Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kerlin

[US + RYCZAŁT] Bardzo ważna sprawa

Polecane posty

Witam.

 

Mam firmę hostingową sprzedającą serwery www, serwery radiowe shoutcast i autopiloty.

 

I mam taki problem bo mam regon i nip w pkd mam kilka numerów m.in. 72.60. Jeśli chodzi o rozliczanie podatkowe to miałem do wyboru wiec wybrałem ryczałt. W urzedzie dowiedziałem się że moge mieć ryczałt i płace 17% od całego przychodu czyli nie wliczając straty. Nie wiem czy kożystnie wybrałem ale moge zmienić to do 20 stycznia. Ale nie w tym rzecz bo chodzi o takie sprawy.

Mam taką książeczke gdzie mam wpisywać wszystkie przychody firmy i drugą z rachunkami (w razie gdy klient zarzyczy sobie).

I teraz pytanie na jakiej podstawie ja to tam mam wpisywać? Skąd US bedzie wiedział czy wpisałem wszystko? Po drugie czy rachunki mam wpisywac nawet jak klient nie chce czy wtedy nie?

 

Druga sprwa to to że serwer mam w USA. Czy US obchodzi to skąd mam serwer i ile płace za niego jeżeli mam ryczałt i płace podatki od przychodu a nie od dochodu? Czy musze miec faktury na ten serwer?

 

A i jeszcze jedna sprawa. Czy ja odpowiadam za pliki MP3 z muzyką do autopilota ktore są na moim serwerze wysłane przez klientów?

 

Proszę o pomoc w tej sprawie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Witam.

 

 

Mam firmę hostingową sprzedającą serwery www, serwery radiowe shoutcast i autopiloty.

Ciesze sie..

 

 

I mam taki problem bo mam regon i nip w pkd mam kilka numerów m.in. 72.60. Jeśli chodzi  o rozliczanie podatkowe to miałem do wyboru wiec wybrałem ryczałt. W urzedzie dowiedziałem się że moge mieć ryczałt i płace 17% od całego przychodu czyli nie wliczając straty. Nie wiem czy kożystnie wybrałem ale moge zmienić to do 20 stycznia. Ale nie w tym rzecz bo chodzi o takie sprawy.

Dziwne.. A nie 8% od usług..? Cos chyba pokręciłeś..

Jeśli masz spore koszty to warto wybrac zasady ogólne. Natomiast jesli miałbys(z tego co widac masz serv.dedykowany wiec to teoria) małe koszty (np. reseller) to lepiej wybrac ryczałt.

 

 

Mam taką książeczke gdzie mam wpisywać wszystkie przychody firmy i drugą z rachunkami (w razie gdy klient zarzyczy sobie).

I teraz pytanie na jakiej podstawie ja to tam mam wpisywać? Skąd US bedzie wiedział czy wpisałem wszystko? Po drugie czy rachunki mam wpisywac nawet jak klient nie chce czy wtedy nie?

 

Moze zrobic ci kontrole skarbowa i poprosic o wyciagi z firmowych kont bankowych. Jesli wplywy nie beda sie zgadzac z tym co masz w ksiazeczce to lezysz i placzesz.. Natomiast o transakcjach z rączki do rączki nie wiedzą, ale chyba nie jesteś złodziejem żeby to ukrywać.. :wink:

 

 

Druga sprwa to to że serwer mam w USA. Czy US obchodzi to skąd mam serwer i ile płace za niego jeżeli mam ryczałt i płace podatki od przychodu a nie od dochodu? Czy musze miec faktury na ten serwer?

Ich to nie obchodzi.. Faktury musiałbys miec jesli bys byl na zasadach ogolnych i chciał wliczac koszt servera jako koszt uzyskania dochodu. Wtedy musisz miec Invoice z USA oraz wyciag z rachunku bankowego.

 

 

A i jeszcze jedna sprawa. Czy ja odpowiadam za pliki MP3 z muzyką do autopilota ktore są na moim serwerze wysłane przez klientów?

Według prawa prawdopodonie nie, poniewaz to nie ty to tam wrzuciłeś i nie jestes w stanie non-stop tego kontrolować. Ponadto dobrze napisany regulamin hostingu powinien przenosic pelna odpowiedzialnosc za nielegalne pliki na klienta. ALE, serverowni ktora moze wylaczyc ci serwer za takie pliki nie bedzie obchodzic czy sa to twoje pliki czy nie.. Czesto jest tak ze wylaczaja server z sieci i nakladają kare od $50 do kilku $K za takie działania, wiec radziłbym ci dobrze przeczytac ich TOS i AUP... Z reguly w takim wypadku nie placi sie im i znika sie im z oczu - i tak na dobrą sprawę takie jest założenie tworcow tej kary, tj. odstraszyc ludzi ktorzy przynosza kłopoty.. Nie chciałbys przeciez zeby wszelkie dane twoich klientow zostaly utracone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

 

Ale nasuwa się kolejne pytanie czemu mi w urzedzie powiedzieli że 17% a nie tak jak mówsz 8%?

A jezeli pieniadze bedą przelewane na konto nie firmowe tylko prywatne to co wtedy?

Z faktórą za serwer to u mnie nie problem bo mam kupiony u pośrednika i on moze mi wystawić fakture jednakże wtedy musze zapłacić mu 22% VAT dodatkowo który bym mógł sobie odliczyć gdybym był płatnikiem VAT ale nie jestem. A nie jestem bo osoby co u mnie kupują nigdy ich nie chcą (klienci to głównie młodzierz). A z VATu sie zrezygnować później już nie da. 22% dopłaty za serwer to duża kwota wychodzi dlatego opłaca mi się ryczałt.

 

To jak z tym podatkiem w ryczałcie za hosting? 17% czy 8% bo to troche róznica jest:-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nasuwa się kolejne pytanie czemu mi w urzedzie powiedzieli że 17% a nie tak jak mówsz 8%?
Wkurza mnie, jak ktos marnuje 5 minut mojego czasu, zamiast samemu usiasc i poszukac.

 

Google

 

Ustawa

 

Linki dla rozpoczynajacych DG:

http://www.1praca.gov.pl/firma.php

http://mojafirma.interia.pl/abc/formy

http://www.ifirma.pl/dla_podatnika_zakladanie.html

http://www.pit.pl/pages/i/30.php

http://www.twoja-firma.pl/poradnik-pierwsze-kroki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkurza mnie, jak ktos marnuje 5 minut mojego czasu, zamiast samemu usiasc i poszukac.

 

eee, ze tak sie wtrace, nie moja sprawa, ale jezeli jest to dla ciebie za duzo napisac na tym poscie, to nie udzialej sie w temacie, nie bedziesz sie wkurzal i oszczedzisz nam takich wypowiedzi.

 

od Moderatora :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×