Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
^^KaMaZZ~.^

Problem z muninem

Polecane posty

Witajcie :)

Mam pewien problem z muninem, polega on na tym, że wykres zużycia łącza jest dosyć.. dziwny.

W szczycie zużywam na tej maszynie maksymalnie 23Mbit/s (z tego, co wykazuje iptraf), a wykresy wskazują na dużo większe liczby.

Link: http://fragarena.pl/...CS-if_eth0.html

Może wy mieliście podobny/identyczny problem i wiecie co na to zaradzić?

Pozdrawiam.

 

Edit: Powoli chyba rozumuje, że pomyliłem Megabity z bitami heh, jeśli tak, to jest jakaś rada, żeby munin rysował wykresy w Mb/s? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę, ale jako, że nikt nie potrafi (raczej) odpowiedzieć mi na to pytanie, zadam nieco inne.

Czy wie ktoś jakie parametry rysowania wykresów dobrać, aby wykres wyglądał tak, że największa wartość na tym wykresie była tak jakby z tyłu, a co raz to mniejsze pojawiały się z przodu.

Efekt końcowy powinien wyglądać przykładowo tak, że kilka procesów obciąża sobie w jakimś stopniu procesor, wykres pokazuje obciążającego najmniej w przodu, za nim jest kolejny proces, który pobiera więcej, lecz widać go jedynie tyle, ile on pobiera minus wartość poprzedniego procesu, bo przecież poprzedni proces go zasłania częściowo.

Mam nadzieję, że jako tako to wytłumaczyłem.

Jest to wykonalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności, to zainteresuj się tym magicznym IMPORTANTem, który masz pod wykresami.

Co do drugiego pytania - napisz jaśniej/naszkicuj, bo nie za bardzo wiadomo, o co ci tak naprawdę chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×