Skocz do zawartości
kocureq

Hosting pod phpBB (ok. 1000 użytkowników) + Joomla

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuję hostingu pod forum phpBB 3 (ok. 1000 użytkowników) oraz Joomlę.

 

Wymagania:

 

  • 10 GB miejsca
  • transfer miesięczny min. 20 GB
  • 2 bazy mySQL do 1 GB każda
  • cron (lub inna możliwość odpalania skryptów PHP o zadanej godzinie)
  • dużo kont mailowych + interfejs do zarządzania nimi
  • kilka domen
  • support reagujący w sensownym czasie (np. do 24 godzin gdy chodzi o stworzenie / przywrócenie backupu)

 

 

Obecnie hostujemy się w nazwa.pl ale mają od cholery dziwnych limitów wydajnościowych i co chwilę wpadamy to w jeden, to w drugi (za dużo zapytań na godzinę, za dużo przesłanych wierszy, za dużo przesłanych danych, za długi czas wykonywania zapytań etc.). Poza tym każda prośba o stworzenie backupu wymaga kilku dni i dwukrotnego przypominania się.

 

W związku z tym potrzebuję oferty, w której poza tym co jest napisane na stronie, nie będzie, już po zapłaceniu, dodatkowych ograniczeń, limitów etc. Jeśli są jakieś dodatkowe ograniczenia - to chciałbym o nich wiedzieć przed przelaniem pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogę zaproponować takie konto za 250zł rocznie.

test 7 dni bez żadnych zobowiązań.

Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

Zerknij do nas na: http://vipower.pl/

Mamy teraz dość ciekawą promocję obniżającą pierwszy rok o 30%!

Jest kilka pakietów także sam jesteś wstanie wybrać sobie u nas coś sensownego w dobrym przedziale cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głowanet nawet oglądałem, wyglądało sensownie. Jak rozumiem, w żadnej z ofert nie ma ukrytych parametrów?

 

 

 

 

Poza tym, działalność musi być w pełni legalna, z umową itp :) To dla stowarzyszenia, więc fakture się pewnie przyda.

 

 

 

 

Promocje "w pierwszym roku taniej" nie są zbyt dużą atrakcją - szukam czegoś stabilnego i rozwojowego na przyszłe lata. Tak, żeby w miarę zwiększania apetytu można było dokupić miejsce, transfer czy bazę. W nazwie czegoś takiego nie było - żeby sobie powiększyć bazę czy te parametry wydajnościowe trzeba było skoczyć z pakietu za 350 zł do takiego za 1800 rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Haczyków chyba nie ma. :) Tylko, że:

1. W mzone nie dostaniesz faktury na pewno.

2. W glowanet to możesz sobie dokupić co chcesz, admin raczej nie robi problemów.

3. W szybkim serwerze nie widzę parametrów ograniczających zużycie % CPU i parametrów serwera- być może będzie się robić 503 tak jak w home...

4. W vipower też nie widzę % CPU, parametry serwera są.

 

Z tego wszystkiego najlepsze wydaje się glowanet- jest okres testowy- testuj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4. W vipower też nie widzę % CPU, parametry serwera są.

 

Proszę bardzo:

 

ViS Start: 2%

ViS Med: 3%

ViS Max: 5%

ViS Large: 10%

ViS Enterprise: 15%

 

 

Promocje "w pierwszym roku taniej" nie są zbyt dużą atrakcją - szukam czegoś stabilnego i rozwojowego na przyszłe lata. Tak, żeby w miarę zwiększania apetytu można było dokupić miejsce, transfer czy bazę. W nazwie czegoś takiego nie było - żeby sobie powiększyć bazę czy te parametry wydajnościowe trzeba było skoczyć z pakietu za 350 zł do takiego za 1800 rocznie.

 

U nas z tym też raczej nie ma problemów zawsze staramy się dogadać/rozwiązać problemy z klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mniejszych firmach od nazwa.pl podchodzą do tematu bardziej elastycznie. Niemniej parametry jakie przekraczasz w nazwa.pl (są i tak bardzo wyśrubowane jak na sharedhosting) mogą być również trudne do przyjęcia dla małych usługodawców. Zaczynaj migrować w kierunku VPSa i to sporego. Bo znając fora to potrzeba im dużo mocy bo szybko pęcznieją bazy danych a to z nimi masz największy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, to może żeby trochę odflitrowac, obecnie zużywamy

 

do 120 tysięcy zapytań http dziennie

 

do 1,5h czasu systemu na www dziennie

 

ok. 60 tysiecy polaczen do bazy dziennie

 

do 400 tysiecy zapytan do bazy dziennie

 

do 100 milionow wierszy pobranych z bazy dziennie

 

ok. 8 GB danych przeslanych z bazy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "ocierasz" się o limity w nazwa.pl to raczej wszędzie przekroczysz podstawowe limity dla shared.

 

Ze swojej strony możemy zaoferować konto HD_25 o parametrach jak poniżej:

 

CPU min = 700MHz

CPU max = 2800MHz

RAM min = 256MB

RAM max = 512MB

Dysk twardy = 20GB

Transfer = 200GB

Adresy IP = 2szt

Panel = DirectAdmin

Backup FTP = 5GB

Cena brutto: 439,20zł/rok

 

 

http://www.hosting-dedykowany.pl - jeśli jesteś zainteresowany odezwij się na PW do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "ocierasz" się o limity w nazwa.pl to raczej wszędzie przekroczysz podstawowe limity dla shared.

 

nie jest to prawdą, od dawna po forach można poczytać opinie że w nazwie czy home

cytuję" można trzymać strony wizytówki" (oczywiście nie oceniam i nie mam takiego zamiaru aby to robić), nie kojarzę w tej chwili nikogo z nazwy ale mam klienta z home.pl któremu zaproponowano dedyka za 700zł., tymczasem od ponad roku jest u mnie na zwykłym koncie i błędów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jest to prawdą, od dawna po forach można poczytać opinie że w nazwie czy home

cytuję" można trzymać strony wizytówki" (oczywiście nie oceniam i nie mam takiego zamiaru aby to robić), nie kojarzę w tej chwili nikogo z nazwy ale mam klienta z home.pl któremu zaproponowano dedyka za 700zł., tymczasem od ponad roku jest u mnie na zwykłym koncie i błędów nie ma.

 

 

 

Zanim mnie zacytujesz zwróć uwagę na to co napisał @kocureq

 

 

2 bazy mySQL do 1 GB każda

 

8 GB danych przeslanych z bazy dziennie

 

 

 

 

Sorry ale ja nie znam shareda pod taki serwis, ale skoro jesteś w stanie utrzymać taki serwis na współdzielonym to ja nie mam pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wyskubałeś te statystyki ? była już osoba która podała ogólne statystyki zużycia mysql na serwera a nie dla swojego konta;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane przesłane z /do bazy - panelu administracyjnego nazwy. I to są parametry dla mojego konta :)

 

 

 

 

Co do pojemności - teraz wykorzystujemy jedną bazę poniżej 500 MB, te parametry podałem na wyrost, żeby się nie okazało, że po dołożeniu drugiej bazy dla Joomli (w planach) hosting powie "za dużo, idźcie sobie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×