Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tobi223

vps

Polecane posty

Witajcie w temacie jestem dosyc zielony i mam nadzieje ze pomozecie mi w dokonaniu wyboru a mianowicie posiadam serwis ktory dosyc duzo zzera zarowno miejsca jak i trafficu co za tym idzie utrzymanie rowniez kosztuje dosyc duzo niedlugo bedzie mocno powiekszony dlatego dazac do minimalizacji kosztow znalazlem tutaj na forum

http://hosteurope.de/ i ich pakiet VPS Linux M niesadze zeby jakakolwiek firma hostingowa w polsce byla w stanie dac mi serwer o zblizonych parametrach za 40 zl (oplate instalacyjan pomijam) tylko teraz mam pare pytan:

- czy obsluga vpsa jest problematyczna,

- jakiej wiedzy potrzebuje do obslugi ww. vps-a czy moze obsluga ogranicza sie do klikania w plesku

- czy taki serwer pociagnie wasze ulubione phpbb + portal oparty na enginie mambo :|

- i moze ogolnie jakies wskazowki od Was "doswiadczonych" pozdrawiam i czekam na liczne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze "opłata instalacyjna" - 20 euro, po drugie AFAIK umowa na 12 miesiecy. Ale nadal jest to atrakcyjna oferta :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Moze bedzie sie to sprawdzac (prosze o opinie z dzialania) ale ja bym swojej strony nie dal na vps'a za 40zl. Cos zbyt tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

znam osobę z VPSem w HE i sobie chwali. Tyle, że trzyma tam malutkie stronki klientów, a sami wiecie jaką to ma odwiedzalność. 10E to jednak podejrzanie tanio. Nigdzie też nie znalazłem żadnych informacji podawanych przy tego typu ofertach czyli jaki to sprzęt, ile daja gwarancji ramu etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zastosowanie jest komercyjne - trzymaj sie z dala od VPS.

no to ja jusz nic nie rozumiem co zlego jest w vps-ach czy mozne nie zapewnie stabilnosci dzialania stronce na vpsie, ale jak pomysle ile zaplace za reselera w dobrej fimie 7gb pojemnosci/100 transferu to mi sie slabo robi a na dodatek nie bede mogl dokonca spersonalizowac wszystkich ustawien chocby poczty.

Czyli generalnie odradzacie mi vps-a ??? co w zamian proponujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mozemy zaproponowac hm.. inny serwer VPS bądź mały serwer dedykowany ( VPS: około ~120 - ~150 zł miesiecznie , Dedyk: od 200 zł miesiecznie - jesli Cie to interesuje moge na PW zaproponować naszą ofertę )

 

Edit: Po sprawdzeniu przepraszam za pomyłke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VPS jest tani gdyż w tych 10ciu ojro nie ma transferu - za kazdy 1gb płacisz 1euro a jesli tak jak piszesz chcesz wykorzystywac ~100 miesiecznie to wyjdzie Cie drozej niż nie jeden inny VPS/Dedyk o lepszych parametrach .

Może nie znam perfect niemieckiego ale

Datentransfer 250 GB
oznacza chyba transfer 250GB a wyrażenie
Je weiteres GB Datentransfer 1,00 EUR
coś w stylu każdy nastepny 1GB transferu 1,00 EUR

Jeśli sie myle to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ojj fujara znowu wpadka.

 

Może nie znam perfect niemieckiego ale

Cytat:

Datentransfer 250 GB

oznacza chyba transfer 250GB a wyrażenie

masz racje :D

 

Hosteurope jest tanie i prezentuje wysoka klase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i nie znalazlem u nich info ze umowa jest na 12 mcy, powiedzieli mi ze za ile place na tyle mam serwer i tyle (choc fakt ze po angielsku na helpdesku przez tel pogadac nie da rady z kazdym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie nie zauwazyłem tej kolumny - mała pomyłka :D

 

Hm... niemieckiego nie znam perfekt a drugiej pomyłki nie chce robic - widzi ktos moze jakie parametry ma ten VPS ? ( chodzi mi o procesor,ram )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Hm... niemieckiego nie znam perfekt a drugiej pomyłki nie chce robic - widzi ktos moze jakie parametry ma ten VPS ? ( chodzi mi o procesor,ram )

 

nie jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle postow ale nikt dokladnie mi nie odpisal jakiej wiedzy potrzebuje do obslugi ww. vps-a czy moze obsluga ogranicza sie do klikania w plesku

i czy pociagnie phpbb i mambo cena bardzo kusi bo u nas nic nie dostane o zblizonych parametrach w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Wiec powinienes znac administracje wybranym systemem operacyjnym. Panel jest ulatwieniem ale NIGDY nie zastapi wiedzy z zakresu administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy wogole oplaca sie brac taki serwer bez dobrej znajomosci administracji serwerem chodzi mi o to czy dobrze jest wziasc serwer postawic na nim stronke i systematycznie wdrazac sie w tajniki administracji ?? czy skonczy sie to ciaglymi padami, wlamaniami etc. (mowa caly czas o vpsie zeby nikt mi nie pisal ze chcem dedyka a nie znam sie na administracji)

no i w dalszym ciagu pytanie czy uciagnie phpbb i mambo zeby to jakos chodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci przeciez nie broni wziasc vpsa:) Czesto wlasciciele duzych stron decyduja sie na vps (tak wynika z moich obserwacji). Trudno jednak oczekiwac, aby te osoby od razu potrafily ustawic sobie wszystko tak jak nalezy. Nie mniej jednak biora i w wolnym czasie ucza sie administracji. Nie mozesz zakladac, ze od razu ci sie wlamia;))) A czy utrzyma phpbb i mambo - zazwyczaj vpsy sa tak dobrane, aby miec zarowno odpowiednia ilosc transferu jak i odpowidnia moc procesora i ram. Spokojnie phpbb i mambo (ktore nawiasem mowiac jest bardzo oszczedne dla sql) bedzie dobrze dzialac juz na parametrach : 150 Mhz,256 Mb ram itd.. Poszukaj sobie (Szczegolnie w USA) ofert VPS. Czesto od razu z vps dostajesz gotowy panel do jego administracji.. Moge ci pomoc jakby co bo akurat mam troche wolnego czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

tobi223 postaw sobie linuksa w domku, np. ubuntu. doinstaluj sobie apache/sql/cotylkochcesz a potem pokonfiguruj sobie - a dostaniesz odpowiedz na swoje pytanie (czy dasz rade).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do maszyn na hosteurope.de taka informacje dostalem kiedys od niemców:

 

VPS Linux: Dual Xeon, 6GB RAM, 2*300GB SCSI - max. 100 virtual systems

 

VPS Windows: Single Xeon, 4GB RAM, 2*300 GB SCSI - max. 50 virtual systems

 

ja mam u nich vpsa windowsowego i jestem dosc zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zainteresowany tym vps, ale szkoda ze jeszcze instalacja wynosi ok. 85 zl ;/ jak by koszy tylko wychodzily 40 zl to by bylo lepiej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma podobny problem jak autor tego posta. jestem zielony w administracji linuxa. choc chcialbytm wykorzystac ten serwer tylko do skladowania plikow. zadnych baz danych, zadnych php. da sie to latwo zrobic? czy po wykupieniu konto dostaje skonfirugurowany system czy musze robic wszystko od zera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×