Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Szary

[Mailing] Jaki serwer pod mailing

Polecane posty

Witam,

 

potrzebuje serwer pod mailing, nie wiem jaki kupić i gdzie, ostatnio używałem programu anomail, ale słyszałem że są lepsze...

 

Po prostu mam bazę mailową do której chce wysyłać maile i nie wiem jaki serwer najlepiej kupić i przez jaki program wysyłać.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

P.S Jeżeli źle opisałem temat to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Skrypt wykorzystujący SMTP + aplikacje google i można zaoszczędzić, bo na wirtualnych wysyłka jest limitowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

baza mailowa około 20k i cały czas się powiększa.

 

lukasamd bardzo bym prosił o bardziej szczegółowe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer dedykowany?

 

Bez przesady zwykły tani VPS z budget czy od ionic bez problemu to pociągnie.

 

Co do samego mailingu albo robisz to przez anomaila (choć 20k dziennie to trochę uciążliwe jeżeli ma to być personalizowane) lub piszesz sobie sprytny skrypt, który Ci to wysyła z serwera i bazę masz na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

baza mailowa około 20k i cały czas się powiększa.

 

lukasamd bardzo bym prosił o bardziej szczegółowe odpowiedzi.

 

 

Zależy czym to wysyłasz. Można użyć skryptu, który połączy się z innym serwerem SMTP.

Ja od czasu do czasu wysyłam mailing, ale to 0,5k a nie 20k osób.

 

Mam domenę .pl i korzystam z aplikacji google w wersji bezpłatnej - utworzyłem tam konto "mailing@moja-domena.pl" i skrypt właśnie przez to konto wysyła wszelkie wiadomości, bo na hostach wirtualnych są limity - z tego co widziałem do tej pory, to od 100 do 1000 emaili na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo na hostach wirtualnych są limity - z tego co widziałem do tej pory, to od 100 do 1000 emaili na godzinę.

Google też ma w swojej poczcie limity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nie ma pomysłu i rady ?

 

 

No ale jakiej jeszcze chcesz rady ? Potrzebny Ci co najmniej VPS, bo shared ma limity na ilość maili. Wysyłkę robisz w oparciu o anomaila lub piszesz sam jakiś skrypt na serwerze lub korzystasz z gotowców jakiś (przeszukaj np. hotscripts).

 

Ja na różne sposoby realizuje mailing u klientów.

 

- wykorzystuję mailmana - zaletą jest całkowita automatyzacja obsługi zapisanych osób oraz zwrotów, ma możliwość personalizowania wiadomości oraz doklejania stopki o wypisywaniu. Łatwo się wysyła mailing bo wystarczy wysłać maila na określony adres (z oczywiście autoryzowanego maila)

- wykorzystuję anomaila - uciążliwa wysyłka w przypadku personalizowania wiadomości (przy 20k przypuszczam, że potrwa 4-5 h), ma możliwość obsługi zwrotów, które nie jest idealne.

- własny skrypt w PHP - wykorzystuję PEAR i Mail_Queue. Wkleja się do formularza treść i wysyła do odbiorców z bazy. Wiadomości są cachowane w bazie a potem z crona wysyłam paczki po 100-200 co minutę. W moim wypadku nie można dodać obrazków dołączanych do wiadomości ale Mail_Mime ma taką możliwość i to tylko kwestia oprogramowania. Minus to brak obsługi zwrotów.

 

Możesz skorzystać z któregoś z pomysłów albo spróbować coś własnego, dla Ciebie wygodnego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale jakiej jeszcze chcesz rady ? Potrzebny Ci co najmniej VPS, bo shared ma limity na ilość maili. Wysyłkę robisz w oparciu o anomaila lub piszesz sam jakiś skrypt na serwerze lub korzystasz z gotowców jakiś (przeszukaj np. hotscripts).

 

Ja na różne sposoby realizuje mailing u klientów.

 

- wykorzystuję mailmana - zaletą jest całkowita automatyzacja obsługi zapisanych osób oraz zwrotów, ma możliwość personalizowania wiadomości oraz doklejania stopki o wypisywaniu. Łatwo się wysyła mailing bo wystarczy wysłać maila na określony adres (z oczywiście autoryzowanego maila)

- wykorzystuję anomaila - uciążliwa wysyłka w przypadku personalizowania wiadomości (przy 20k przypuszczam, że potrwa 4-5 h), ma możliwość obsługi zwrotów, które nie jest idealne.

- własny skrypt w PHP - wykorzystuję PEAR i Mail_Queue. Wkleja się do formularza treść i wysyła do odbiorców z bazy. Wiadomości są cachowane w bazie a potem z crona wysyłam paczki po 100-200 co minutę. W moim wypadku nie można dodać obrazków dołączanych do wiadomości ale Mail_Mime ma taką możliwość i to tylko kwestia oprogramowania. Minus to brak obsługi zwrotów.

 

Możesz skorzystać z któregoś z pomysłów albo spróbować coś własnego, dla Ciebie wygodnego zrobić.

 

Teraz już wiem więcej, bardzo Ci dziękuje za obszerną odpowiedź :)

 

A czy możesz polecić mi jakiegoś vps'a bądź firmę w której warto kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem więcej, bardzo Ci dziękuje za obszerną odpowiedź :)

 

A czy możesz polecić mi jakiegoś vps'a bądź firmę w której warto kupić.

 

 

Ja do tego używam budgetvps.pl i się sprawuje OK ale każdy inny będzie się też sprawował dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×