Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
AliceOdds

Superhost.pl i webd.pl

Polecane posty

Witajcie,

 

Stoję przed dość trudnym dla mnie zagadnieniem jakim jest wybór dostawcy hostingu.

 

Otóż przez rok byłam klientem firmy webd.pl. Firmie tej nie mam nic do zarzucenia, mają bardzo korzystne ceny przy dość dobrych parametrach usług. W pewnym momencie jednak zdecydowałam, że mogą mi być potrzebne funkcjonalności, których webd nie umożliwia (głównie chodziło mi o wykonywanie zapytania mysql "LOAD DATA LOCAL INFILE").

 

Stwierdziłam, że poszukam jakiegoś innego dostawcy. Wybór mój padł na superhost.pl - w zasadzie nie wiem dlaczego. Wydawał mi się profesjonalny - w każdym razie ceny mają na innym poziomie niż webd.pl (jest znacznie droższy), zaś jestem zdania, że lepiej jest zapłacić nieco więcej za lepszą usługę.

 

Wprawdzie pan z obsługi klienta superhost.pl powiedział, że u nich też nie można wykonywać zapytania "LOAD DATA LOCAL INFILE" z uwagi na to, że serwer aplikacji stoi na innej maszynie, niż serwer bazy danych. "Co ma piernik do wiatraka?" - pomyślałam rezolutnie :) Ponieważ superhost umożliwia darmowe testowanie ich usług przez 3 miesiące (bardzo dobra opcja) założyłam konto i sprawdziłam to sama. Zapytanie dało się jak najbardziej wykonać, a zatem byłam już w domu.

 

Minęło kilka tygodni i widzę, że z moją stroną są problemy niczym z samochodowym kierunkowskazem (działa/nie działa). Zaczęłam analizować ten problem i zobaczyłam, że moja strona kilkakrotnie przekracza dopuszczalne przez superhost.pl wartości obciążenia procesora. Trochę dziwne - w webd.pl nie miałam nigdy problemów z obciążeniem (a od tego czasu trochę zoptymalizowałam kilka zapytań). Nie dodawałam też jak pamiętam żadnej nowej funkcjonalności. Przyjaciel G. uświadomił mnie, że inni klienci superhost.pl również mieli problem z tajemniczym przekroczeniem obciążenia procesora - rzędu nawet kilkunastu tysięcy procent.

Były to dla mnie tak zastanawiające, że napisałam do superhost.pl z prośbą o jakieś wyjaśnienia tej sytuacji. Otrzymałam odpowiedź, że przekroczenie wartości obciążenia procesora może spowodować zawieszenie konta do momentu, gdy uporam się ze skryptami, które go tak obciążają. Mogę też oczywiście wykupić lepszy serwer (wirtualny, czy dedykowany) i będzie ok.

Ponieważ uważam, że obciążenie procesora przez moją stronę, którą odwiedza niespełna 400 użytkowników dziennie i która wykonuje maksymalnie kilka tylko zapytań do bazy przy jednym żądaniu powinno mieścić się w kosztach usługi (199PLN + VAT rocznie) zdecydowałam się na wycofanie ze współpracy z superhost.pl. Boję się co by mogło się stać, gdyby liczba odwiedzających nagle zwiększyła się (np. do magicznej liczby 2000 wizyt dziennie :) ), bądź dodałabym nowe strony do swojego konta. Jak widać droższy nie zawsze znaczy lepszy (choć czasem się to sprawdza).

 

Co teraz wybrać? Macie jakieś typy? Tak jak pisałam wolę zapłacić więcej (w rozsądnych granicach oczywiście) za lepszą usługę, niż mieć badziewie za grosze. Klientami mojej strony są przeważnie osoby z Europy (niekoniecznie Polski), ale także np. Indii i Izraela - może powinnam pomyśleć o zagranicznym hostingu? Czytałam kiedyś, jak ktoś gdzieś komuś podpowiadał - że jeśli odwiedzający stronę nie są z Polski, lepiej jest wykupić hosting poza granicami kraju. Jak dla mnie jednak serwer stojący dajmy na to w Niemczech będzie dla Hindusa tak samo odległy, jak stojący w Polsce (?). A jeśli to bez różnicy, to wolę płacić Polakowi niż Niemcowi.

 

Czy mogę prosić o jakieś wskazówki?

 

Pozdrawiam,

Alicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem obciążen serwera będzie występował w każdej firmie, oczywiście każda firma ma swoje tabele i procedury.

W Twoim przypadku chyba już czas na VPS, jednak jest to znacznie droższe rozwiązanie niż serwer współdzielony.

 

Jeżeli odbiorca jest z innego kraju niż Polska, to oczywiście lepiej mieć serwer w danym kraju. Różnica polega na odpowiedzi od/z serwera, jednak przy normalnym korzystaniu ze stron nie ma to aż takiej widocznej różnicy.

 

Nie napisałaś nic na jakim skrypcie jest strona, jaka pojemność bazy itp. te dane są bardzo pomocne przy wyborze usługodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Dlaczego wnioskujesz, że potrzebny VPS skoro nawet nie wiesz na czym stoi strona?

 

 

Alicjo, ja tobie proponuję założenie konta testowego u nas, w celu przetestowania usług.

 

http://glowanet.pl/hosting.html

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wnioskujesz, że potrzebny VPS skoro nawet nie wiesz na czym stoi strona?

 

 

Alicjo, ja tobie proponuję założenie konta testowego u nas, w celu przetestowania usług.

 

http://glowanet.pl/hosting.html

 

Pozdrawiam

Adam

 

Napisałem "chyba", widzę że ostatnio masz jakieś problemy z interpretacją tekstów.

No i napisałem, aby autorka dopisała co to za skrypt.

 

Może Adam zastanowiłby się, zanim "naskoczy" na kogoś.

 

Jakoś także nie widzę dopisku autora, o oferty od firm hostingowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Moja strona oparta jest o Joomlę. Pojemność bazy danych... hmm, jak to zmierzyć? :) nawet google jest zagubiony...

 

Adam, Twoja oferta ma na pewno bardzo konkurencyjne ceny - nie wiem, czy można znaleźć gdzieś jeszcze dostęp do shella za 95 zł. Po weekendzie zrobię mały rekonesans, bo zaraz wyjeżdżam.

 

Rozumiem jak najbardziej, że każdy dostawca musi mierzyć obciążenie serwera. Jednak w moim przypadku wydaje się to być nieco przesadzone.

 

Pozdrawiam,

A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, będzie okres testowy w kilku firmach.

Jednak większość firm oferuje do 14 dni, jest to trochę krótki okres czasu na przetestowanie obciążenia skryptu.

 

Usługodawca nie musi mierzyć obciążenia, jest to w "jego" interesie. Niejeden rozbudowany skrypt (Wordpress, phpbb przemo) może spowodować spowolnienie działania serwera, dlatego wszystkie frmy mają ustwione limity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jakoś także nie widzę dopisku autora, o oferty od firm hostingowych.

Ja za to widzę, iż ten dział tego nie wymaga.

 

Może Adam zastanowiłby się, zanim "naskoczy" na kogoś.

Nie naskakuję, tylko pytam.

 

Napisałem "chyba", widzę że ostatnio masz jakieś problemy z interpretacją tekstów.

Zdarza się. Zależy od pory dnia/nocy :)

 

Moja strona oparta jest o Joomlę.

Moja też :) Przy 400 odwiedzinach dziennie, obciążenie to 2-4%, przy włączonym cache-u, oraz bez zbędnych modułów.

 

Pojemność bazy danych... hmm, jak to zmierzyć?

W phpmyadmin, jest podany rozmiar bazy, przykładowo:

http://glowanet.pl/Obrazki/baza.png

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shella znajdziesz jeszcze w linuxpl.

To dość dziwne że joomla z ok 500 wizytami dziennie robi takie obciążenia aby przenosić się na VPS.

Co do usług Głowy, mogę z całego serca polecić. Hostuję tam teraz moje forum, na dość zasobożernym skrypcie MyBB z tysiącem wizyt dziennie i jest wszystko oki(a z obciążeniem zmieścił bym się w najtańszym pakiecie :)).

Zobacz także webh.pl, ale myślę że najlepiej będzie potestować kilka kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety local-infile jest ze względów bezpieczeństwa zablokowany w większości firm hostingowych.

Trudno będzie cokolwiek sensownego znaleźć z tego właśnie powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W superchost w okresie testowym 1 goła joomla wywaliła 1600% obciążenia .to była goła instalka joomli---oni te serwery na pent..200Mhz i na neostradzie chyba mają .albo planowo w kulki z nami lecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. Poczytam jeszcze opinie o dostawcach i na tej podstawie wybiorę tego jednego ;)

 

Pozdrawiam,

A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam, wypróbowałam i wybrałam kei.pl. Po zainstalowaniu mojego skryptu obciążenie procesora nie sięga nawet 0.5% (przy maksymalnym dopuszczalnym 5%). A nadmienię, że trochę pozycjonowałam ostatnio i mam teraz 700 wizyt dziennie. W superhost.pl obciążenie procesora tego samego skryptu sięgało 150-170% przy około 300 odwiedzinach dziennie. Zalatuje trochę lekką ściemą ze strony superhost :)

 

Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Poczytałam, wypróbowałam i wybrałam kei.pl. Po zainstalowaniu mojego skryptu obciążenie procesora nie sięga nawet 0.5% (przy maksymalnym dopuszczalnym 5%). A nadmienię, że trochę pozycjonowałam ostatnio i mam teraz 700 wizyt dziennie. W superhost.pl obciążenie procesora tego samego skryptu sięgało 150-170% przy około 300 odwiedzinach dziennie. Zalatuje trochę lekką ściemą ze strony superhost :)

 

Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

A.

 

Możliwości są 2, albo superhost specjalnie sztucznie zawyża wartości obciążenia procesora, chcąc przekonać do wykupienia droższego hostingu albo coś im się popsuło i nie zamierzają naprawić... tylko co mogłoby spowodować złe wskazania obciążenia. :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do obciążenia procesora na kontach w "Superhost" to ostatnio sporo się tam zmieniło na lepsze B) !

 

Limity obciążenia zostały zróżnicowane, w zależności od pakietu, który mamy. Ja na pakiecie "Biznes" ostatnio (od prawie miesiąca) nie przekraczam 70% dziennego limitu obciążenia, a kiedyś przekroczenia powyżej 100% były codziennością.

 

Niepokoi mnie w tej chwili trochę tylko to, że wprowadzają nowy interfejs pocztowy "WaiseMail", który w darmowej wersji, jaką udostępniają nie obsługuje "aliasów" skrzynek e-mail, tzn. nie można w adresie nadawcy wysyłanego maila umieścić "aliasu" ustawionego dla danej skrzynki w "WisePanelu" (w obecnym interfejsie " RoundCube" można to ustawić w zakładce "Tożsamości").

 

Mam nadzieję przemyślą jeszcze wprowadzenie tego nowego interfejsu (albo chociaż pozostawią także dostęp do skrzynek przez "RoundCube"), bo skoro umożliwiają zakładanie "aliasów", to ich interfejs powinien w pełni je obsługiwać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Superhost: w planie biznes małe forum dla grupy na studiach wysycało procka.

 

webh: masakra. Mam tam aliasy pocztowe i mi odrzuca maile wysłane z gmaila i interii! Decyzją jakiegoś chorego SORBS.net. Tickety w supporcie leżą bez odpowiedzi. Zmieniam jeszcze dziś.

 

Znacie coś co by nie ładowało żadnych filtrów na forward poczty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×