Skocz do zawartości
Tomasz I.

[wirtualny] Jaki hosting na portal społecznościowy?

Polecane posty

Witam Czy ktoś może coś polecić lub doradzić? Poszukuję serwer na początek wirtualny, z możliwością później przeniesienia na dedykowany. Chyba, że sugerujecie inaczej. Serwis społecznościowy - dodawanie fotek i komentowanie, wyświetlanie filmów z youtube. Grupa odbiorców to głównie Polska, także nie wiem czy np USA i inne kraje to dobre rozwiązanie, nie orientuję się. Docelowo spory ruch dzienny, na początek zapewne do 10 000. Zależy mi na: - dobre łącze, żeby serwis ładnie śmigał. - dużo miejsca z możliwością rozszerzenia (np na początek 10GB, potem 20GB itd) - PHP >= 5.2.4 - Baza MySQL - CRON - Dostęp FTP do wybranego katalogu (nielimitowana ilość kont FTP) - możliwość dodania jakiś bibliotek (np PHP Accelerator, ImageMagick) Budżet 200-600zł rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy ktoś może coś polecić lub doradzić? Poszukuję serwer na początek wirtualny, z możliwością później przeniesienia na dedykowany. Chyba, że sugerujecie inaczej. Serwis społecznościowy - dodawanie fotek i komentowanie, wyświetlanie filmów z youtube. Grupa odbiorców to głównie Polska, także nie wiem czy np USA i inne kraje to dobre rozwiązanie, nie orientuję się. Docelowo spory ruch dzienny, na początek zapewne do 10 000. Zależy mi na: - dobre łącze, żeby serwis ładnie śmigał. - dużo miejsca z możliwością rozszerzenia (np na początek 10GB, potem 20GB itd) - PHP >= 5.2.4 - Baza MySQL - CRON - Dostęp FTP do wybranego katalogu (nielimitowana ilość kont FTP) - możliwość dodania jakiś bibliotek (np PHP Accelerator, ImageMagick) Budżet 200-600zł rocznie.

 

Uhuhuhu... na sam początek 10 tysięcy odwiedzin dziennie. :) I masz na to całe 600 złotych w najlepszym wypadku? :)

Kurde, czy może mi ktoś powiedzieć gdzie są te wszystkie portale społecznościowe z tymi setkami tysięcy odwiedzin dziennie? Co i rusz ktoś szuka tutaj serwera pod nową naszą-klasę a potem coś nigdzie nie słychać o jakiejś konkurencji. Jakby tak patrzeć statystycznie, to każdy z nas powinien należeć do kilku taki portali. :)

 

Dobra rada, weź na początek najtańsze konto byle gdzie a za zaoszczędzone pieniądze kup sobie jakąś fajną grę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Nie pytam o opinię o tym pomyśle, tylko o hosting, konkretną firmę. Mój szef przekazał mi takie wytyczne, więc takich używam przy pytaniu. Czy taki ruch tam będzie, nie wiem, ale jak szef mówi, to pewnie tak, bo szef ma zawsze rację ;P Ruch można zawsze wygenerować na początek, jeżeli ma się dojście do firmy, właściciela dużego portalu, który taki ruch może bez problemu przekierować. Co do konkurencji naszej klasy, to ten portal nią ma nie być bo inna tematyka. Poza tym nk ma chyba DUŻO większą odwiedzalność niż 10tys. 600zł za hosting który wytrzyma 10tys dziennie to chyba dobry budżet? Jeśli nie to boję się o jakość polskich hostingów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie bój się o jakość hostingów tylko bój się o kolejne rządy, bo to podatki i koszty zżerają cenę..

600zł to porządny dzielony hosting.. czy na tyle porządny, by wytrzymał 10 000 odwiedzin dziennie? No nie wiem.. raczej mam spore obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się o jakość hostingów tylko bój się o kolejne rządy, bo to podatki i koszty zżerają cenę..

600zł to porządny dzielony hosting.. czy na tyle porządny, by wytrzymał 10 000 odwiedzin dziennie? No nie wiem.. raczej mam spore obawy.

 

 

Czyli proponujesz raczej dedykowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze mówiąc to nie sądzę żeby tak z nieba spadło nagle 10 tys uników, no ale nie moja sprawa. Jeżeli rzeczywiście tyle będzie to kupuj vps. Na początek jednak zdystansowałbym się od tych bardzo optymistycznych wizji i zainwestował w porządny shared. Poza tym, myślę, że takie pytanie powinniście kierować do projektanta skryptu, który najlepiej będzie wiedział jak bardzo ta aplikacja obciąża serwer itd.

Czyli proponujesz raczej dedykowany?

dedyk za 600zł to co najwyżej na 3/4 miesiące

 

a tak zupełnie na marginesie. 600zł na shareda w zupełności wystarcza, ale nie rozumiem zdziwienia, jeżeli miałoby chodzić o vps czy dedyka. Ile kosztuje sprzęt, jego amortyzacja, prąd, administratorzy, łącza etc.? Szczególnie, że mieszkamy w Polsce...

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze mówiąc to nie sądzę żeby tak z nieba spadło nagle 10 tys uników, no ale nie moja sprawa. Jeżeli rzeczywiście tyle będzie to kupuj vps. Na początek jednak zdystansowałbym się od tych bardzo optymistycznych wizji i zainwestował w porządny shared. Poza tym, myślę, że takie pytanie powinniście kierować do projektanta skryptu, który najlepiej będzie wiedział jak bardzo ta aplikacja obciąża serwer itd.

 

dedyk za 600zł to co najwyżej na 3/4 miesiące

 

a tak zupełnie na marginesie. 600zł na shareda w zupełności wystarcza, ale nie rozumiem zdziwienia, jeżeli miałoby chodzić o vps czy dedyka. Ile kosztuje sprzęt, jego amortyzacja, prąd, administratorzy, łącza etc.? Szczególnie, że mieszkamy w Polsce...

 

Czyli najpierw współdzielony, coś porządnego. Polecicie jakąś firmę?

Dziwi mnie 600zł że to mało na współdzielony, zaś dedykowany, to 600zł to za 2 miesiące. To normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie... na najzwyklejszy hosting to wystarczająco, niedużo jak na VPS, a zbyt mało na dedyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) OK. to jeszcze ostatnie a najważniejsze. Co na początek proponujecie? Na współdzielony, jaka firma pod takie wymagania na początek. Załóżmy że faktycznie nie będzie takiego ruchu.

Glowanet, ovh, linuxpl ? Jakieś inne propozycje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że pomocna okaże się formuła proszę o oferty firm. Wybierz tą, która ci odpowiada, zważając na opinie i inne aspekty.

 

hmm... 600zł przy 10gb to zbyt mało na kwintesencję :) hostingu, co nie oznacza, że nie możesz dostać w tej cenie czegoś dobrego i alternatywnego. Co do linuxpl.com słowa złego powiedzieć nie mogę, poza tym nie upychają na siłę ile tylko "wlezie" na maszynę. Dobrą jakość kojarzy mi się kei.pl. Dobrą ofertę znajdziesz w prohost.pl. Nie zapominam o vipower.pl, hekko.pl, ionic.pl, unixstorm.org. I można by tu dodać wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z linuxpl korzystam od przeszło roku, zadowolony w 98%, czasami zdarza się mu, że rzęzi, czasami stronki padają, ale nie na długo. Cena odpowiednia jak dla mnie. Dlatego się zastanawiam nad innymi, czy jest sens. Szukam po prostu opinii. kei i prohost to już jakieś zahaczenie, poczytam tu o nich :) dzięki :)

 

A ofert nie chcę bo to sam sobie poszperam, chodzi mi o nazwy firm które polecacie, żebym mógł właśnie o nich więcej poczytać.

Na przykład w moim przypadku, napisałbym zainteresuj się linuxpl bo mam i jestem zadowolony, ale odradzam az.pl i domenomania.pl - bo się zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

większośc firm oferuje bezpłatne testy, załóż kilka kont, poszperaj, pomęcz support ( także w nocy), dowiedz się o szvzegóły jak np. przejść na większe konto , czy vps , czy dedyk jeżeli serwis będzie rósł i wybieraj :) wiem, niełatwo, firm masa, ale tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

większośc firm oferuje bezpłatne testy, załóż kilka kont, poszperaj, pomęcz support ( także w nocy), dowiedz się o szvzegóły jak np. przejść na większe konto , czy vps , czy dedyk jeżeli serwis będzie rósł i wybieraj :) wiem, niełatwo, firm masa, ale tak to wygląda.

 

No fakt, można popróbować, tyle, że już w 2 przypadkach serwer testowy działał wyśmienicie, po wykupieniu pakietu zaczął rzęzić po 2 tygodniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nie spróbujesz to się nie przekonasz :). W najgorszym wypadku zmienisz firmę, jeżeli to możliwe to nie bierz konta na pełny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×