Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej zaczynam powoli się bawić zimbrą i na chwile obecną wszystko ładnie chodzi i jest konfigurowalne z www co jest wielkim plusem ;) . Może ktoś już na tym pracował/pracuje i chce się podzielić swoimi wrażeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak zauważyłem właśnie że wszystko jest na javie a zasobożerny niemiłosiernie lecz trzeba przyznać że cały serwer pocztowy można sobie z palca wyklikać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jak pamiętam to Zimbra złożona jest z Postfixa i Couriera plus skan na Amavis (Spam,Clamav).

To samo, można zrobić bez webowego interfejsu, zamienić Couriera dobrze rozwijanym Dovecotem i pięknie będzie śmigać bez obciążającej javy.

Do sterownia można skorzystać z gotowych skryptów w necie, bądź zastosować kilka komend z ssh.

 

 

Jako system poczty w pudełku jest ok, bo klient ma wszystko czego oczekuje.

Sprawa wydajności to już inna bajka i tego nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak aktualnie sam z tego korzystam połączenie opartego na mysql z postfixadminem. A co do zimbry w wersji płatnej zaczyna się jakaś zabawa z outlookiem i zimletami do telefonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
tak aktualnie sam z tego korzystam połączenie opartego na mysql z postfixadminem.

I co źle działa ?

 

Po co komuś Outlok, kwestia telefonów i synchronizacji...

Dla mnie bardzo fajnie działa Blackberry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej zaczynam powoli się bawić zimbrą i na chwile obecną wszystko ładnie chodzi i jest konfigurowalne z www co jest wielkim plusem :) . Może ktoś już na tym pracował/pracuje i chce się podzielić swoimi wrażeniami

 

Chyba najlepszy z tego typu pakietów. Absolutnie *nie* nadaje się jako zastąpienie typowego zestawu MTA + POP3/IMAP dla wielu domen, idealnie nadaje się na zastąpienie Exchange / Lotus Notes.

Nie stawiać na debianie, wymaga dużej ilości RAMu dla frontendu, wersje darmowe są okrojone z większości elementów które stanowią o sile Zimbry (wyszukiwanie w załącznikach, MAPI, emulacja exchange OTA, możliwość wpięcia BES). Bez tych funkcjonalności to Zimbra jest tylko pakietem oprogramowania do obsługi poczty z fajnym interfejsem mailowym.

Zimlety potencjalnie świetna sprawa, ale wymagają dużo pracy. Projekt dosyć aktywnie rozwijany, ciekawe jak będzie wyglądać sytuacja po przejęciu przez Vmware od Yahoo.

Cenowo przy niedużych organizacjach niestety średnio konkurencyjny dla Exchange'a, ale interfejs webowy bije Outlook Web Access na głowę.

 

 

Jak lubisz procek na 100% przy prostych operacjach (java) to możesz się bawić :)

 

Rozumiem, że knock, knock jokes apropos javy mogą być czasami śmieszne, ale trzeba znać umiar.

 

Może ktoś polecić jakieś inne "ciekawe" zamienniki Microsoft Exchange?

 

Scalix, openxchange

 

Jak pamiętam to Zimbra złożona jest z Postfixa i Couriera plus skan na Amavis (Spam,Clamav).

To samo, można zrobić bez webowego interfejsu, zamienić Couriera dobrze rozwijanym Dovecotem i pięknie będzie śmigać bez obciążającej javy.

Do sterownia można skorzystać z gotowych skryptów w necie, bądź zastosować kilka komend z ssh.

 

 

Jako system poczty w pudełku jest ok, bo klient ma wszystko czego oczekuje.

Sprawa wydajności to już inna bajka i tego nie znam.

 

Ale zimbry nie należy traktować jako konkurencji dla zestawienia serwera SMTP i IMAP. Oczywiście korzysta z takich jako bazy, ale to tylko jeden z klocków w układance. Zimbra to narzędzie do poczty, kontaktów, kalendarzy i współdzielenia plików w organizacji.

 

I co źle działa ?

 

Po co komuś Outlok, kwestia telefonów i synchronizacji...

Dla mnie bardzo fajnie działa Blackberry :)

 

Podpięcie jeżynki jest zawsze kłopotliwe bo BIS nie zapewni pobierania na żywo z dowolnej skrzynki ani synchronizacji kalendarzy i kontaktów. Potrzebny jest BES którego nie wepniesz w gołego smtp+imap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam zimbry jako zamiennik Google Apps już od ponad pół i z całą pewnością mogę zarekomendować Zimbrę.

 

Jeśli chodzi o różnicę między wersją płatną a open-source to najbardziej wkurzające może być brak synchronizacji z telefonami. Jednak osoba która chodź trochę siedzi w temacie może sobie z tym problemem poradzić.

 

Jeśli ktoś potrzebuje pojedyńcze konto pocztowe na zimbrze polecam http://www.xxlwebhosting.nl/ konta trzymają na 7 wersji a nie jak jeszcze większość na 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stawiam początki w Zimbra (w firmie jest wersja 6) mam kilka pytań ponieważ mam "zadanie" a jestem całkowicie początkującym w tej dziedzinie:

 

1) Czy jest możliwość i jak: Wysyłanie poczty przez serwer pośredniczący? (ponieważ obecny serwer blokuje nie które e-maile)

 

2) W jaki sposób archiwizować cały serwer Zimra (poczta, aktówka itp itd - wszystko) - dodam że w firmie jest darmowa wersja Zimrby 6

 

3) Czy da się i jak zrobić, zarządzanie zasobami pod kątem plików tzn aby działało to mniejwięcej jak zmapowane dyski sieciowe.

 

4) Jak zrobić automatycznie wstawianą stopkę do wiadomości (aby każdy kto otrzyma nowo założone konto miał już automatycznie dodaną stopkę - nie chcę robić tego ręcznie bo jest to większa ilość kont do złożenia, a z koleji intywidualnie każdy daje inny styl stopki- chcemy to ujednolicić)

 

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początkujący zaczynają od przeczytania manuala, podręcznika użytkownika i howto na stronie producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×