Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IOF

(DNS) Rozwiązanie dla: poczta na googleapps, www na własnym serwerze, domena w nazwa.pl

Polecane posty

Witam.

 

Mam sobie klienta, który na początku chciał, aby postawić mu serwer WWW i Poczty na jego maszynie. Po kilku dniach "odkrył" usługę google apps w wersji standard i stwierdził, że chciałby skorzystać.

Postawiłem serwerek WWW (debian/apache+php+mysql), który nawet sobie działa - skoro poszła Joomla to reszta pewnie też będzie hulała ;). Oczywiście dostępny jest pod IP.

 

Kolejnym etapem jest podpięcie do tego domeny i tutaj proszę o sugestie i podpowiedzi. Ta zaparkowana jest w nazwa.pl.

 

Najprostszym sposobem byłoby przekierowanie tego na IP, bo klient nie będzie tego pozycjonował. Ale wtedy nie obsłużę poczty na googlach...

 

Czy można załatwić to przez NETART? Na zasadzie proszę mi ustawić rekordy MX na google, a ja sobie ustawię przekierowanie na IP? Czy jeśli ustawię przekierowanie na IP to MX pójdą się rypać?

 

A jaki będzie efekt jeśli zlecę w nazwie ustawienie rekordów MX na googlę apps, a rekordów A na IP serwera WWW? Czy do takiej konfiguracji potrzebuję wprowadzić jakieś zmiany na serwerze (nie chciałbym obciążać go dodatkowymi usługami np. DNS)?

 

Wiem, że najrozsądniej byłoby skorzystać freedns.sgh.waw.pl ale nie ukrywam, że nigdy wcześniej tego nie robiłem i obawiam się, że zmarnuję masę czasu "na naukę". Jeśli nie będzie innego wyjścia...

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

netart nie pozwala na inne wpisy niż A, dlatego użyj xname.org dla DNSów (lub własnych jeśli masz 2 maszyny), jest prosty w konfiguracji i darmowy - mi za pierwszym razem nabranie odpowiedniej ogłady zajęło 10 minut. Co prawda pewnym bólem jest czas odświeżania rekordów na xname, jednakowoż skoro za darmo to nie ma na co narzekać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał bodajże regdos, własne dns'y można postawić posiadając również jedną maszynę.

Pamiętaj również żeby dodać rekord TXT, żeby Twoje maile nie były traktowane jako spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×