Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zbynek

jak obliczyć transfer jaki oblicza moja strona ?

Polecane posty

Chce wykupić hosting i mam pytanie. Jak obliczyć ile przeciętnie zużywa "transferu" ktoś kto ogląda moją stronkę. Czytalem różne opinie na ten temat i mam klopot. Z jednej strony jak przelicze sobie ile jedna moja stronka (np. strona glówna) zajmuje to jest to około 400KB, jednak jak kliknę w FireFox-e na "prawy klawisz myszki->pokaż informacje o stronie" to pokazuje on rozmiar 25KB. Na stronce głównej jest klikanaście zdjęć i każde ma 20KB. Jak sciągnę stronkę na dysk metodą "prawy klawisz ->zapisz stronę jako->strona kompletna (w ustawieniach))" to ma z 400KB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup najmniejszy pakiet hostingowy - wyjdzie w praniu. A najmniejszy pakiet dla nowej strony na pewno starczy :)

Poszerzyć transfer zawsze można.

 

 

Co do tych 400KB, 25KB - strona faktycznie waży 400KB, ale jak 5 razy odświeżysz to nie pobierze ci 2000KB, a mniej, bo Firefox (i inne przeglądarki) cachują stronę i zapisują sobie niektóre jej elementu na dysku przez co nie pobierają ich jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup najmniejszy pakiet hostingowy - wyjdzie w praniu. A najmniejszy pakiet dla nowej strony na pewno starczy :)

Poszerzyć transfer zawsze można.

 

 

Co do tych 400KB, 25KB - strona faktycznie waży 400KB, ale jak 5 razy odświeżysz to nie pobierze ci 2000KB, a mniej, bo Firefox (i inne przeglądarki) cachują stronę i zapisują sobie niektóre jej elementu na dysku przez co nie pobierają ich jeszcze raz.

 

 

Dzieki za radę ... pod uwagę wziąłem dwie firmy ovh i linuxpl ... i nie wiem którą wybrać .... stronka w Zendzie ... za wyborem linuxpl stoi wieksza baza danych w pakiecie najtanszym no i na plus jest to że jest kontakt gg i przejrzysta oferta , jednak maksymalny transfer wynosi 20GB na miesiąc.Z kolei ovh kusi transferem miesięcznym 500GB i można ustawić php 5.3 a to pogobno dobre pod zenda. No ale baza jest mała 25MB nie wiem czy nie musiał bym zaraz przejść na wyższy poziom. Może ktoś wie jak to z tym dużym transferem jest w praktyce czy nie ma jakiegoś haczyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce wykupić hosting i mam pytanie. Jak obliczyć ile przeciętnie zużywa "transferu" ktoś kto ogląda moją stronkę. Czytalem różne opinie na ten temat i mam klopot. Z jednej strony jak przelicze sobie ile jedna moja stronka (np. strona glówna) zajmuje to jest to około 400KB, jednak jak kliknę w FireFox-e na "prawy klawisz myszki->pokaż informacje o stronie" to pokazuje on rozmiar 25KB. Na stronce głównej jest klikanaście zdjęć i każde ma 20KB. Jak sciągnę stronkę na dysk metodą "prawy klawisz ->zapisz stronę jako->strona kompletna (w ustawieniach))" to ma z 400KB.

Zainstaluj sobie rozszerzenie do Firefoksa o nazwie lori - w pasku statusu pokazuje wielkość strony, liczbę requestów i czas pobierania. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie rozszerzenie do Firefoksa o nazwie lori - w pasku statusu pokazuje wielkość strony, liczbę requestów i czas pobierania. .

 

 

Fajny program, zainstalowalem ... dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×