Skocz do zawartości
muchar

Domowy serwer na zmiennym ip

Polecane posty

@Sponsi

 

SDI miałem dosc dlugo i juz wtedy byly łącza o normalnej prędkosci w sensownych cenach ;)

 

Pod homepage wystarczy cokolwiek - przeciez taka strona nie musi miec uptime 100% czy ładować się w 0,5s :D

 

Zresztą, autor niech robi jak chce. Najwyżej po miesiącu stwierdzi, ze to zabawa nie dla niego.

Jedno my wiemy ( i on chyba tez ) - klona naszej klasy czy innego facebooka na tym nie postawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam serwer w domu, wszystkie swoje stronki tam.

No, ale mam stałe IP, więc nie dotyczy mnie właściwie ten temat :D

 

 

Najdrożej wychodzi i tak prąd :/ 30-50zł/miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale można przecież kupić u dostawcy stały ip :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do neostrady nie, aczkolwiek do internetu DSL jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

internetdsl ( czy jak ta usluga w tepsie teraz wygląda ) ma w standardzie stałe ip(nawet kilka :) )

Do usługi DSL 1000 jest 1 IP dopiero powyżej jest 5 adresów IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem, że dokładnie pod neo ja pisałem na przykładzie mojego dostawcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu pewnie zaraz zapyta jak w XP postawić serwer albo coś..

To i ja się przyłączę. A pewnie! Niech postawi i na xp. Jak go to pochłonie to może się sporo nauczyć na temat zabezpieczania, optymalizacji, konserwacji softu - tak, z xp też można zrobić dosyć pewną maszynę przez odpowiednią konfigurację i wspomaganie się zewnętrznym oprogramowaniem. Oczywiście, hosting to śmiesznie tania sprawa i w ogóle nie opłaca się posiadanie własnego serwera na adsl'u. Ale nie sądzę, aby chodziło mu o poważne zastosowania, a do zdobywania wiedzy serwer to świetna sprawa. Każdy jakoś kiedyś zaczynał interesować się tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

hetcat482 w okresie ferii/wakacji/świąt przeróżnych jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że każde, nawet najbardziej niewinne pytanie w takich klimatach może zakończyć się pojawieniem się "najtańszego w sieci profesionalnego hostinku prowadzonego przez grupę młodych zapaleńców"...

 

Poza tym można lepiej zacząć naukę niż stawianie serwera na neostradzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję kolegom za poradę i linki wiele teraz zrozumiałem i przepraszam za moje poprzednie poirytowanie sooorrry i dziękuję 

 

autor tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszke drogawo ,ale dziękuję muchar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a podczepię się jeszcze do tematu :)

 

swojego czasu miałem domowy serwer na łączu 1mbit/256kbit ze stałym adresem IP i faktycznie stałymi prędkościami transferu (to było tak gdzieś 2004-2006) ze stronką która zaliczała w szczytowej formie około 1 mln odświeżeń miesięcznie + 1 usługa sieciowa na pewnym urządzeniu podpinanym przez port LPT :D. Generowało to około 60 gb transferu miesięcznego.

Na sprzęcie pt. Pentium 3 450 MHz + 128MB RAM, później P3 800 MHz + 256MB RAM i fantastycznym dyskiem 40 GB - wszystko pod kontrolą systemu operacyjnego firmowanego przez Microsoft, tj Windows 2000 (dostany w rozliczeniu, wersja BOX), ze względu na brak sterowników do w/w urządzenia. Rachunki za prąd plasowały się w okolicach 50 zł za samego PCta udającego serwer i powiem Wam iż SMF + Joomla + jakieś własne skrypty PHP hulały aż miło, a że łącze od pracodawcy można było te koszta energii przełknąć.

Tym niemniej przy obecnych cenach tzw. "serwerów dedykowanych" np na Rackmounted (100-130 PLN miesięcznie) odradzam utrzymywanie domowego serwera w celach innych niż do developerki, koszta łącza są po prostu nieproporcjonalne w stosunku do możliwości zastosowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa serwer u siebie, ale koszty to raz, a brak gwarancji dobrego uptime'u to dwa; jedno łącze i bezpośrednie zasilanie. I tak chętnie bym coś takiego postawił dla zabawy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×