Skocz do zawartości
apcmarcin

Kradzież domeny PL z nazwą firmy

Polecane posty

Jakiś złodziej z Cypru ukradł mi domenę .PL, gdy chciałem ją przenieść do innej firmy, pewnie botem bo godzina rejestracji jest taka sama jak godzina wygaśnięcia, nie ma nawet sekundy różnicy. Teraz są tam reklamy gier flash po angielsku i oferta sprzedaży za 50 000 zł. Czy jest jakaś możliwość odzyskania domeny, ale bez płacenia tysięcy?

 

Jak nie, to jaką jest najlepiej zarejestrować?

<nazwa firmy>.com.pl

<nazwa firmy>.com

e<nazwa firmy>.pl

<nazwa firmy>24.pl

czy może jakąś inną? .PL ale z literą o zmienioną na cyfrę 0 w nazwie?

Starą mam na wizytówkach i w adresach docelowych różnych banerów. Jak klient zobaczy że .PL nie działa to co wpisze? .COM.PL?

Czy nowa dostanie w Google PageRank 4, jak na starej tyle miałem i umieszczę na nowej identyczną treść i wszystkie 240 stron linkujących poprawi link?

 

Od razu piszę, że zwykłego transferu zrobić nie mogłem, bo poprzednia firma hostingowa nie chciała wydać kodu authinfo bez przedłużania ich domeny i serwera na następny rok, a ten serwer kosztowałby mnie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli nie robiłeś transferu w ogóle, tylko poczekałeś, aż wygaśnie i chciałeś za zeta czy dziesięć na nowo?

Nie mów tak nieładnie, bo on ci nic nie ukradł, bo ta domena poszła do puli - kto pierwszy ten lepszy.

Chciałeś zaoszczędzić 50 czy 100zł, to teraz masz "ofertę"...

 

Jak nie lubię tych sedopsów wszystkich, to teraz powiem, że "masz nauczkę"... skoro ta domena nie była dla ciebie warta ceny przedłużenia, to po co ten płacz teraz?

A że za dużo kosztowało i transakcja wiązana (czyżby domeny.com i te ich jaja z łączeniem przedłużeń?) to trzeba było ruszyć głową ZANIM w ogóle zacząłeś robić interesy z tą firmą.

 

Na mój gust kombinowanie z 0 to totalna bzdura, moooże jakimś wyjściem jest .com.pl, ale od cholery roboty (i pewnie kasy) poszło się "j...".

Naprawdę było warto? Chcieli 5 patoli za to przedłużenie, czy jak? (to pytanie retoryczne)

 

Phhhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było założyć na nią opcję a tak to sam sobie jesteś winien. Teraz możesz liczyć tylko na to, że po okresie rejestracji spadnie znowu do puli - a jak nie to zostaje albo nowa domena albo odkupienie starej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w pierwszej wiadomości, chyba że można zrobić transfer bez authinfo?

Nie 100 zł tylko 1700.

 

I ukradł (czyli jest złodziejem), bo to jest nazwa mojej firmy, po wpisaniu w Google tego słowa wszystko oprócz jego spamerskich reklam dotyczy mojej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

@up to o niczym niestety nie świadczy. Prawdopodobnie już nic nie możesz zrobić. Najwyżej, że masz zarejestrowaną markę na całym świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tzn. PL-ka? Czy ja wiem - jeśli naprawdę słowo w słowo to nazwa firmy...

 

ale nie wiem, czy koszty postępowania nie będą wyższe niż te 50,000... nie znam się aż tak na prawie, nie wiem, czy nie trzeba będzie w miejscu zamieszkania gościa go zgłosić do sądu : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.PL ale z literą o zmienioną na cyfrę 0 w nazwie?

Chyba sobie żartujesz?

 

Starą mam na wizytówkach i w adresach docelowych różnych banerów. Jak klient zobaczy że .PL nie działa to co wpisze? .COM.PL?

Nic nie wpisze, stracisz klienta.

 

Czy nowa dostanie w Google PageRank 4, jak na starej tyle miałem i umieszczę na nowej identyczną treść i wszystkie 240 stron linkujących poprawi link?

Nie.

 

Od razu piszę, że zwykłego transferu zrobić nie mogłem, bo poprzednia firma hostingowa nie chciała wydać kodu authinfo bez przedłużania ich domeny i serwera na następny rok, a ten serwer kosztowałby mnie za dużo.

Trzeba było zgłosić sprawę do NASK'u albo założyć opcję na domenę. W tej chwili już nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apcmarcin, ja rozumiem, że jesteś zdenerwowany, ale żal możesz mieś tylko do siebie. Nie masz zielonego pojęcia jak działa cały system rejestracji domen a oskarżasz kogoś o złodziejstwo. Firma z Cypru nic nie kradnie, udostępnia każdemu chętnemu narzędzie do łapania i rejestracji domen. Trzeba było się zapytać na forum, to ludzi by Tobie podpowiedzieli rozwiązanie. Za 30 zł wykupił byś opcję i dzięki temu zarejestrował domenę u innego rejestratora bez kodu authinfo.

 

Nie wiem czy Ciebie to pocieszy, ale nie ty pierwszy i na pewno nie ostatni stracisz tak swoją domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ukradł (czyli jest złodziejem), bo to jest nazwa mojej firmy, po wpisaniu w Google tego słowa wszystko oprócz jego spamerskich reklam dotyczy mojej firmy.

:);):) :)

No to czego się wypłakujesz po wszystkich większych forach?

Zgłoś to na policję. Na pewno odzyskasz domenę.

 

Jesteś żenujący. Nikt Ci nie ukradł domeny. Po prostu Ty z niej zrezygnowałeś. To Ty sam podarowałeś komuś tę domenę. Rozumiesz? Podarowałeś ją komuś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moaha - nie pamięta wół................??

 

Nie każdy musi wszystko wiedzieć , co nie zmienia faktu że nie zainteresowal sie pan odpowiednio wczesniej jak wygląda procedura po wygaśnięciu doomeny.

 

O tym że pan ją odzyska można chyba zapomnieć - pozostaje jednynie zmiana domeny i zabezpieczenie się na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można nie wiedzieć ale koleś przegina.

Pisze na różnych forach - np. tutaj:http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=97425

 

I wyzywa kogoś od złodzieja.

 

Już mu raz ktoś napisał jak to z tymi domenami jest więc to nie jest tak że on nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×