Skocz do zawartości
Gość nrm

[barcamp] TECH.Spodek 2.0 #1 czyli coś dla prawdziwych mastahów ;)

Polecane posty

Gość nrm

http://www.facebook.com/event.php?eid=116498051718838

http://www.goldenline.pl/spotkanie/barcamp-tech-spodek-2-0-1

 

20 maja 2010 r. w godzinach 18:00-21:00 odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu TECH.Spodek 2.0 na które serdecznie zapraszamy.

 

Na Waszą prośbę testowo organizujemy TECHNICZNĄ odsłonę barcampu Spodek 2.0. Założenia są takie same jak głównej imprezy z tą różnicą, że w tym przypadku tematyka może być (wręcz musi :) ) bardzo techniczna skierowana konkretnie do specjalistów branży IT. Przyszłość tego typu spotkań zależy od Was, Waszego zainteresowania i opinii po spotkaniu.

 

Tematyka pierwszego spotkania będzie związana z tworzeniem wydajnych aplikacji internetowych i agenda wygląda następująco:

 

1. "Skalowalna architektura na przykładzie soccerway.com" - Adam Brodziak - Global Sports Media b.v.

 

"Przekroje spojrzenie na architekturę współczesnych aplikacji webowych - od warstwy sprzętowej, poprzez kod PHP/SQL, na dystrybucji wynikowego kodu HTML/CSS kończąc. To wszystko okraszone cache, loadbalancingiem oraz użyciem Content Delivery Network."

 

2. "TV i video w Internecie - jak zbudowaliśmy system CDN aby dystrybuować pliki wideo i transmisje live" - Piotr Karwatka - CTO w Divante.pl - Piotr Karwatka (jest Dyrektorem Technologii w Divante. Zajmuje się tworzeniem architektury aplikacji. Pracował nad dużymi projektami między innymi dla AGORA SA.)

 

"Podczas prezentacji opowiem jak zbudowaliśmy system CDN SimpleStorage.pl omawiając działanie wszystkich jego elementów. Varnish, nginx, Apache, Python, Java, MogileFS, Red5 - oraz dużo kabli i serwerów :-)"

 

3. "Jak optymalizować bazy danych w aplikacjach internetowych. Na przykładzie PostgreSQL" - Wojciech Bublik - IT Team Leader - Empathy Interactive

"Opowiem m.in. o tym jak przyspieszyć aplikację, szybko zrobić audyt i optymalizację bazy danych, stuningować serwer PostgreSQL do pracy pod dużym obciążeniem i o sprawach, na które warto zwrócić uwagę przy projektowaniu bazy danych".

 

Zaczynamy o godzinie 18:00 w czwartek 20 maja, na auli partnera spotkania - Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w centrum Katowic przy ulicy Mickiewicza 29 (po wejściu do budynku, przechodzimy obok recepcji po lewej stronie i już jesteśmy przy auli). Mapa dojazdu: http://www.wsti.pl/index.php?option=content&task=view&id=11

 

http://spodek20.pl

 

Obserwujcie nas na:

http://pl-pl.facebook.com/spodek20

http://spodek20.blip.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Tylko 2,5h pociągiem, więc mogę być.

 

Jakieś afterparty jest planowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Pewnie tak, zawsze po lądujemy w jakimś pubie. Tym razem osobiście nie mam zbyt dużo czasu bo do rana musimy sie dostać na lotnisko w Poznaniu ale na after czasu starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jaja, Infoshare, SparkUp... teraz to.. a jeszcze coś tam w międzyczasie.. maj to jakiś branżowy miesiąc konferencji? Szkoda, że wszystko na raz... nie mogli się dogadać wszyscy ze sobą? Raz na miesiąc to człowiek jeszcze uciągnie, ale 3 w miesiącu... dobrze, że Infoshare jest w Gdańsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Wiosna, nerdzi budzą się do życia :)

 

Wiesz, terminy nie kolidują więc nie ma tu czego ugadywać. A tak w ogóle to dzień później jest PHPCON :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nrm ta.. ale weż wybul teraz 2 stówy tu, 2 tam.. a nocleg jakiś czy przejazd jeszcze... wydaje mi się, że totalnie nie skoordynowane i chaotyczne to wszystko jest...

jak nic się nie dzieje to nic - jak zaczynają to wszyscy.. dobrze, że nie wszystko w Wawie, tylko po Polsce rozsiane.. "ufff"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

no wiesz, trudno, żeby niezależne inicjatywy ze sobą coś koordynowały :) Każdy sobie rzepkę skrobie, poza tym jedne imprezy są ogólnopolskie, inne lokalne. No i nie są w tym samym czasie a odstep pomiędzy nimi to indywidualna sprawa, dla jednego to i nawet tydzień nie byłby kceptowalny :)

 

My patrzymy na terminy i staramy się lokalnie nie wchodzić w termin tego co jest w momencie planowania nam wiadome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślę, że nie jest to trudne.. wystarczy odrobina wyobraźni i planowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Fajne tematy. Jak będę trzeźwy to wpadnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zjawie jak by ktoś przyjeżdżał to mogę tam kogoś z dworca pkp zabrać jakby nie chciał się zgubić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

No, raczej na pewno się zjawię, chyba, że jakiś kataklizm się zdarzy. Ktoś jeszcze się wybiera?

Ksk - jeżeli dalej aktualne, to w środę PMkę wyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

> Ktoś jeszcze się wybiera?

Ja.

10:48 pociąg jest w katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady ;/

 

Jest jakaś szansa na slajdy lub film do pobrania?

 

(na stronie widzę, że zawsze coś jest i mam nadzieję, że to się nie zmieni ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ty ale ja do godzinny 15/16 pracuje ;) nie masz jakiegoś późniejszego pociągu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie martw się, dam sobię radę. Mam jeszcze kilku znajomych do odwiedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie da rady, KSK zapakuj do swojej torby którą zawsze masz przy sobie jakiś sprzęt nagrywający do późniejszego odtworzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Jak zwykle będą prezentacje, jeżeli nic sie nie wykrzaczy to jakiś czas później będą i filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Ym, ja się muszę odwołać, bo nikt z Wrocka kogo bym znał nie jedzie autem, a bilet w naszej kochanej PKP kosztowałby mnie 2x66zł + 40zł na puby, bo musiałbym 6h nudów zabić... Liczę na wideorelację, panowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×