Skocz do zawartości
wygodad

Płatna bramka sms - API

Polecane posty

Możecie polecić płatną bramkę sms lub podobne rozwiązanie z możliwością zintegrowania własnej aplikacji z bramką (poprzez udostępnione API) - koniecznie by były potwierdzenia wysłanych sms-ów [Raport doręczenia]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestie - wybór praktycznie padł na ten 'serwis' z kilku wytypowanych.;)

 

a dlaczego akurat ten?

 

Mnie zainteresował http://www.sms-c.pl/ , po 1. ceny są niższe, a po 2. w regulaminie mają to:

 

"4. Dostęp do danych Abonenta jak i wszelkich danych wprowadzonych przez niego poprzez Panel Klienta SMS-C lub WebAPI ma wyłącznie sam Abonent oraz wykwalifikowana kadra Administratorów SMS-C. Żadne dane nie były nigdy, nie są i nie będą w przyszłości udostępniane czy odsprzedawane."

 

Jest to ważne, gdyż swego czasu znajy skarżył się, że korzystając z płatnych bramek (!) zasilił spamerskie bazy numerami swoich klientów.

Przeglądam regulamin smsapi.pl i nie widze tam podobnych zapewnień jak w sms-c.

 

Aktualnie także jestem na etapie wyboru dostawcy smsów.

Ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? Chętnie usłyszę opinie, bo layout i referencje na stronie oraz hasła typu SLA i 99% uptime nie wpływają na moją decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego akurat ten?

 

Mnie zainteresował http://www.sms-c.pl/ , po 1. ceny są niższe, a po 2. w regulaminie mają to:

 

"4. Dostęp do danych Abonenta jak i wszelkich danych wprowadzonych przez niego poprzez Panel Klienta SMS-C lub WebAPI ma wyłącznie sam Abonent oraz wykwalifikowana kadra Administratorów SMS-C. Żadne dane nie były nigdy, nie są i nie będą w przyszłości udostępniane czy odsprzedawane."

 

Jest to ważne, gdyż swego czasu znajy skarżył się, że korzystając z płatnych bramek (!) zasilił spamerskie bazy numerami swoich klientów.

Przeglądam regulamin smsapi.pl i nie widze tam podobnych zapewnień jak w sms-c.

 

Aktualnie także jestem na etapie wyboru dostawcy smsów.

Ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? Chętnie usłyszę opinie, bo layout i referencje na stronie oraz hasła typu SLA i 99% uptime nie wpływają na moją decyzję.

 

Witam szanownych forumowiczów. W imieniu całego zespołu smsAPI.pl dziękujemy że polecacie nasz serwis. Konkurencja sprowokowała nas do rejestracji i odpowiedzi na zarzuty :) Oczywiście jako zarejestrowanego w Rejestrze Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych przedsiębiorcę (www.uke.gov.pl) z samej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" obowiązuje nas "Tajemnica Telekomunikacyjna" i nie wolno nam nic robić z numerami telefonów, które przepływają przez naszą platformę, o czym konkurencja raczej wie ale jak widać zapomniała :) Doceniamy również że konkurencji podoba się layout naszej strony oraz SLA, takie były założenia i jeśli podobają się także klientom to znaczy że zostały spełnione :)

 

Punkt odnośnie dostępu do przetwarzanych danych istnieje od momentu powstania platformy w zakładce:

http://www.smsapi.pl/policy.html

jak widać konkurencja nie lubi czytać to dodamy do regulaminu, możliwe że chcą wysyłać od nas a bez tego punktu się boją :)

 

 

Dodam jeszcze cenną informację dla programistów którzy stanowią liczną grupę na tym forum. Myślę iż docenicie nasze bezpieczne API, a więc kodowane hasło (bo po co komu takie jawne i widoczne na wszystkich serwerach po drodze) i filtr IP - zasadę działania każdy raczej zna.

 

Ceny wcale nie są wyższe, biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość nie mamy się czego obawiać.

 

Pisać źle o konkurencji nie będziemy, w końcu dobry feedback kosztuje i to sporo, a bardziej dociekliwi i tak znajdą różnice :)

Jeden zarzut to dla nas komplement, dodam od siebie kolejny - system punktowy - podobno niejasny - a klienci chwalą że pozwala im korzystać z wszystkich naszych usług, w tym byli klienci naszej konkurencji więc chyba jednak atut...

 

Pozdrawiam

a w razie pytań i kolejnych postów wątpliwej wartości zapraszamy do nas, wszystko wyjaśnimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. W imieniu całego zespołu smsAPI.pl dziękujemy że polecacie nasz serwis. Konkurencja sprowokowała nas do rejestracji i odpowiedzi na zarzuty :)

 

[..ciach..]

 

Pozdrawiam

a w razie pytań i kolejnych postów wątpliwej wartości zapraszamy do nas, wszystko wyjaśnimy :)

 

Witaj Piotr. Dzięki za odpowiedź, akurat tutaj nie ma czego się obawiać, nie stanowię konkurencji, poważnie jestem zainteresowany usługą. Aktualnie badam opinie. Przytoczony "zarzut" nie dotyczył smsApi.pl .

Dzięki za przytoczenie Polityki Prywatności, ale uważam że to jedno zdanie powinno znaleźć się jednak w regulaminie, który jest formą umowy z datą obowiązywania. Polityka P. nie przyciągnełą mojej uwagi.

 

Możliwe, że skorzystam właśnie z Waszych usług. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. To mój pierwszy post tutaj, ale znalazłem ten wątek przez Google i chciałem się wypowiedzieć o smsapi.pl.

 

Nie posiadam firmy, ale potrzebowałem prostego, sprawnego i pewnego rozwiązania do wysyłania SMS'a na swój własny telefon co jakiś czas w ciągu miesiąca. Założyłem testowe konto. Ich API - w moim przypadku skorzystałem z PHP, bo było mi najłatwiej - fajnie działa i w przypadku właśnie PHP bardzo łatwo jest je zastosować.

 

Napisałem do Nich przez formularz kontaktowy jak mogę doładować konto. Skontaktowano się ze mną rano w poniedziałek. Otrzymałem fachową pomoc i wyjaśnienia. Także jeżeli ktoś z Was będzie potrzebował rozwiązania z płatną bramką SMS z łatwym w zastosowaniu API do swoich potrzeb, to szczerze mogę polecić tę platformę. Po sprawnym kontakcie ze strony ugługodawcy, a także dwóch dniach testów, na prawdę nie mam zastrzeżeń.

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i Ekipę smsapi.pl :)

Edytowano przez olesio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×