Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Prezydent oraz 132 osoby zginęło

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

W drodze na rocznicę zbrodni w Katyniu polski samolot przewożący (według wp.pl 87, może nawet 132 osoby) 2km od lotniska spadł na ziemię. Nikt nie przeżył katastrofy.

 

Na pokładzie byli m.in. Prezydent Lech Kaczyński "szef IPN, NBP, wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Paweł Wypych, szef sztabu gen. Gągor, posłowie Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wasserman, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski". Zapewne wielu cywili oraz dziennikarzy.

 

Chyba tak źle to nikt im nie życzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie mogę się dopchać ani do pap.pl ani do onet'u ani do wp.pl . W tv leci non stop. Potwierdzone 132 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Ja napiszę tak:

Nie ważne jacy byli, to jest jedna z większych tragedii Polski i jak widzę takie komentarze na portalach informacyjnych "niech ginie" to mi się krew gotuje.

 

Wielka szkoda że tak się stało i tyle.

Oby mniej takich wydarzeń.

 

Onet padł, sieci komórkowe też.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie nawet siostra dzwoniła.

Moim zdaniem teorie typu Putin,KGB,Rosja itd.. to zrobiła są całkowicie idiotyczne. Bo Rosjanie musieli by być naprawdę idiotami, jeżeli w taki sposób zwrócili by uwagę całego świata na Katyń, którego się wypierają.

Niestety tragedie się zdarzają, a miejsce zdarzenia jeszcze bardziej to potęguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilku generałów i admirał;

wojska lądowe, specjalne, lotnictwo, marynarka wojenna właściwie zostały bez dowódców.

 

 

Z drugiej strony mocno bym się zastanowił nad postępowaniem osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo,

kto "pakuje" do jednego samolotu tyle ważnych osób w Państwie ? - przecież w razie katastrofy, zamachu - jest mega masakra - no i ją właśnie mamy.

Dobrze, ze premier nie lubi latać z prezydentem bo już całkiem by się nam władza rozsypała.

60 dni wybory, Komorowski pełni obowiązki prezydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Przed chwilą informowano, że podchodzili do lądowania 4 razy! Proponowano im inne lotniska. Na lotnisku w Smoleńsku brak systemu umożliwiającego lądowanie w mgle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote name=lolek :)' date='10 kwiecień 2010 - 11:32' timestamp='1270891931' post='201793]

[*] 10 Kwietnia Zapalmy swieczke LECH KACZYŃSKI [*]

 

Nie nie palmy świeczek, to nie onet - chcesz zapalic świeczkę idź do kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gryzie mnie tylko jedna sprawa... czy aby na pewno potulność Rosji przez ostatnie 2 tygodnie i pozorna skrucha w sprawie Katynia to tylko zbieg okoliczności, czy bardzo przemyślane kroki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzisiaj rana wiadomo, że te Tupolewy to były latające wraki. Starsze od węgla.

Oczywiście polskiemu rządowi trzeba pogratulować głupoty. Bo jaki inny kraj pakuje tyle ważnych osób w jeden samolot? Ale mądry polak po szkodzie..

AirForce jakoś lata po całym świecie i jeszcze nic mu sie nie stało. No ewentualnie kawioru mogło zabraknąć. Kim Dzong Ill całe życie jeździ pancernymi pociągami.

A teraz będzie wielkie szukanie winnych, powoływanie komisji śledczych i cudowanie na kiju, jak to u nas w kraju bywa. Dopiero się burdel na Wiejskiej porobi... Afera hazardowa Donka sie szybko zawinie, żeby było miejsce na nową komisje.

 

Z jednej strony tragedia, a z drugiej po cichu bedą wytykać Polakom idiotyzm na całym świecie. Bo takie rzeczy to tylko w Polsce.

A co do Ruskich, to nigdy nic nie wiadomo z nimi. Nawet jakby samolot był zestrzelony, to nikt się o tym nie dowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Polska ogólnie to jedno większe złomowisko innych krajów.

Dostajemy stare czołgi, samoloty i 30letnie wiatraki z holandii.

 

Na zdrowiu, i bezpieczeństwie się nie powinno oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chciałbym tylko zauważyć że gdyby zginęło do max 15 osób mniej (Para Prezydencka by przeżyła i kilku ważnych osó:) to by było o 3/4 mniej szumu w mediach, w necie i ogólnie. Interesuje mnie też gdzie pochowają śp. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego. Na warszawskich Powązkach czy też spocznie obok swojego ojca na Sopockim Cmentarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie od dzisiaj rana wiadomo, że te Tupolewy to były latające wraki. Starsze od węgla.

 

To się zgadza, bardzo stare maszyny. Nie dopuszczone w sumie do lądowania na żadne lotnisko gdyby nie Polskie flagi.

Kilka razy już Polskę zawiodły, ale przecież zamówiona jest nowa maszyna.

Kiedyś w TV trąbili że Polska zamówiła nowy samolot ale czas wykonania jest długi (specjalne wymogi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Przed dziesiątą przy śniadaniu dostałem smsa od znajomego z informacją, i pomyślałem, że kretyn sobie jakieś kawały robi, ale po włączeniu tv okazało się, że to prawda...

Nie ukrywam, że za którymkolwiek z braci Kaczyńskich nie byłem i uważałem, że na prezydenta czy premiera w żadnym wypadku się nie nadają. Żal jednak wszystkich tych, którzy dziś zginęli.

 

W teorie spiskowe odnośnie Rosji nie wierzę, bo nie było w tym jakiegokolwiek interesu przy takim rozgłosie. Że latali wrakami to już od dawna było wiadomo i niejednokrotnie zwracano na to uwagę. Poza tym pogoda również robi swoje - w silnej mgle nie ląduje się tak jak z piękny słoneczny dzień, nawet z odpowiednim sprzętem (którego na lotnisku w Smoleńsku niestety nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet z odpowiednim sprzętem (którego na lotnisku w Smoleńsku niestety nie ma).

w Tupolewach również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy samochodem słucham czasami Polskiego radio. Nie wierzyłem w to co usłyszałem, takiej tragedii Polska chyba nie miała jeszcze w swojej historii.

Teraz wszystkie angielskie media o tym piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No cały świat o tym będzie pisał. Bądź co bądź, zginął Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej ! I nie ważne czy się go lubiło, czy się go nienawidziło. Prezydent to Prezydent. W Polsce tylko dwóch prezydentów zginęło, byli to Gabriel Narutowicz, pierwszy prezydent Polski i II RP oraz Prezydent Lech Kaczyński, prezydent III/ IV Rzeczypospolitej Polskiej. Bieruta pomijam bo to było za PRL a sam Bierut był gówno warty. Ja sam w pierwszej chwili myślałem że samolot się rozbił ale prezydent ma co najwyżej połamane ręce czy nogi i kilka siniaków ale nie żeby od razu wszyscy trupy... Co do sympatii... cóż... Nie popierałem wszystkich decyzji Lecha Kaczyńskiego, w wielu kwestiach się z nim nie zgadzałem, wiele decyzji uważam za błędne czy wręcz idiotyczne. Niemniej wolałem Lecha Kaczyńskiego i jego wizję Polski niż Donalda, Bronka czy Paliknota i ich wersję Polski. Bądź co bądź zginął pierwszy obywatel RP i w myśl zasady Menda bo menda ale człowiek kończę ten post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×