Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie,

 

Posiadam vps`a u nich i ogólnie nie jest źle, ale

 

Brak BGP to na pewno mają dostawce tylko i wyłącznie netie.

I kiepski jest support sami nie wiedzą co im się restartuje i kiedy.

 

Ostatnio była awaria padł ich serwer matka na, którym były VPS w kontakt piszą, że pracują w soboty od 9:00 do 14:00 telefonem się nie dodzwoniłem.

Ale za to dostałem maila stwierdzającego, że ich serwer działa prawidłowo jak i VPS.

Tylko gdy się zalogowałem na panel w kolejce było 9 maszyn przygotowanych do startu jak tylko serwer matka będzie ON.

Gdy im to napisałem do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedyś chciałem kupić u nich VPSa. Wyslałem im kasę przelewem po tygodni dio nich piszę czemu nadal serwera nie mam a oni że kasa im nie doszła. Kłóciłem się z nimi jeszcze tydzień aż po 2 tygodniach dostałem zwrot pieniędzy.

 

Miałem podobny problem.

Płacąc kartą kredytową, okazało się że pieniądze nie doszły.

Napisałem do nich dzień później, zwalili winę na płatności.pl mieli rację:)

 

Mail do płatności i dwa dni później miałem transakcję rozliczoną :)

 

i tu zwracam honor eXone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem serwer vps + DA w exone. Domenę mam zakupioną w biznes-host.pl. W mailu od exone podane mam adresy dns:

Serwer DNS główny: 8.8.8.8 Serwer DNS zapasowy: 8.8.4.4

 

Wpisuje je w zarządzaniu domeną i wyskakuje błąd

DNS Error (8.8.8.8): 9008 Host does not exist

DNS Error (8.8.4.4): 9008 Host does not exist

 

Wiecie może jakie są prawidłowe dns-y exone ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow. Chcesz domenę zaparkować na Google DNS?

Owe adresy IP to raczej są adresy dla resolvera (czyt. aby twój vps mógł rozpoznawać nazwy) a nie po to, żeby delegować na nie domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W hostingu współdzielonym nie ma u nich w zasadzie ŻADNYCH możliwości konfiguracji. Okresu testowego brak, panel odstrasza (jakieś pseudo autorskie rozwiązanie) - brak nawet nsów w mailu po zamówieniu, nikt nie raczy ich podać, brak strefy DNS (aktywować też nie można) - jednym słowem porażka, szkoda pieniędzy.

Jeżeli chodzi o shared oczywiście, co do reszty to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ich usługi określę jednym słowem KATASTROFA.Co kilka godzin pada im totalnie cała strona główna ich hostingu a w raz z nim zostaje zerwane połączenie z VPS.Pomoc techniczna za pierwszym razem odpisała i podała powód że mój VPS prawdopodobnie padł ofiarą ataku Dos.Za drugim razem nie uzyskałem odpowiedzi do teraz ... Szczerze odradzam ten hosting szkoda waszego czasu i nerwów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kumpel miał tam VPS przez 2 miechy. Jak nie restarty dziwne to jakieś lagowania i w szczególności wieczorem.

Faktycznie mieli łącze od TP i jak były problemy kiedyś technik (chyba właściciel) powiedział że bardzo drogo wychodzi bo TP chciało za ATM 50MB coś ponad 8k i jeszcze za jakieiś port i dzierżawę jakiegoś modemu co zmienia ze szkła na LAN i czekają METRO bo mają jeszcze internet radiowy po wioskach i czasem to im przeciążało łącza i powodowało problemy.

Co do nich może teraz się zmieniło ale wcześniej mieli mało dostępnych adresów i chyba tylko tylko 254 i tylko kilkadziesiąt megusów od TP.

 

Jakies nowe wiesci w sprawie exone.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jako jedyny byłem zadowolony z exone.pl ? Może dlatego, że wymagań nie miałem zbyt wysokich ; ) Miałem tam swojego pierwszego VPSa, na którym się uczyłem konfiguracji serwera na linuksie, w czasie nauki nigdy nic nie padło - poza tym nie będę ręczył, bo nie wiem jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem klientem eXone od prawie poł roku. Trzymam na Debianie serwer pocztowy - i tak...

- mam w nosie system wirtualizacji - czy to takie czy inne "ware". Niech sobie nawet administrator kręci korbą żeby utrzymać całość w kupie. :) Ważne aby zainstalowany system pracował prawidłowo i stabilnie żebym mógł spać spokojnie. Nie jestem maniakiem.

- łącze - fakt, że mogło by być szybsze, ale czego chcieć za 40 kilka PLN BRUTTO przy 1GHz/1,5GB RAM/80GB HD, przy braku ograniczeń w transferze? Jak ktoś chce dużo niech bierze pakiety po 100+++PLN i będzie miał redundancje i inne bajery. :)

- ten dostawca nie jest dla korporacji tylko dla małych serwerów z reguły niezarobkowych.

- przez te pół roku zauważyłem 3 awarie, w tym 2 w soboty. Oczywiście, że nie powinno ich być, ale cóż - cena. :)

- generalnie, biorąc pod uwagę cenę nie mogę narzekać, choć oczywiście mogło by być lepiej. :)

- jakoś nie miałem problemu z rev-dns i nie wiem jakim cudem ktoś miał

- nigdy nie było zawirowań z płatnościami (po góra dobie dostawałem potwierdzenie wpływu), ale preferuję solidne banki, a nie jakieś tam pralnie typu platnosci.pl

- koledzy - nikt nie instaluje w VPS "na dzień dobry" najnowszej wersji systemów. Od tego są aktualizacje gdy się robi konfiguracje.

 

Wady - jasne, ze są nawet dla takiego maluczkiego jak ja...

- brak duplikacji łącza i sprzętu

- niewiedza co się stanie jeżeli właściciel np. wpadnie pod samochód (brrrrr), albo ciężko zachoruje.

 

Uuuuu - rozpisałem się, ale trochę szlag mnie trafia jak czytam na forach, że małolaty chcą mieć wszystko "super" ale za darmo, albo opinie fachowców pracujących dla korporacji zatrudniających kilkudziesięciu brodatych informatyków zajadających na okrągło pizze z colą i mających user'ow jako szkodników :) (teraz mi się oberwie).

 

Reasumując. Za te pieniądze jakie płacę nie narzekam i polecam.

Oświadczenie dla malkontentów:

NIE jestem w jakikolwiek sposób związany ani spokrewniony z właściciel/em/ami tej firmy. Mieszkam w W-wie, a nie w Małopolsce i czasami brakuje mi kasy jak każdemu innemu, ale na VPS musi się znależć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również jak gavileo nie jestem jakimś specjalistą od wirtualizacji. Posiadam już od kilku miesięcy VPS w exone. Hostuję na tym VPS'ie kilka stron www oraz serwer do gry Counter-Strike. Jak napisal Dj_drops - serwery padają średnio raz na miesiąc przy czym przez kilka godzin nie można dostać się do serwera. Miałem kiedyś serwer do gry Minecraft i nie wiem jakim cudem, przez takiego "pada" mapa mi się zbugowała przez co serwer później podawał mi około 10 błędów na sekundę...

Łącze - od czasu do czasu potrzebuję przesłać coś pomiędzy serwerami / pobrać coś z sieci - średnia prędkość pobierania / wysyłania to 1-2 M/s. Nie wiem czy to mało, czy dużo jak na VPS'a, ale ja przecież mam na nim 100 mbps, z początku wydawało mi się, że to poprostu inne serwery są wolniejsze i dlatego prędkość jest tak ograniczona. Od niedawna mam jeszcze serwer dedykowany w OVH z teoretycznie takim samym łączem, ale tam prędkość jest 12-20 mb/s.

Wracając do "padów" serwera - pamiętam, że od czasu gdy mam tam serwer VPS, były przynajmniej 1-2 "pady" kiedy nawet ich strona nie działała.

 

Podsumowując: Jeśli chodzi o działanie serwerów (CPU itp) nie jest źle, jednak jeśli ktoś mówi, że to jest łącze 100 mbps, to mu w to nie uwierzę :) . Pomijając te pady itp. jeśli ktoś chce mieć tani serwer VPS pod kilka stron www, to jak na taką cenę - nie jest najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moje zdanie jest podobne, nie ma znaczenia co i gdzie a ważne jest że jestem zadowolony z usług www.exone.pl

Jako zwyczajny i może średnio wymagający klient uważam, że jak będziemy szukać tu dziury w całym to zawsze coś znajdziemy.

Jak komuś się nie podoba i jest średnio zadowolony lub ma większe wymagania to niech płaci konkurencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więc jak z tym exone.pl jest w końcu? Opinie podzielone jak przeczytałam. Ja nie potrzebuję cudów,a tu gośno się robi jak widzę.

 

Widać Pan Łukasz z firmy konkurencyjnej ma zasrzeżenia .... a konkurencja zawsze będzie działać na niekorzyść.

 

A ja przeanalizowałam obie oferty tych firm, i choć może wybrałabym inaczej to będę wspierać południe Polski ;)

Gdy nie będę zadowolona z usług exone.pl to tu wrócę i napiszę.No i skorzystam z konkurencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

choć może wybrałabym inaczej to będę wspierać południe Polski ;)

 

Klienci teraz to tak prześwietlają firmy i wiedzą nawet że Zakliczyn - siedziba exone jest na południu Polski no proszę proszę ;)

 

Właściciela prosimy o nie tworzenie fejkowych profili i nie szemranie po forach bo to się źle kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jak komuś się nie podoba i jest średnio zadowolony lub ma większe wymagania to niech płaci konkurencji...

 

Zapłaciłem konkurencji i dostałem usługę, która w przeciwieństwie do exone.pl stoi dłużej niż leży :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

To już 5ty fejkowy profil z tego IP z Zakliczyna. Boże, jakie to mega żenujące tak kiepsko to robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety dużo firm tak tutaj robi ... no może bardziej "profesjonalnie".

Pisanie na forach zawsze jest tańsze od jakiejkolwiek innej formy reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja przeanalizowałam obie oferty tych firm,

A ja przeanalizowałem jeszcze kilka innych rzeczy i solidarnie dostaliście odpowiednie nagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staaary temat, niemniej czy ktoś z użytkowników obeznanych w temacie może się wypowiedzieć o łączu

exeone do 1 Gbit/s dla serwera VPS?

Testowałem takie łącze tylko w jednym hostingu, ale zbyt krótko, żeby sobie wyrobić opinię.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×