Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość nrm

Dodatkowo jak czytam o "spowodowało drastyczne uszkodzenie systemu plików" to moje zaufanie spada jeszcze bardziej ;)

To już jest tylko skutek. Ważniejsze pytanie to czy tam nie ma żadnych agregatów i cały DC wisi na 30minutowych UPSach?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Jeżeli UPSy były nienaładowane po ostatnim padzie to tak. To powoduje pad DC!

O czym Ty piszesz ? Nie znasz tematu to się nie wypowiadaj ;)

Ważniejsze pytanie to czy tam nie ma żadnych agregatów i cały DC wisi na 30minutowych UPSach?!?

tak nie ma, ale będzie niedługo z tego co słyszałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

O czym Ty piszesz ? Nie znasz tematu to się nie wypowiadaj ;)

 

Ja tylko spekuluje bo nie ma oficjalnej notki o tym padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Ja tylko spekuluje bo nie ma oficjalnej notki o tym padzie.

że co ?

Ok, koniec spamu - padło/wstało = działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do rekompensat - jesteśmy w trakcie ich kalkujacji ciężko "rozdać" od ręki i policzyć sla dla kilku tysięcy klientów, z tego co wiem do wczoraj były

wproadzone do systemu rekompensaty dla wszystkich serwerów vps, vps managed i serwerów dedykowanych.

 

utrzymujemy u Was VPS i jakoś żadnej rekompensaty (choć na takową wyjątkowo nie liczymy, VPS mamy u nich dopiero od 4msc, póki co to pierwsza awaria - więc każdemu zdarzyć się może) ani e-maila z przeprosinami nie dostałem...

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jak najbardziej rekompensatę przy opłacaniu abonamentu otrzymałem.

 

No bo usługi które podlegały rekompensacie mają dodatkowe pieniądze w portfelu które się kompensują z następną fakturką,

jeśli nie ma zaś w panelu pozycji kredyt: xx.00 PLN oznacza to, iż albo nie doszliśmy jeszcze do klienta, albo powstał błąd (zawsze można skrobnąć maila na support).

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po wyjaśnieniach w jaki sposób przyznawana jest rekompensata...chciałbym Serdecznie Przeprosić, faktycznie otrzymałem rekompensatę (w "skarbonce") - cóż nie liczyłem na takową.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos padlo, czy to wina mojego dostawcy??

 

C:\Users\Marek>tracert ionic.pl

 

Śledzenie trasy do ionic.pl [91.213.206.210]

z maksymalną liczbą 30 przeskoków:

 

1 1 ms 1 ms 1 ms 192.168.1.1

2 45 ms 45 ms 45 ms war-ru9.neo2.tpnet.pl [213.25.2.121]

3 47 ms 46 ms 46 ms war-r3.tpnet.pl [213.25.5.49]

4 49 ms 45 ms 45 ms 195.117.0.10

5 48 ms 49 ms 48 ms do-snet.tpnet.pl [80.50.142.214]

6 72 ms 72 ms 71 ms ge-1-2.r00.wrswpl01.pl.gin.ntt.net [82.112.96.73

]

7 76 ms 73 ms 72 ms xe-4-3.r01.frnkge03.de.bb.gin.ntt.net [129.250.4

.77]

8 77 ms 70 ms 71 ms ae-4.r21.frnkge03.de.bb.gin.ntt.net [129.250.4.5

3]

9 82 ms 82 ms 84 ms ae-3.r22.londen03.uk.bb.gin.ntt.net [129.250.3.1

37]

10 81 ms 87 ms 87 ms ae-1.r02.londen03.uk.bb.gin.ntt.net [129.250.5.2

5]

11 * * * Upłynął limit czasu żądania.

12 * * * Upłynął limit czasu żądania.

13 * * * Upłynął limit czasu żądania.

14 * * * Upłynął limit czasu żądania.

15 * * * Upłynął limit czasu żądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Doszło do awarii prądu na ulicy Lea w Krakowie, gdzie mieści się IONIC Data Center. W chwili obecnej serwerownia pracuje na zasilaniu awaryjnym (UPS).

 

Z poważaniem

Zespół IONIC.pl

 

"Jesteśmy zmuszeni do wyłączania serwerów na miękko w celu uniknięcia awarii systemów plików i usług klienckich."

Edytowano przez zoozool (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio coraz częściej są tam pady, wczoraj też był krótki - kilkunastominutowy na VPS'ach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

ta ul. Lea to jakaś pechowa jest, w Szarej też jak były już jakieś problemy to głównie z prądem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A całkiem niedawno, bo w połowie grudnia, Paweł pisał, że na forum udzielają się firmy, które mają upsy Orvaldi.. Odniosłem wrażenie, że z taką lekko wyśmiewającą nutką w moją stronę ;) I gdzie jest generator?

Z tego co pamiętam, to po zeszłorocznej awarii miał być zrobiony porządek z generatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

A skąd wiesz że nie ma kupionego generatora ?

Wytykasz błędy, że upsy APC nie wytrzymały x godzin...

 

Masz tam jakieś swoje DC dbaj by działał w nim prąd, nie wnikam co masz do podtrzymania jego dostępności, ale nie wytykaj konkurencji.

Bo ktoś może się zemścić i też coś powiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miał agregat - nawet najtańszy chiński z allegro to po maksymalnie 10 minutach mógłby przełaczyć UPSy pod agregat (-; a jak widać nie bardzo cokolwiek wstało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vlop ale do tego jest jeszcze potrzebna wcale neitania instalacja energetyczna oraz osoby z uprawnieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno agregat zakupiony i opłacony, jest ustalona data nawet instalacji, lecz awaria była szybsza, szkoda, że to tak długo trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vlop ale do tego jest jeszcze potrzebna wcale neitania instalacja energetyczna oraz osoby z uprawnieniami

 

Wiesz, zawsze można samemu zrobić uprawnienia SEP do 15kV i sobie podłączyć. Każde wytłumaczenie jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że nie ma kupionego generatora ?

Domniemuje po zainstniałej sytuacji.

 

Wytykasz błędy, że upsy APC nie wytrzymały x godzin...

Masz tam jakieś swoje DC dbaj by działał w nim prąd, nie wnikam co masz do podtrzymania jego dostępności, ale nie wytykaj konkurencji.

Nie wytykam. Mam tam jakieś swoje DC. Chwale się tym co mam, a nie cudami, których nie mam i firmą z dużymi literkami w nazwie. Wszystko działa jak należy. Paweł podsmiechiwał się z moich Orvaldi, no ale najwidoczniej działają lepiej od jego APC.

Mi to jakoś nie urąga, że korzystam z takiego sprzętu. Jednak osobom, które mają zbyt duże mniemanie o sobie taki sprzęt może przeszkadzać. Poza tym to ma działać, a nie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vlop ale do tego jest jeszcze potrzebna wcale neitania instalacja energetyczna oraz osoby z uprawnieniami

 

Jak się otwiera DC to powinno się myśleć o odpowiednim personelu i zapleczu do prowadzenia firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skończcie bezsensowne dyskusje, szanowna konkurencjo,

bo my nie "jemy" prądu 10 KW a "troche" więcej,

podtrzymanie takiego zużycia jakie mamy 2H to i tak super wynik nie mamu UPSów po 3KVA...

generator będzie na dniach pech chciał że jeszcze nei dojechał a tu bęc awaria, dziś mają być jeszcze problemy z zasilaniem, dlatego z 3 faz ładujemy to co jest i

już podjeżdża generator 60 KW na przyczepie który będzie w gotowości przez najbliższe 16H gdy coś miałoby się jeszcze wydarzyć.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepszym się zdarza wink.png . a czy duże DC nie mają problemów ? Po co płakać nad rozlanym mlekiem to jest tylko rzeczywistość rzeczy martwych i nie znasz dnia ani godzinny kiedy coś padnie mellow.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×