Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam.

 

Ponieważ już mi się kończy umowa i dzwonią do mnie natrętnie z tp postanowilem poszukać u Was pomocy.

 

Zamierzam nie korzystać juz z liveboxa tylko kupić sobie router.

 

Kasa jaka chce przeznaczyć nie jest zbyt wielka - 250 - 300 zł.

 

Router musi mieć 4 wejścia na kabel sieciowy , łącznośc bezprzewodową ( tylko nie takie wifi jak miałem z liveboxem że wogóle nie działalo).

 

Miło by było jakby można bylo podłączyć drukarkę żeby była widziana przez wszystkie komputery podłączone pod router.

 

Nie znam się na tym więc prosze o jakieś namiary ( allegro bądź sklep internetowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do samego tp linka to ja mam mieszane uczucia, wiele osób poleca, ale sam się kilka razy już na nich przejechałem. Być może zwyczajnie miałem pecha. Ale najgorszą opcją z jaką miałem do czynienia były dwa routery D-link.

 

w sumie ten tp-link co jest powyżej przedstawia się całkiem nieźle, podstawą zaletą tej marki jest cena, a jakość to może niech zweryfikują inni, patrząc na moje przygody

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

W sumie jak na Twoje potrzeby to wystarczy nawet model TD-W8901G.

Kosztuje jakieś 80-90zł, ma spory zasięg, 4 porty LAN, obsługuje oczywiście neo.

W opcjach też sporo tego ma (i zabezpieczenia i dodatkowe rzeczy).

 

Miałem kilka miesięcy, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tandem Siemens Speedstream 4100 ~100zł + coś linksysa (np klasyka WRT54 za ~180zl). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja gdybym był na twoim miejscu to jednak skłaniałbym się do czegoś co ma 802.11n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przytoczony model TD-W8901G tp-linka zainstalowałem z powodzeniem u dwóch znajomych ( laików komputerowych ) i z powodzeniem działają, bez usterek ( a wiedziałbym o tym na pewno:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam router Linksys WAG200G.

Zero problemów. Minusem - jak dla mnie - jest brak portu/portów USB oraz brak możliwości wymiany antenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od około 1.5 roku posiadam TD-W8901G i jestem zadowolony 0 problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucziapa

Również posiadam TD-W8901G i jest bez problemu, jednak polecam model TD-W8960N bo ma 802.11n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam TD-W8901G. Zasięg super, ani jednej zwiechy. Możesz zawsze wymienić antenę na taką, która posiada większe wzmocnienie.

Stosunek do jakości - 6/6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam TD-W8901G i jest bez problemu, jednak polecam model TD-W8960N bo ma 802.11n

 

Ale n przydaje się tylko wtedy gdy masz wi-fi z obsługą n'ki oraz neta który jest szybszy niż 54Mb/s...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up, N przydaje się nie tylko gdy masz net szybszy niż 54 Mb/s.

Gdy przesyłasz pliki po sieci lokalnej też przydaje się szybsze łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up, N przydaje się nie tylko gdy masz net szybszy niż 54 Mb/s.

Gdy przesyłasz pliki po sieci lokalnej też przydaje się szybsze łącze.

 

No tak zgadzam się ale raczej większość woli używać aktualnie pamięci flash z powodu szybszej i łatwiejszej obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ODRADZAM TP LINK wszelkie produkty tej firmy nadają się na złom!

 

Kupiłem ostanio sobie karte wifi tej firmy. Nie działała mi zaniosłem aby reklamować w komputroniku a oni na to - ten sprzęt nie jest przystosowany do nowszych komputerów i nie współprazuje z jego środowiskiem. LOL

 

Polecam routery adsl firmy D-Link - bezawaryjność i dobry zasięg wifi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

denis: napisz jakie urządzenie kupiłeś, do czego próbowałeś je podłączyć i w jaki sposób objawiało się jego niedziałanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że ci nie działała karta nie znaczy że wszystko jest do ****... każda firma ma jakiś sprzęt który jest totalnym niewypałem ... Może po prostu masz kompa z przyszłości ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz wielkich kombinacji, a zależy Ci na urządzeniu, które po prostu podepniesz i będzie działać, to zdecydowanie polecam Linksys-a WAG200G. Sam zamieniłem tepsowskiego shitboxa na ten właśnie model i od ponad półtora roku działa rewelacyjnie. Minusy - brak USB, brak N-ki, stała, niewymienna antenka. Plusy: stabilność pracy, dobry zasięg na standardowej antence, szybkość łączenia z adsl, wszystkie niezbędne opcje konfiguracyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ODRADZAM TP LINK wszelkie produkty tej firmy nadają się na złom!

 

Kupiłem ostanio sobie karte wifi tej firmy. Nie działała mi zaniosłem aby reklamować w komputroniku a oni na to - ten sprzęt nie jest przystosowany do nowszych komputerów i nie współprazuje z jego środowiskiem. LOL

 

Miałeś jedną kartę której nie potrafiłeś skonfigurowac, a ktoś z komputronika naopowiadał ci bredni żeby się pozbyć natręta (a przy okazji sprzedać mu coś droższego) i z tego powodu opowiadasz że WSZYSTKIE produkty jakiejś firmy nadają się na złom. Niezłe. ;)

 

Polecam routery adsl firmy D-Link - bezawaryjność i dobry zasięg wifi

 

Przecież D-linki to najtańszy badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież D-linki to najtańszy badziew.

Dokładnie! Zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt bezprzewodowy!

Cholernie niestabilne - lubią się zawiesić i jedyną pomocą jest wyłączenie i włączenie go ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że wiekszośc z Was poleca TD-W8901G - i chyba też sobie taki kupie.

 

Zastanawiam się jeszcze nad czymś takim:

http://www.allegro.pl/item1047741413_tp_link_tl_wr1043nd_300mbps_gibabit_lan_usb_hit575.html

 

Lepszy zasięg (n) , USB do podłączenia drukarki .

 

Ktoś używa drukarki sieciowej i poleci coś??

 

P.s. Jak sie nazywa port do podlączenia kabla telefonicznego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy wykorzystasz te funkcje za które tak mocno przepłacisz?

model przytoczony przez Ciebie to konstrukcja full wypas, dziwie się że nie ma wbudowanej drukarki;-)

 

złącze nazywa się RJ11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drukarkę sieciową, z czystym sercem mogę polecić HP4000/4050 z JetDirect i minimum 8MB ramu.

Za całość zapłacisz ~200zł. Oczywiście polecam tylko w wypadku, kiedy druk czarno-biały Ci wystarczy.

Toner na 6 tys. wydruków kosztuje około 65 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×