Skocz do zawartości
yeah77

Server Dedyk Open Tibia Server

Polecane posty

Witam. Chciałbym prosić was o pomoc. No więc tak,chciałbym założyć server dedykowany po gre Tibia (ots). Jestem w tym zielony i nie wiem od czego zacząć. Na wstępie zaznaczę że mam stary komputer a internet mam przez wf od sąsiada ;p. Planuje zrobić serva tak żeby grało max 250 osób. I teraz moje pytanie. Co dalej?

 

1: Jaki server mial bym wybrać ?

2: jaki koszt utrzymania takiego serva ?

3: Czy na czymś takim moge zarobić wprowadzająć tzw SMS Shop'a i ile?

4: Jeżeli chodzi o server to dostaje go do domu czy to jakos przez neta nim steruje ?

5: Ip zew jest gratis do serveru ?

6: Musze znaleść powód oraz korzyści dla którego matka by mi dołożyła na server ;p Jakies Pomysły ?

 

Z góry dzięki za Odp:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość +--=KavioX=--+

1.Polecam ci kimsufi.pl i webh.pl

2.Wiesz wogole co to jest Dedyk?? to nie jest u ciebie... < na takie gry to koszt 300zl-500 miesiecznie zeby udzwignelo 250 osob

3.To zalezy ile osob bedzie kupowalo i ile ustawisz stawek...

4.Hahahahah do domu ? Glupi jestes? Wszystko jest u nich i to nie jest takie latwe...

5.Jak ty sobie wyobrazasz serwer dedykowany bez zew ip? nie moglbys sie z nim polaczyc..

6.Ty chcesz miec serwer = twoja sprawa.

 

Po twoim pisaniu widac ze jestes nie ogarniety wiec polecam ci dedyka managed + windowsa(zalozmy ze nie bedziesz chcial komplikacji) czyli dokladasz 300zl.

P.S piszemy serwer jestesmy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na wstępie jak już dojdzie do zakupu dedyka przez Ciebie to będziesz potrzebował administratora, który to ogarnie, bo Ty raczej tego nie zrobisz :)

 

Ad. 6 powiedz mamie, że zrobisz sms shopa i będziesz zarabiał ;) Chociaż wiątpie żeby dała Ci 400 zł od tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

1. ovh.pl/kimsufi.pl/superhost.pl

2. Według cennika

3. Masz dotpay? Z taką wiedzą za dużo nie zarobisz.

4. Przez neta. Są też takie serwery do domu - skapiec.pl

5. Tak

6. Powiedz Mamie że będiesz hodował krzaki i las z tego będzie ! ;)

 

 

internet mam przez wf od sąsiada

Masz internet jak sąsiad jest na WFie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość +--=KavioX=--+

Co do pkt 4 Tak można ale chyba nie da mu mama kolo 2 tysięcy na to ;)

@up

Raczej ma wf od sąsiada,który nadaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Czemu odrazu 2k?

 

@Chyba nie zrozumiałeś żartu z tym wfem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Semestr się skończył, ferie sie zaczeły.. czas OTSów.. ;) norma ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Semestr się skończył, ferie sie zaczeły.. czas OTSów.. ;) norma ;)

A przypadkiem to już nie koniec ferii ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy zaczynają ferie w tym samym czasie...

 

18 stycznia - 31 stycznia 2010 - ferie zimowe - woj. kujawsko-pomorskie, woj. lubuskie, woj. małopolskie, woj. świętokrzyskie, woj. wielkopolskie.

25 stycznia - 7 lutego 2010 - ferie zimowe - woj. podlaskie, woj. warmińsko-mazurskie.

1 lutego - 14 lutego 2010 - ferie zimowe - woj. dolnośląskie, woj. mazowieckie, woj. opolskie, woj. zachodniopomorskie.

15 lutego - 28 lutego 2010 - ferie zimowe - woj. lubelskie, woj. łódzkie, woj. podkarpackie, woj. pomorskie, woj. śląskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

No tyle to wiem ;)

Ale kolega niekoniecznie ma ferie, jest szkoła to można bardziej rozreklamować OTSa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówiąc ładniej ciągnie bokiem od sąsiada WF i jeszcze na tym serwer chce postawić...

 

zanim to zacznie zarabiać na siebie (o ile zacznie) to sporo czasu minie więc krzak przez mamę będzie podlewany długi czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym prosić was o pomoc. No więc tak,chciałbym założyć server dedykowany po gre Tibia (ots). Jestem w tym zielony i nie wiem od czego zacząć. Na wstępie zaznaczę że mam stary komputer a internet mam przez wf od sąsiada ;p. Planuje zrobić serva tak żeby grało max 250 osób. I teraz moje pytanie. Co dalej?

 

1: Jaki server mial bym wybrać ?

2: jaki koszt utrzymania takiego serva ?

3: Czy na czymś takim moge zarobić wprowadzająć tzw SMS Shop'a i ile?

4: Jeżeli chodzi o server to dostaje go do domu czy to jakos przez neta nim steruje ?

5: Ip zew jest gratis do serveru ?

6: Musze znaleść powód oraz korzyści dla którego matka by mi dołożyła na server ;p Jakies Pomysły ?

 

Z góry dzięki za Odp:) Pozdrawiam.

Jak to czytałem to mało nie spadłem z fotela...

 

Osoba, która kompletnie się nie zna na tego typu rzeczach chce założyć serwer gry, myśli zapewne że to będzie kosztowało 10zł miesięcznie i zarobi na tym kokosy, a w dodatku przyznaje się do kradzieży łącza internetowego, nie wspominając już o tym że zapewne o podatkach nie pomyślała. Sam nie wiem śmiać się czy płakać widząc takie tematy?

 

Trzeba "spalić" ten temat, bo krzak wyrośnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co wg. mnie poważne osoby odpowiadają na takie posty ;) - licznik ?

 

Rozumiem ze każdy kiedyś zaczynał i był zielony ale to nie zwalnia z myślenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×