Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
denis94

Panel do zarządzanai ftp

Polecane posty

Witam. Bardzo żmudną robotą jest tworzenie każdego użytkownika ftp poprzez adduser uzytkownik, blokowania mu dostępu do ssh i co najważniejsze ustalanie jego głownego katalogu tak aby nie mógł grzebać w plikach systemowych.

 

Mam pytanie czy istnieje jakiś panel gdzie szybko i bez problemów można tworzyć konta użytkowników ftp, usuwać, aby automatycznie nie mieli oni dostępu do ssh i nie widzieli plików innych niż ich główny katalog?

 

Używam Debian Lenny oraz proftpd, panel webmin i niewiem jak tam ustawić aby użytkownicy nie widzieli plików znajdujących się niżej niż ich folder główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo żmudną robotą jest tworzenie każdego użytkownika ftp poprzez adduser uzytkownik, blokowania mu dostępu do ssh i co najważniejsze ustalanie jego głownego katalogu tak aby nie mógł grzebać w plikach systemowych.

 

Mam pytanie czy istnieje jakiś panel gdzie szybko i bez problemów można tworzyć konta użytkowników ftp, usuwać, aby automatycznie nie mieli oni dostępu do ssh i nie widzieli plików innych niż ich główny katalog?

 

Używam Debian Lenny oraz proftpd, panel webmin i niewiem jak tam ustawić aby użytkownicy nie widzieli plików znajdujących się niżej niż ich folder główny.

 

Witam, posiadam taki panel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale szukam czegoś darmowego (o ile istnieje) lub informacji jak poradzić sobie bez niego

 

np po instalacji darmowego panelu ispcp jest możliwość zarządzania kontami ftp lecz nie potrzebuję tak rozbudowanego panelu do zarządzania wszystkim a jedynie ftp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest profesionalny darmowy panel do zarządzania użytkownikami i resseler, bazami itd (ISPCP) a nie ma panelu do samego ftp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DefaultRoot ~
RequireValidShell off 

 

Dodając to do pliku /etc/proftpd/proftpd.conf zablokujesz użytkownika w swoim folderze /home/nazwaużytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DefaultRoot ~
RequireValidShell off 

 

Dodając to do pliku /etc/proftpd/proftpd.conf zablokujesz użytkownika w swoim folderze /home/nazwaużytkownika

 

A jak zablokować dostęp do ssh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi tylko o konta ftp... nie lepiej skonfigurować proftpd z mysql (userzy via mysql) i do tego sa skrypty do administracji. Sporo jest tego na howtoforge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ten panel wydaje się być ciekawy lecz co zrobić aby zadziałał? jak zainstalować, wiem, że jest opis lecz nie bardzo go rozumiem, nie mogę na tej stronie znaleźć paczki do pobrania proftpd Administrator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem są opisane nazwy paczek więc wystarczy wrzucić nazwę w google i pobrać co do opisu jest wszystko ładnie opisane nawet na kilka systemów wystarczy tylko ctrl + c , ctrl + v...

 

Jeżeli nie znasz się na obsłudze ssh polecam o poproszenie kogoś z forum aby ci to zainstalował ;] a nuż może ktoś ci to zrobi za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×