Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Sojda

Netbook

Polecane posty

Witam,

 

Wiem, że tematów o netbookach już kilka było, jednak moim zdaniem jest to temat w którym cały czas następują zmiany.

 

Mianowicie - jakie netbooki polecacie? Przeglądając oferty na allegro, aż boli mnie głowa od nadmiaru :D i nie bardzo wiem, czym sugerować się przy wyborze.

 

Napewno zależy mi na rozmiarach i wadze - żeby były jak najmniejsze. A i żeby ekran był jak największy z tych dostępnych w netbookach (10,1'' ?).

 

PS. Gdzieś słyszałem, że są już netbooki na procesorach wydajniejszych niż atom. Może ktoś się wypowiedzieć na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu ruszył się z przed komputera i odwiedził Saturna, Media Markt, Electro World, EURO-AGD, Avans, po zakończeniu wycieczki dopiero usiadłbym do komputera i porównał co nowego na rynku, a co jest z tego w sieci. Zapewne wszystko samo by się wyjaśniło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydajniejsze niż atom to IONy.. i polecam powoli rozglądać się za takimi. Co prawda stare modele netbooków są już po 900-1000zł - to trzeba uważać, bo czasem wciskają jeszcze stareńkie Celerony i czasem też matrycę 9 cali.. niemniej jednak stare modele tanieją (choć z tego, co wiem to mój MSI Wind trzyma się na granicy ok. 1300zł). Ja czuję, że w swoim dobiłem chyba dysk twardy, bo czasem zachowuje się jak menda (nic nie robi, wiesza się i "cyk cyk" słychać z dysku).. drugiego netbooka raczej nie kupię, bo jednak chciałbym mieć napęd optyczny.. chyba, że IONy zaskoczą prędkością, bo te atomy to śmiech na sali jeśli chce się w czyms poza Wordem i Firefoksem popracować (a niestety czasem muszę uruchomić Corela).. a po 2 miesiącach ten XP jest tak zasyfiony, że masakra.. ale to może być efekt tego, że na desktopie siedzę na W7 ; )

 

W Saturnie i Media Markt to ja nic nie widziałem oprócz jakichś mega drogich Samsungów i może Toshibę jakąś biznesową, a to też nie netbooki były chyba tylko normalne mini notebooki za 3-4 patole..

Polecam Baltę lub Komputronik - powinni coś mieć za szybą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze eee pc 1201HA? no chyba że koniecznie musisz mieć linuksa (w tym są problemy z wifi) :D

 

Ja czuję, że w swoim dobiłem chyba dysk twardy, bo czasem zachowuje się jak menda (nic nie robi, wiesza się i "cyk cyk" słychać z dysku)..

 

głowica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możliwe, heh :/

muszę go przeskanować porządnie też

 

Raz czy dwa zapomniałem, że to tylko kruchy plastik made in China (to jeszcze jedna rzecz - mój Wind jest posklejany jak chińska zabaweczka ze straganu) i przyp... em gdy się spieszyłem, a ta menda (bo jest wolny) coś tam dłużej muliła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje na Dellu z prockiem Intel Atom Inside i dyskiem twardym 160 Giga.

 

System Windows XP.

 

Musze powiedzieć kilka rzeczy.

 

Otórz po zakupieniu go niezwykle się zawiodłem wydajnością (YouTube potrafi sie zaciąć), małym ekranem i nienajmocniejszą baterią...

 

...jednak jest to prawdopodobnie najlepszy laptop jaki miałem. Nie przegrzewa się, nigdy jeszcze nie wydał dźwięku z kąd indziej jak z głosników, ściąga jak szalony (żadnych problemów z ciągnięciem 1,5 mb na sekundę). Jest wytrzymały na wstrząsy, dysku nie potrafie zapełnić, trudno go zaśmiecić i nie wyobrażam sobie, żebym wsiadł do samolotu bez niego.

 

Jako ex pracownik Della niezbyt zadowolonego jakością, muszę powiedzieć, że ten jeden model im się udał równierz patrząc na cenę - ja swojego kupiłem za 299 Euro, ale już widziałem za 259 w sklepach...

 

Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×