Skocz do zawartości
Konrad.K

Nadawanie z 2 webCamow.

Polecane posty

Witam,

 

Mam pewną potrzebę streaming'u z 2 WebCAM'ów LIVE w jakiejś nieznacznej jakości, plus emisji tego na stronie internetowej, w związku z czym mam pewne pytania.

 

1) jako że nie chcę wykorzystywać do tego swojego serwera dedykowanego, to gdzie można dostać dobry host do takiej zabawy w dość atrakcyjnej cenie ? fajnie by było by w przypadku pojawienia się zainteresowania możliwe było zwiększanie pakietów by obsługiwał więcej odbiorców/większy transfer.

2) jeżeli jednak najlepiej będzie użyć mojego serwera dedykowanego, to o jakich rozwiązaniach myśleć?

3) jaką formę polecacie, żeby nie było to skomplikowane i mogło odbyć się na oprogramowaniu darmowym (i do nadawania i do emisji w obrębie strony) ? miałem starcie jedynie z red5, więc chętnie poznam inne ciekawe opcje :)

 

Nadawanie odbywać się będzie ze zwykłego domowego komputera z Windows 7, ewentualnie możliwy inny system :) Nacisk na niewielkie koszta tego przedsięwzięcia związany jest z tym że jest to projekt w pełni non-profit, choć jak będzie trzeba to nic nie poradzę :)

 

Jestem zielony w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość.

Z góry dziękuje.

 

Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałoby być najprościej i najtaniej, to jedyne co przychodzi mi na myśl w sprawie streamingu video, to Icecast.

Na dedyku uruchamiasz serwer, a nadajesz np również darmowym - VLC Player :)

Co do osadzenia na stronie to można kombinować z kodekami i osadzić to w jakimś flashowym playerku, albo dać WMV i osadzić w WMP (tylko IE :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Od długiego czasu w sytuacjach, kiedy obraz nie musi być płynny i chodzi jedynie o podgląd co jakiś czas stosuje się raczej zdjęcia. Masa kamerek/softu ma opcję wysyłania na FTP zdjęcia co określony czas. Dodać do tego js'a odświeżającego co ten czas zdjęcie jest banalne.

 

Nigdy nie zagłębiałem się w temat, ale część kamer ma też wbudowaną opcję streamingu i może warto sprawdzić czy nie oferują czegoś ciekawego?

 

Kiedyś korzystałem z icecast i muszę przyznać, że jest to ciekawe rozwiązanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×