Skocz do zawartości
Rasoir

Dedyk/VPS - dużo transferu - jaki wybrać?

Polecane posty

Witam, poszukuję serwera, który będzie pośredniczył w pobieraniu plików z hotfile.com. Potrzebuje dużej ilości transferu, przynajmniej z 8TB i łącza też przynajmniej 100Mbit/s. Co polecacie do 250-280zł miesięcznie? Lokalizacja obojętna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukać starej oferty OVH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej dogadaj się z kimś kto chce odsprzedać serwer ze starej oferty OVH bez limitu transferu bodajże z 2008r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom3kk

hetzner.de,

 

dedyk za 49 euro + 3TB transferu (3 * 6,90euro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz serwer z P4 HT 3.0 GHz 2gb ram hdd 250gb+ pendrive 16gb za 144zl/miesiac z kimsufi 08 bez limitu napisz swoje gg na priv to podam je znajomego, który chce taki serwer sprzedac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz rozłożyć to na kilka maszyn to rozważ VPS, np. w HostEurope. Za 13 Euro dostaniesz serwerek z 5 TB transferu, w deklarowanej cenie kupisz sobie cztery takie i będziesz miał 20 TB. Dodatkową zaletą będzie to, że w razie potrzeby możesz dokupywać kolejne VPS-y, a z kolei na początku możesz wykupić tylko dwa i płacić mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, no w sumie tak też można, pogadam z informatykiem i zobaczę czy tak by się dało zrobić :) Tylko ten szwabski mnie przeraża, w jakim tam języku jest ew. support? :)

 

No i czy to jest 100Mbit/s? Jakbym wziął takie 3-4 to będę miał te 300-400Mbit/s?? Bo w sumie to by było bardzo dobre rozwiązanie jeżeli tak :)

 

Bo zastanawiam się czy na tym dedyku co kolega phpfan oferował ten transfer będzie rzeczywiście "bez limitu" jak dziennie będzie dochodziło pod 300GB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to te 100Mbit/s to jest na całą maszynę-matkę (mogę się mylic, slaba pamiec) i nic ci to nie da. Poza tym VPS nie polecam do rozwiązań takich jak właśnie serwis download - jak Ci 20 osób będzie pobierać w tym samym momencie z dużą prędkością, to już prędkość nie będzie taka ciekawa...

 

Support raczej angielski też zna, napisz i sie przekonaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ja też się tego obawiam, żeby się nie okazało że prędkości będą rzędu 1Mbit/s na użytkownika, bo mi by się przydało tak z 5-8Mbit/s. Więc jak co to chyba wezmę tego dedyka, tylko teraz pytanie czy to 100Mbit/s to rzeczywiście jest no-limit jak transfer będzie dziennie rzędu 200-300GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200-300GB transferu dziennie to już zapełnienie rurki 100mbit. poszukaj czegoś 1gbit jeśli chcesz faktycznie uzyskiwać 300GB/dziennie i by użytkownicy nie skarżyli się na szybkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy na jednym serwerze 300GB to myślę że już górna granica :) No ale jeżeli będę miał dedyka to ta rurka i tak idzie tylko do mojego serwera chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale jeżeli będę miał dedyka to ta rurka i tak idzie tylko do mojego serwera chyba nie?

To również zależy od firmy, która będzie Ci hostować serwer :)

Z reguły oferty bardziej poważne są w wyższej półce cenowej, posiadają wybór łącza na prędkość lub na ilość transferu i jeśli zakupisz 4000GB na 100Mbit/s na takim hostingu, to masz raczej pewność, że te 100Mbit/s wyciągniesz o każdej porze.

 

Najlepiej, to przed kupnem upewnić się co do warunków pytając firmę hostingową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×