenie że potrzebujesz 3x1GB?

 

http://www.heise-onl...idth-calculator

 

 

1GB powinien pozwolić na ruch 324T/mies, czyli to co jest za dopłatą 400

 

Ale ruch nie masz rozlozony rownomiernie po całym dniu, raczej przez 8-12 godzin w czasie doby wiekszosc leci a w pozostalym czasie malutko, powyższy kalkulator nie dolicza ramek, na porcie 1GB/s nie lecą dane pełnym pasmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ruch nie masz rozlozony rownomiernie po całym dniu, raczej przez 8-12 godzin w czasie doby wiekszosc leci a w pozostalym czasie malutko, powyższy kalkulator nie dolicza ramek, na porcie 1GB/s nie lecą dane pełnym pasmem

 

100T to 30% pasma 1G (przy ciągłym i równomiernym wykorzystaniu) , nie mów, że mamy taki narzut w transmisji ;)

 

Myślę, żę pomyliłeś się w obliczeniach

 

potrzeba 3x100mbit by przepchnąć takie pasmo, nie zaś 3x1Gbit

 

 

Oczywiście co innego przepchnięcie danych a co innego realne wykorzystanie łacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

324TB to jest 1,1 Gbit/s przez cały miesiąc non stop licząc z ramkami (a dam głowę że tak liczą) realnie da się połowę może 2/3 czasu ruch wypychać

Abstrahując jeżeli nie wypychasz danych z RAMu to nie ma szans takiego strumienia wypchnąć z serwera, jeżeli nie są to akrty sieciowe na INTELu to nawet one nie wyrobią takiego ruchu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma siły na jednym styku. To jest kupa ruchu a i małe szanse aby wysycenie było 100% constans.

 

Ale mówisz o 100 czy 324?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzeba 3x100mbit by przepchnąć takie pasmo, nie zaś 3x1Gbit

Pisałem o 324 TB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzeba 3x100mbit by przepchnąć takie pasmo, nie zaś 3x1Gbit

 

port moze byc za maly zeby skutecznie wykorzystac transfer (z doplata potrzebujesz 3x1 Gbps zeby wypchnac ruch)

 

?

Jak to rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mea culpa zle zrobiłem cytat z Biznes-Host.pl

"potrzeba 3x100mbit by przepchnąć takie pasmo, nie zaś 3x1Gbit" to jest twoja wypowiedz ktora probowalem kwestionowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up - nie pogrążaj się, na 1gbps można zrobić 324TB ruchu w ciągu miesiąca, i nie ma prawa wyjść inaczej, chyba że nie umiesz na serio liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Wy na to ?

Że to sprytny marketing i tyle, podobnych ofert jest co najmniej kilka:

- HostEurope - port 1Gbps ze średnim zużyciem na poziome 100Mbps, czyli ~30TB (+ drugie tyle w drugą stronę) za 89 euro,

- FDCServers - dedykowane 1Gbps (czyli te Twoje 324TB w jedną stronę) za $399,

- OVH ;)

 

Jedyne co przemawia na korzyść 100TB to fakt, że to reseller SoftLayer'a, czyli mają świetną sieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Zrobilem sobie malego laba ze 100 % wysyceniem linku (1GE)

wyszlo mi ~ 10 TB / 1 dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie malego laba ze 100 % wysyceniem linku (1GE)

wyszlo mi ~ 10 TB / 1 dzien

 

Edit; zle przeczytałem ;)

 

No to prawie tak jak w obliczeniach, reszta to zakłócenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli uprzedzając błędy rachunkowe które się tu zaraz pojawią nieco mniej niż 0,95 Gbps. 100% wartości nominalnej nie da się osiągnąć, ze względu na narzut informacyjny w kolejnych warstwach sieciowych (nagłówki IP itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu bo mnie interesuje ta sama oferta ale nie musze miec full 324 tb wystarczy standardowe 100tb i teraz pytanie chce wykorzystać te serwery do dużego obrotu plikami czy dla osob odbierajacych z Polski nie będzie problemów mam na mysli jakosć polaczen, slaby trasnfer etc. A drugie pytanie czy jest sens robienie z tego serwerów multiaplikacji?? w sensie serwer glowny ze strona stoi w niemczech a serwery pobierajace stoja w USA czy duzy ping jaki jest pomiedzy serwerami ok 180ms bedzie znacznie zakłócał prace całego systemu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bede juz edytowal bo teraz odpowiadam na pytania. Wiec tak obluga 10/10 co bym im nie wymysili to wyrabiali sie w czasie kilku godzin i zawsze po ludzku rozmowa byla. Panel zarzadania serwerami to poprostu cos genialnego mozna sobie tam skonfigurowac wszystko co tylko dusza wymarzy jeszcze sie nie spotkalem u nikogo z tak wieloma funkcjami dodatkowo na bierzaco mozna monitorowac prace podzespolow serwera jak temp. czy obroty wiatrakow. Co ciekawe z tego samego panelu sa juz preinstalowane systemy (chyba z 25 do wyboru) z calym paache,php,mysql i gotowe. Pierwszy raz instalowałem cos takiego i musze powiedziec ze po zainstalowaniu wystarczy tylko skonfigurowac sobie co kto potrzebuje i mozna działac. A teraz niestety przykra rzeczy o ktorej mowiliscie a mianowicie pingi mimo iz serwer pobiera i wysyla z predkoscia 1 Gbit/s to przez przegladarke transfer idzie z niego do Polski max cos okolo 50 kb/s a z akceleratorem co prawda osiaga jakies 95% mozliwosci lacza (sprawdzane na 25Mbit) ale skacze sten transfer. Wiec ze tak powiem wszystko ladnie pieknie ale te pingi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×