Skocz do zawartości
ygd

Allpay.pl a czas oczekiwania na wypłatę...

Polecane posty

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą? 11 dni temu zleciłem dokonanie wypłaty, nadal nic nie przyszło, w boku odpowiedzieli, że wg. regulaminu mają 14 dni roboczych na wykonanie przelewu... Moim zdaniem to lekka przesada, rozumiem, 2 - 3 dni...ale żeby aż tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wypłacą po 14 dniach możesz być szczęśliwy...

 

§20

Wypłata środków za wykonane i rozliczone transakcje w serwisie AllPay.pl dokonywana jest w terminie do 10 dni roboczych od dnia złożenia dyspozycji wypłaty zgromadzonych środków w serwisie AllPay.pl [...]

 

Więc po 1 muszą potwierdzić dyspozycję, a po 2 musi minąc 10 dni + 2 weekendy + trzeba czekać na przelew między bankami. Ogólnie to jakieś 16 dni. Czasem więcej bo coś im ginie, nie zgadza się itd... Ogólnie same ciekawostki. Wrażenia mieszane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

wplaty komu? bo z paypala mozesz placic, nie mozesz przyjmowac (jesli to miales na mysli piszac wplaty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy niby?

 

Nie wiem od kiedy, jakies 2 tygodnie temu klient chcial zaplacic PayPalem, okazalo sie, ze ma 2 kanaly platnosci - karty kredytowe i PayPal, przy czym PayPal jest nieaktywny - nie mozna go zaznaczyc. Napisalem maila do AllPay i dostalem taka odpowiedz:

 

Kanał PayPal jest obecnie nieaktywny z przyczyn technicznych, które nie są zależne od nas. Nie jesteśmy w stanie podać wiążącego terminu reaktywacji tego kanału, ponieważ nie chcemy wprowadzać Państwa w błąd. Mamy jednak nadzieję, że nastąpi to w możliwie najbliższym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie na koncie jest aktywny, 2 tygodnie temu właśnie mi ktoś płacił PayPalem i nie było problemu. Aha godzinę temu otrzymałem przelew od Allpay.... dokładnie 10 dni roboczych im to zajęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta firma kradnie najzwyczajniej... jedna z najbardziej zlodziejskich firm przeginaja z wyplata regularnie o 2-4 dni niz w ich regulaminie... niby nic, ale jesli 100 klientow bedzie chcialo wyplacic 2000 PLN i przetrzymaja ich pieniadze kilka dni wiecej to zobaczcie, ze na tym poslizgu zarabiaja dobre pieniadze! Problem w tym, ze nie ma alternatywy z prawdziwego zdazenia ... poza tym allpay to firma krzak, ktora co kilka miesiecy zmienia adres, nie podaje nipu ani regonu... szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne, u mnie na koncie jest aktywny, 2 tygodnie temu właśnie mi ktoś płacił PayPalem i nie było problemu. Aha godzinę temu otrzymałem przelew od Allpay.... dokładnie 10 dni roboczych im to zajęło.

 

Sprawdz sam - wejdz na strone www.allpay.pl, wybierz "zaplac", waluta USD, odbiorca - Twoj numer "7351", potwierdz.

 

Ta firma kradnie najzwyczajniej... jedna z najbardziej zlodziejskich firm

 

Takie maja zasady i tyle - przeciez jesli ktos placi karta, to te pieniadze nie sa od razu na ich koncie gotowe do wyplaty. Jesli chodzi o oplaty i prowizje, to sa jak najbardziej w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta firma kradnie najzwyczajniej... jedna z najbardziej zlodziejskich firm

 

Z tym sie niestety musze zgodzi. W sierpniu moje konto zostalo tymczasowo zablokowane. Po jego odblokowanu (po wielu e-mailach oraz telefonach) saldo mojego rachunku zostalo pomniejszone o kilkaset zl, a przyczyn tej operacji do dnia dzisiejszego nie otrzymalem. Moje e-maile sa lekcewazone a proby porozumienia telefonicznego koncza sie prosba o zgloszenie problemu poprzez e-mail (ktory nastepnie jest ignorowany).

 

Tym samym nie polecam nikomu wspolpracy z Allpay.

Jesli wlasciciele serwisu czuja sie moim postem urazeni lub uwazaja, ze przedstawiona przeze mnie sytuacja nigdy nie miala miejsca w ich systemie, prosze ich o kontakt PM a podam dane swojego konta w Allpay, tak aby mogli zweryfikowac moje slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostanio byłem w szoku po otrzymaniu ich biuletynu mailowego. były tam numery telefonu, których to intensywnie szukałem jakieś 2 miesiące temu. Wszędzie znajdowałem tylko fax, z różnymi adresami (co najmniej dwoma, ale może być ich więcej). NIP i REGON znalazłem ale głowy nie dam, że jest poprawny. Ogólnie support jest dziwny, maile olewają jak im się podoba, telefonu niedawno nie mieli...

Teraz z ciekawości patrze na allpay.pl - dział kontakt, a tam adres i numer w Krakowie. Poprzednio był w Gliwicach wraz z faxem w strefie katowickiej (32)...

Wg strony http://aviaa.com :

Numer: 012 3986200

Operator: Energis Sp z o.o.

Ciekawe, ponieważ od energisu pule numerów ma wykupione wielu operatorów VoIP...

Jedyna rzecz na plus to 0801-08-06-06 - infolinia, choć nigdy nie korzystałem, i też wygląda na wielką ściemę.

 

Oceniając www allpay tak jak większość ludzi stąd patrzy na nowy hosting, można mieć mieszane uczucia. Nie ma na www NIP'u, REGON'u, są dziwne numery tlefonów (dobrze że nie komórkowe z Heyah ;D), dziwne namiary na biuro w USA (chociaż to może jest zaleta, sam nie wiem). A najbardziej dobija lista ich partnerów..

 

Wszystko powyższe dotyczyło tlyko i wyłącznie przelewów. Najciekawsze zaczyna się z SMS'ami. Nie mówię o czasie wypłaty, który jest ustalany dowolnie, ale najciekawsze jest to, że system często szwankuje. Kiedy mieliśmy SMS'y z allpay, liczba reklamacji wynosiła co najmniej 3~4 dziennie co stanowiło prawie 2 a czasem i 3 % miesięcznego obrotu. Taka sytuacja była nienormalna. Zapenwe także część ludzi olewała reklamacje więc odsetek błedów mógłby być wyższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne, u mnie na koncie jest aktywny, 2 tygodnie temu właśnie mi ktoś płacił PayPalem i nie było problemu. Aha godzinę temu otrzymałem przelew od Allpay.... dokładnie 10 dni roboczych im to zajęło.

 

Sprawdz sam - wejdz na strone www.allpay.pl, wybierz "zaplac", waluta USD, odbiorca - Twoj numer "7351", potwierdz.

 

Tak nie działa, ale jak sam wygenerujesz maila (wezwanie do zapłaty/invoice) to działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saint: w platnosci.pl nie wiem, sam nie korzystam, nie mam tak dużo transakcji kartowych więc długi czas oczekiwania na wypłątę w allpay jestem w stanie przełknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajcie, aż tak źle nie jest, a to że trzeba czekać na wypłatę 10 dni roboczych da się rprzeżyć ze względu na niskie prowizje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytajac to wszystko dziwi mnie fakt, ze jeszcze niektore firmy dzialaja na rynku. Brak jakiegokolwiek kontaktu, klienci wspomnianej wczesniej firmy zeby wczesniej otrzymac kase placa haracz - mowa tu o 5% prowizji z wyplaty za kase z SMSow itd itd..., brak odpowiedzi na maile, ciagle prosby o kase... czasem sie zastanawiam, ze chyba jestesmy jedyna firma, ktora wyplaca zamiast po 14 dniach od zakonczenia okresu rozliczeniowego jak jest w regulaminie i umowie, a po 2-3 dniach... Zamiast dbac o klienta to "niektore" firmy poprustu traktuja ich z buta... smieszne i tragiczne zarazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytajac to wszystko dziwi mnie fakt, ze jeszcze niektore firmy dzialaja na rynku. Brak jakiegokolwiek kontaktu, klienci wspomnianej wczesniej firmy zeby wczesniej otrzymac kase placa haracz - mowa tu o 5% prowizji z wyplaty za kase z SMSow itd itd..., brak odpowiedzi na maile, ciagle prosby o kase... czasem sie zastanawiam, ze chyba jestesmy jedyna firma, ktora wyplaca zamiast po 14 dniach od zakonczenia okresu rozliczeniowego jak jest w regulaminie i umowie, a po 2-3 dniach... Zamiast dbac o klienta to "niektore" firmy poprustu traktuja ich z buta... smieszne i tragiczne zarazem.

 

A Ty może jesteś z tej firmy co dziś upadała? Dzwonił do mnie kumpel że podobno jakas firma z Dąbrowy Górniczej sie zwineła z kasą i ich prokurator ściga.

 

Ostanio byłem w szoku po otrzymaniu ich biuletynu mailowego. były tam numery telefonu, których to intensywnie szukałem jakieś 2 miesiące temu. Wszędzie znajdowałem tylko fax, z różnymi adresami (co najmniej dwoma, ale może być ich więcej). NIP i REGON znalazłem ale głowy nie dam, że jest poprawny. Ogólnie support jest dziwny, maile olewają jak im się podoba, telefonu niedawno nie mieli...

 

Imho wystarczy poszukać - przegladałem wszystkie firmy oferujące tego typu rozwiązania i prawie wszystkie mają pełne dane na stronach:

 

http://allpay.pl/?show=16

http://www.platnosci.pl/?module=PageHTML&f...&pageid=kontakt

http://www.mediasystems.pl/kontakt.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie widzę porblemu z czasem dostępu do pieniążków z allpay. Co to jest miesiąc czekania? No chyba, że ktoś prowadzi "fachowe" interesy na styk i krechę... Chyba się posiada jakiś kapitał własny, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja także nie widzę porblemu z czasem dostępu do pieniążków z allpay. Co to jest miesiąc czekania? No chyba, że ktoś prowadzi "fachowe" interesy na styk i krechę... Chyba się posiada jakiś kapitał własny, prawda?

 

Miesiąc? Zgadza się, ale tylko w przypadku usług SMS, w przypadku pozostałych kanałów płatności to 10 dni roboczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z Panstwa otrzymal juz, badz ciagle oczekuje na PIT od Allpay ? Usluga SMS Allpay rozliczana byla na podstawie umowy o dzielo, a zleceniodawca byl Koncept belgia (Allpay), wiec ma obowiazek przekazania zleceniobiorcy odpowiedniego PIT'u. Dzis 1 marca, wiec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy ktos z Panstwa otrzymal juz, badz ciagle oczekuje na PIT od Allpay ? Usluga SMS Allpay rozliczana byla na podstawie umowy o dzielo, a zleceniodawca byl Koncept belgia (Allpay), wiec ma obowiazek przekazania zleceniobiorcy odpowiedniego PIT'u. Dzis 1 marca, wiec ...

 

Pisałam do nich i dostałam odpowiedź, że wysłali w terminie, czyli lada dzień PIT powinien przyjść pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×