Skocz do zawartości
lukaschemp

OVH a połączenie

Polecane posty

Witam,

 

Kilka osób zgłaszało mi problem z połączeniem do serwera w OVH, chodzi o częste zrywanie połączenia podczas sesji FTP i ogólne problemy połączeniowe, przykłady problemów to łącza od Aster i GTS Energis. Czy może ktoś potwierdzić z tych łączy również problemy z połączeniem lub też ktoś ma z innego łącza również podobne problemy?

 

Jeśli ktoś ma chęć przetestować to udostępniam FTP:

 

login: test@lukas.sry.pl
hasło: liz0Q7IO
IP: 94.23.104.172

 

Proszę wgrać kilka MB i zostawić swoje spostrzeżenia, z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie mam zastrzeżeń co do działania sieci OVH oraz połączeń FTP w ostatnim czasie.

 

Aster, WAW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 76 MB i w tym czasie wszystko szło szybko, stabilnie i bez problemów.

 

Inea, Poznań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie widzę, że trochę świruje. Łącze Crowley Data Poland (KRK). Często zrywa połączenie i działa bardzo niestabilnie.

@N3T5KY

właśnie wgrywałem do Ciebie pliki i było to samo, ale nie było to tak ewidentne, bo przesyłałem tylko małe pliki.

 

spróbujcie zapytać jeszcze kogoś z kylos bo oni mają łącze z CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

UPC 25Mbit/1,5Mbit - i upload idzie TRAGICZNIE.

16 kilobajtów mam transfer... może OVH capuje transfer?

 

EDIT: po 20-30 sekundach rozpędziło się do 160 kilobajtów, hmmmm

po przerwaniu i ponownym wrzucaniu jest OK

download ładnie, prawie 3 megabajty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieć OVH ciągle ma jakieś problemy. Małe szanse, że kiedyś to się zmieni jak pozwalają pchać terabajty danych w cenie, która w polsce ledwo starczy na kolokację i prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Sieć OVH ciągle ma jakieś problemy. Małe szanse, że kiedyś to się zmieni jak pozwalają pchać terabajty danych w cenie, która w polsce ledwo starczy na kolokację i prąd.

A przypadkiem tam nie jest to wina złej konfiguracji, nieodpowiedniego sprzętu ? Na logikę, prąd jest tam tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem tam nie jest to wina złej konfiguracji, nieodpowiedniego sprzętu ? Na logikę, prąd jest tam tańszy.

hehe, żeś się uczepił tego prądu :) nie no trochę tańszy jest z pewnością...

powody można wypisywać i dywagować do rana, więc uproszczę to na maksa:

na logikę, jeśli sprzedajesz usługę wybitnie tanio to nie masz kasy na inwestycję w bardzo porządne rozwiązania, prawda?

no na czymś się to musi przecież odbić, a to na dennym supporcie, kiepskim chłodzeniu w serwerowni, stratach pakietów...

do tego dochodzi efekt skali, jeśli pozwalasz każdemu pchać kosmiczne ilości danych w siec za dosłownie grosze,

masz dziesiątki tysięcy maszyn z czego pewnie kilka dobrych % należy do jakiegoś botnetu,

każdy może sobie kupić RPSa i puścić DoSa - mnie znajomy ostatnio wysłał w ramach benchmarku routera 70 tysięcy pakietów...

przyciągasz wszelkiej maści zapychaczy, spamerów i abuserów, to jak się ma to nie odbić na jakości?

Hetzner od lat ma dobrą metodę na to, setup 100 Euro, a jak zużyjesz 2 TB to Cię przytną na switchu i co?

w Hetzner panuje totalny spokój, pomijając okresowe problemy z bramką do TP via OpenTransit...

wymyślanie tych wszystkich porąbanych łącz zwykłych, łacz premium, wraz z dziwnymi politykami zliczania ruchu,

zliczanie ilości zapytań ARP per maszyna i innych charakterystyk, automatyczne przycinanie w zależności od XYZ powodów,

to są wszystko regułki, które jakieś urządzenia muszę przecież w czasie rzeczywistym obliczać...

sięc OVH nie będzie nigdy dobrze działała, a wątki takie jak ten będą się mnożyć bez końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Hetzner od lat ma dobrą metodę na to, setup 100 Euro, a jak zużyjesz 2 TB to Cię przytną na switchu i co?

Obecnie dali 5TB :)

Dzięki za porównanie.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w sieci OVH dzieją się różne rzeczy. I tylko u nas. Znajomego serwer przy downloadzie na ftp osiągał niesłychane prędkości rzędu 200 kbit/s - ulpoad podobnie. Ściągając plik w tym samym czasie w Hetznerze, Holandii czy po sieci ovh leciało pełną rurą. Oleś już chyba od roku obiecuje poprawe działania sieci na wschodnia część naszego kontynentu. Ale cały czas jest jak jest. Tam problemy z siecią pojawiają sie same i przeważnie same znikają.

 

A co do prądu.. Bo oni mają lepsze elektrownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Bo oni mają lepsze elektrownie

Według party-line są wpięci do dwóch atomówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to u nich normalne.. Ale to nie zmienia faktu, że sieć na Polske jest w nienajlepszym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bell zgadzam się z Tobą w 100% ale jeśli oferują pewne usługi to muszą się z nich wywiązać, nie może być tak, jak jest dlatego będę interweniował w tej sprawie. Jeśli nie dają rady tego ogarnąć to niech zmienią swoją politykę, podniosą ceny i podniosą jakość. Pewnie wiele klientów dopłaciłoby jeśli działałoby to jak powinno.

 

Co do supportu to lepiej się nie wypowiadać, bo to śmiech na sali niestety, krótko mówiąc jest tragiczny. Miałem przypadek DDoS'a serwera ruch na poziomie 8000 kb/s, gubienie pakietów na poziomie 80-90%. Nic się nie dało zrobić, nawet zmiana trybu serwera na rescue czy vKVM aby sprawdzić jakiekolwiek logi mijało się z celem, maile z danymi dostępowymi nie przychodziły. Support stwierdził, że nic nie może zrobić, bo ich routery nie wykrywają tego jako DDoS, bo ruch jest za mały. Pytałem się co w takim razie co mam zrobić, prosiłem aby zablokowali atakowany adres IP lub też przesłali jakąś listę atakujących adresów, niestety nie mogą tego zrobić ani oni (co rozumiem, bo mogą nie mieć takich informacji) ani Ci we Francji, nikt nie może pomóc w takim przypadku. Zablokowali możliwość sprzętowego rebootu serwera i stwierdzili, że nie będzie on odblokowany do końca ataku, spytałem co jeśli atak będzie trwał tydzień, 20, 30 dni (teoretycznie) to nadal będę miał płacić za serwer, a nie będę mógł z niego w żaden sposób korzystać.. ? Pytałem więc ile będzie trwał atak, bo gość stwierdził, że tyle czasu nie może trwać - niestety na to już nie umiał odpowiedzieć.. Ot taka historyjka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bell - rps, to jeszcze rps.

Ale ten ich nowy cloud to znakomita maszynka do "testowania" czyichś zasobów sieciowych.

Odpalana one-click, rozliczana godzinowo, potem one-click-shutdown.

 

@lukaschemp - przecież za drobną opłatą sobie dedykowanego firewalla możesz wziąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×