Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Logout.pl

Nephax

Polecane posty

Witam,

 

Nephax, właśnie zaliczył awarię, w tym kilka naszych serwerów, także użytkowników prosimy o cierpliwość.

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu działa - 15-20 minut niedostępności

 

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15-20 minut niedostępności

niedostępności połowy sieci. Druga połowa działała. Informacja o przyczynach awarii jest w naszym panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedostępności połowy sieci. Druga połowa działała. Informacja o przyczynach awarii jest w naszym panelu.

 

Tak, ja updzedziłem moich klientów, oni nie mają dostępu do panelu z przyczyną

 

Państwo mają wielu klientów, Ci klienci, mają po kilkuset swoich klientów więc robi się z tego duża liczba, dając informację tylko wąskiej grupie zrzuca się odpowiedzialność na innych

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja updzedziłem moich klientów, oni nie mają dostępu do panelu z przyczyną

 

Państwo mają wielu klientów, Ci klienci, mają po kilkuset swoich klientów więc robi się z tego duża liczba, dając informację tylko wąskiej grupie zrzuca się odpowiedzialność na innych

 

Pozdrawiam,

TG

 

Firma powinna sie tlumaczyc przed klientem, nie przed klienta klientami, gdyz tamci nie placa firmie, to chyba oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma powinna sie tlumaczyc przed klientem, nie przed klienta klientami, gdyz tamci nie placa firmie, to chyba oczywiste.

 

Temat jest o awarii nephax

 

W tym momencie, każda firma odpisuje starając się wytłumaczyć z tego, tak rozumiem ten temat

 

Inaczej każda firma wymieniona w tym forum mogłaby odesłać wszystkich w ten sposób: zainteresowanych klientów zapraszamy do panelu gdzie wyjaśniliśmy przyczyny awarii i temat byłby zbędny

 

 

Jak do tej pory nikt nie zawężał wytłumaczenia się tylko do grona swoich klientów i każdy zainteresowany usługami mógł się przyjrzeć jak firma reaguje na takie zdarzenia.

Mysle ze tak to powinno działać

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TG

 

Masz racje jesli chodzi o prostote i funkcjalnosc przekazu firmowego, moze tak powinno byc(jest to zasadne). Jednak nie mozna wymagac tego prawnie od firmy, gdyz nie kazda firma uwaza WHT jako wyrocznie dla swoich dzialan marketingowych, tworzenia swojego PR. Dlatego pomysl jest moze i sluszny o ile dana firma chce w nim uczestniczyc i w zadem sposob nie mozna od firmy wymagac, by chciala sie wpisac w ramy myslenia uzytkownikow forum WHT. Natomiast faktycznie takie cos mogloby byc zaczatkiem do dluzszej dyskusji na temat tego, czy firma ma zamiar poszerzyc swoj obszar dzialania i bardziej informowac o swoich problemach jak i sukcesach ludzi nie zwiazanych bezposrednio z firma umowami etc ( klientow firm klientow danej firmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja updzedziłem moich klientów, oni nie mają dostępu do panelu z przyczyną

I nikt nie ma tego Panu za złe. Zupełnie nie rozumiem w czym problem. Gdybyśmy chcieli ukryć przyczynę awarii to byśmy o niej nic nie pisali (lub napisali, że był atak ddos i to nie nasza wina...). Nikt Panu nie broni przekazania swoim klientom treści komunikatu.

Państwo mają wielu klientów, Ci klienci, mają po kilkuset swoich klientów więc robi się z tego duża liczba, dając informację tylko wąskiej grupie zrzuca się odpowiedzialność na innych

Uważam, że to nie jest zrzucanie a ustalenie jakiejś hierarchii w komunikacji. Coś takiego praktykuje zdecydowana większość operatorów (zaczynając od większych, typu ATM, GTS, itd.).

 

Przy czym my nie raz odpowiadaliśmy na pytania klientów naszych klientów (a nawet klientów klientów naszych klientów) - jakie łącza, jakie pingi, itd.

 

W tym momencie, każda firma odpisuje starając się wytłumaczyć z tego, tak rozumiem ten temat

Inaczej każda firma wymieniona w tym forum mogłaby odesłać wszystkich w ten sposób: zainteresowanych klientów zapraszamy do panelu gdzie wyjaśniliśmy przyczyny awarii i temat byłby zbędny

Z tego co pamiętam, to ten dział powstał aby nie wrzucać do wątków z opisami firmy postów typu "jest awaria". Bo później taki wątek z opiniami składałby się głównie z postów dot. chwilowych awarii.

 

Dodatkowo prawda jest taka, że WHT to tylko fragment rynku i proszę nie spodziewać się, że tutaj będą pisali wszyscy operatorzy.

 

Jak do tej pory nikt nie zawężał wytłumaczenia się tylko do grona swoich klientów i każdy zainteresowany usługami mógł się przyjrzeć jak firma reaguje na takie zdarzenia.

Mysle ze tak to powinno działać

 

My staramy reagować się szybko i uczciwie informować naszych klientów o przyczynach awarii.

 

Kończąc temat wklejam nasz komunikat z panelu (żeby nie było, że coś chcemy ukryć):

25.1.2010 15:37 Wystapila awaria jednego rutera, czesc naszej sieci nie byla dostepna przez 15-20 minut.

W momencie takiej awarii ruch powinien automatycznie przelaczyc sie na kolejny ruter, przelaczenie

automatyczne nie zadzialalo, musielismy przenosic ruch recznie. Bedziemy dzisiaj pracowac nad konfiguracja

ruterow, tak zeby w przypadku nastepnej awarii ruch automatycznie sie przelaczyl a przerwa w dostepie do

danej czesci sieci nie trwala dluzej niz minute (czas przelaczenia).

Przepraszamy za dzisiejsze problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność

 

Nie mam żalu że wystąpiłą awaria, to normalne jeżeli coś się robi to ma prawo zdarzyć się coś, przecież to przecież nic szczególnego, to jedna z niewielu awarii w nephax w porownaniu do konkurencji, a myślę, że mam wystarczająco dużo danych do porównania

 

Problem pojawia się w momencie braku komunikacji.

 

Zaczałem wątek, w nadziei, że pojawi się przedstawiciel nephax i coś wyjaśni, a nie odeśle wszystkich do panelu, gdzie notabene tylko niektórzy mają dostęp.

Ja mam dostęp do panelu, co prawda info ukazało się już po rozwiązaniu, w momencie awarii nie udało mi się nic ustalić, nawet nic takiego jak przewidywany czas rozwiązania, a przecież każdy musi w tym czasie odpisywać na @, odbierać telefony - klienci o to wówczas pytają.

 

Dodatkowo prawda jest taka, że WHT to tylko fragment rynku i proszę nie spodziewać się, że tutaj będą pisali wszyscy operatorzy.

 

Nie spodziewam się, że wszyscy operatorzy się tu udzielają, ale myślę, że użytkownicy doceniają tych którzy jednak istnieją w świadomości tej społeczności.

 

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję ten temat zapisać do historii "Awaria nephax".

Bo dawno już jej nie widziałem, oczywiście na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w czasie awarii Nephax powinien ją rozwiązywać, tak jak to robił, a nie tracić czas na odbieranie telefonów i powtarzanie w pętli informacji, że jest problem, o czym wszyscy dobrze wiedzą.

 

Zresztą nie zauważyłem, żeby był problem w kontakcie z DC w tym czasie.

 

@Logout.pl

Odsyłanie swoich klientów by zaczerpnąć informacji do kogoś innego jest lekceważeniem. To Ty sprzedałeś usługę i Ty musisz się z tego tłumaczyć wobec swoich kontrahentów. To Ty jesteś odpowiedzialny za świadczenie usługi i za wybór operatora, który tą usługę jako podwykonawca dla Ciebie realizuje.

 

Moim skromnym zdaniem Nephax sprawdził się po raz kolejny profesjonalnym podejściem i szybkim czasem działania. Tak trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odsyłanie swoich klientów by zaczerpnąć informacji do kogoś innego jest lekceważeniem. To Ty sprzedałeś usługę i Ty musisz się z tego tłumaczyć wobec swoich kontrahentów. To Ty jesteś odpowiedzialny za świadczenie usługi i za wybór operatora, który tą usługę jako podwykonawca dla Ciebie realizuje.

 

 

@marekxbx Nie zrozumiałeś, no ale cóż, nie wymagam tego, przeczytaj prosze jeszcze raz, to nephax odesłał wszystkich do panelu, a nie wszyscy zainteresowani mają tam dostęp.

 

Ja się będe tłumaczyć przed klientami i to robie, ale wymagam żeby nephax był wstanie mnie poinformować w trakcie, a nie po fakcie jak to miało miejsce, 15 minut po awarii nie byli mi nic w stanie powiedzieć. Może to jest dla Ciebie wzór, dla mnie nie, a mam chyba większe doświadczenie w kontaktach z serwerowniami bo nie ograniczam się do jednej.

 

Nie wiem jak Ty ale ja odbieram telefony w trakcie awarii i informuje klientow co jest przyczyną i kiedy będzie rozwiązana i strasznie się wkurzam jak musze mówić, że nie wiemy, że technicy pracują, że za chwile bedzie działać, ale nie wiem ile ta chwila potrwa.

Wiem, że moi Klienci mają jeszcze swoich klientów, przed którymi muszą się tłumaczyć, także jeżeli ktoś zrywa komunikat, albo nie jest wstanie go dostarczyć na czas robi się totalny zamęt, nikt nic nie wie, a tak nie powinno być.

 

Moim skromnym zdaniem Nephax sprawdził się po raz kolejny profesjonalnym podejściem i szybkim czasem działania. Tak trzymać!

 

Przekuć każdą porażkę w sukces, ot dopiero sztuka. Błedy konfiguracji nie świadczą o profesjonaliźmie, ale każdy ma swoje standardy,

 

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marekxbx Nie zrozumiałeś, no ale cóż, nie wymagam tego, przeczytaj prosze jeszcze raz, to nephax odesłał wszystkich do panelu, a nie wszyscy zainteresowani mają tam dostęp.

 

To zrób własny panel na którym będzie kopia komunikatów które daje nephax, a wtedy wszyscy Twoi zainteresowani będą mieli dostęp. Poza tym nephax zrobił dobrze. Zamiast zajmować się głupotami, wziął się do roboty.

 

Temat jest o awarii nephax

 

Z mojego punktu widzenia awarii w nephaxie nie było (moje zabawki działały bez przerwy). Tytuł należałoby zmienić na awarię w logout.pl i dopiero w treści wyjaśnić, że awaria była spowodowana kłopotami w kolokacji.

 

Błedy konfiguracji nie świadczą o profesjonaliźmie, ale każdy ma swoje standardy,

Nie myli się tylko ten kto nic nie robi.

 

Ja mam dostęp do panelu, co prawda info ukazało się już po rozwiązaniu, w momencie awarii nie udało mi się nic ustalić, nawet nic takiego jak przewidywany czas rozwiązania, a przecież każdy musi w tym czasie odpisywać na @, odbierać telefony - klienci o to wówczas pytają.

 

Bicie piany o 15 minut. Jakby nie patrzeć wszelkie warunki SLA zostały spełnione i koniec w tym temacie. A może info o awarii Twoim zdaniem powinno się pojawić jeszcze przed jej pojawieniem? Lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zrób własny panel na którym będzie kopia komunikatów które daje nephax, a wtedy wszyscy Twoi zainteresowani będą mieli dostęp. Poza tym nephax zrobił dobrze. Zamiast zajmować się głupotami, wziął się do roboty.

Skoro nephax nie udostępnił informacji dla wszystkich to nie mam prawa ja jej udostępniać

 

Nephax nie zatrudnia samych administratorów, jest awaria, administratorzy usuwają ją, reszta zajmuje się komunikacją z klientami. To nie jest firma gdzie wszyscy rzucacją się i długbią przy usuwaniu skutków awarii.

 

Z mojego punktu widzenia awarii w nephaxie nie było (moje zabawki działały bez przerwy). Tytuł należałoby zmienić na awarię w logout.pl i dopiero w treści wyjaśnić, że awaria była spowodowana kłopotami w kolokacji.

 

Jakie to typowe, ja nic nie zauważyłem to nic nie było, czy umiesz czytać ze zrozumieniem, przeczytaj 3 post (pierwszy nephax)

 

Bicie piany o 15 minut. Jakby nie patrzeć wszelkie warunki SLA zostały spełnione i koniec w tym temacie. A może info o awarii Twoim zdaniem powinno się pojawić jeszcze przed jej pojawieniem? Lol

 

Nie wiem, w 15 minut odebrałem ze 30 telefonów i odpisałem na podobną ilość e-maili, więc jednak chyba problem był, zaraz wyjdzie że sobie to wszystko wymyśliłem. Cóż mógłbym wyłaczyć telefon jak wiele firm w momencie awarii, ale szanuje swoich klientów i chcę ich informowac na bieżaco. Nie zakrywam się SLA, bo tak naprawde wiele osób nie rozumie co to jest. No i moich klientów to nie interesuje jakie ja mam SLA. Nie zawsze chcą bezawaryjności, chcą wiedzieć poprostu o co chodzi.

 

Cały ten wątek jest o: braku komuniakcji

 

A nie o tym czy wystąpiła awaria i czy ktoś ją dobrze usuwał, mnie to nie obchodzi. Mnie interesuje to czy wiem co mam odpowiedzieć swoim klientom.

 

Nie ma sensu teraz robić na mnie nagonki, chociaż wiem, że wielu się nie może powstrzymać i będzie teraz smarować.

 

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nephax nie udostępnił informacji dla wszystkich to nie mam prawa ja jej udostępniać

a więc zacytuje firmę nephax:

Nikt Panu nie broni przekazania swoim klientom treści komunikatu.

 

Nie wiem, w 15 minut odebrałem ze 30 telefonów i odpisałem na podobną ilość e-maili, więc jednak chyba problem był, zaraz wyjdzie że sobie to wszystko wymyśliłem.

To masz talent do szybkiego spławiania klientów, bo w 15 minut:

- odebrałeś 30 telefonów

- odpisałeś na 30 maili

co daje średnio 15 sekund na odpowiedź. Więc albo jesteś debeściak, albo przesadzasz.

 

Cały ten wątek jest o: braku komuniakcji

Używanie słowa brak komunikacji w przypadku braku kontaktu przez 15 minut jest dużym nadużyciem z Twojej strony.

Nie zakrywam się SLA, bo tak naprawde wiele osób nie rozumie co to jest. No i moich klientów to nie interesuje jakie ja mam SLA.

I dlatego ja raczej nigdy nie skorzystam z usług Twojej firmy bo mnie to akurat interesuje. Z tego co czytałem Nephax nie zasłonił się SLA tylko przyznał to błędu i w ciągu 15 minut naprawił swój błąd.

 

A nie o tym czy wystąpiła awaria i czy ktoś ją dobrze usuwał, mnie to nie obchodzi. Mnie interesuje to czy wiem co mam odpowiedzieć swoim klientom.

Skoro nie wiesz co powiedzieć to zajmij się czymś innym. Klientom zawsze w takich wypadkach mówi się prawdę, w tym przypadku sprawa jest prosta: "Znamy przyczynę awarii i pracujemy nad jej usunięciem. O szczegółach poinformujemy po zakończeniu napraw."

Nie ma sensu teraz robić na mnie nagonki, chociaż wiem, że wielu się nie może powstrzymać i będzie teraz smarować.

Sam to sprowokowałeś próbując zrzucić całą winę na innych (w tym wypadku nephax) i stawiając się w roli ofiary. Nephax nie ma żadnego powodu aby tłumaczyć się przed Twoimi klientami, Ty od tego jesteś.

 

Wątek, który założyłeś ja osobiście odbieram tak, że chciałeś odgryźć się Nephaxowi za to, że nie odebrał telefonu w momencie kiedy Ty tego chciałeś. Byłeś zły (delikatnie powiedziane) bo Twój klient Ci nawrzucał a Ty byłeś bezradny bo nie miałeś wpływu na to co się dzieje i postanowiłeś napisać o nephaxie na forum by się lepiej poczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzacie, nawet ATM nie informuje o 10 minutowej awarii w trakcie jej trwania.

 

Niedługo będziecie wymagali planowania przypadkowych awarii...

 

Nephax SLA spełnił ? Spełnił, więc mógł nawet nie informować co się stało i tyle.

 

A to że są profesjonalistami to poinformowali. OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc zacytuje firmę nephax:

 

Po fakcie, to była odpowiedź na mój post, masz problem z ogarnięciem rzeczy, które pojawiają się w dłuższym okresie czasu?

 

 

To masz talent do szybkiego spławiania klientów, bo w 15 minut:

- odebrałeś 30 telefonów

- odpisałeś na 30 maili

co daje średnio 15 sekund na odpowiedź. Więc albo jesteś debeściak, albo przesadzasz.

I mam też ponad 1000 klientów, z którymi sobie radzę z niewielką pomocą jednej osoby, więc nie widzę nic nadzwyczajnego w tym, może Ty jesteś powolny, ale nie oceniaj innnych swoją miarą

 

Używanie słowa brak komunikacji w przypadku braku kontaktu przez 15 minut jest dużym nadużyciem z Twojej strony.

 

Telefon po 15 minutach od awarii do nephax, i nikt nie potrafił nic powiedzieć, to jest oczywiście komunikacja wzorowa tak? Nawet w budzetowym livenet mam kontakt od razu

 

Skoro nie wiesz co powiedzieć to zajmij się czymś innym. Klientom zawsze w takich wypadkach mówi się prawdę, w tym przypadku sprawa jest prosta: "Znamy przyczynę awarii i pracujemy nad jej usunięciem. O szczegółach poinformujemy po zakończeniu napraw."

Czyli kłamiesz klientów bo przyczyny nie znałem ani ja ani Ty. Rozumiem, żę Ty tak robisz na codzień, oszukujesz ludzi w imię czego?

 

 

Wątek, który założyłeś ja osobiście odbieram tak, że chciałeś odgryźć się Nephaxowi za to, że nie odebrał telefonu w momencie kiedy Ty tego chciałeś. Byłeś zły (delikatnie powiedziane) bo Twój klient Ci nawrzucał a Ty byłeś bezradny bo nie miałeś wpływu na to co się dzieje i postanowiłeś napisać o nephaxie na forum by się lepiej poczuć.

 

Nie, nie żeby się lepiej poczuć, duża część moich klientów to czytający to forum, to poprostu mój komunikat. Gdyby nephax po moim poscie napisał szczegółowo co i jak to przecież nic by się nie stało. Ani oni by nie stracili ani ja. Klienci byliby zadowoleni bo wiedzieliby co się dzieie, forum byłoby przydatne itp. A tak odpisali nie ludziom, a mi, żebym zajrzał do panelu, ale to nie jest moje zadanie tłumaczyć ich przed bądź co bądź ich klientami.

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po fakcie, to była odpowiedź na mój post, masz problem z ogarnięciem rzeczy, które pojawiają się w dłuższym okresie czasu?

To chyba Ty masz problemy z ogarnięciem skoro nie wiedziałeś że to nie są tajne informacje.

I mam też ponad 1000 klientów, z którymi sobie radzę z niewielką pomocą jednej osoby, więc nie widzę nic nadzwyczajnego w tym, może Ty jesteś powolny, ale nie oceniaj innnych swoją miarą

dalej uważam że 15 sekund to za mało by porozmawiać z klientem i wytłumaczyć mu o co chodzi.

Czyli kłamiesz klientów bo przyczyny nie znałem ani ja ani Ty. Rozumiem, żę Ty tak robisz na codzień, oszukujesz ludzi w imię czego?

Jak nie znałeś przyczyny? Nie wiedziałeś gdzie masz awarię? Sorry, ale bredzisz teraz. Awaria była w nephaxie i więcej informacji nie powinieneś potrzebować. Znajomość dogłębnej infrastruktury nephaxu do niczego nie jest Ci potrzebna i Twoim klientom tym bardziej.

Nie, nie żeby się lepiej poczuć, duża część moich klientów to czytający to forum, to poprostu mój komunikat.

To w końcu popraw tytuł wątku na logout.pl i w treści dopisz że problem wystąpił w nephaxie gdzie kolokujesz/dzierżawisz sprzęt. W nephaxie jest wiele serwerów różnych firm i tylko Tobie wpadło do głowy by stosować spychologię na innych.

I mam też ponad 1000 klientów,

Polecam lekturę w dziale opinie i samokrytyczne spojrzenie na swoją osobą. Niestety w przypadku logout.pl sporo jest tych negatywnych. Ja w każdym razie życzę Panu 10 000 zadowolonych klientów.

 

Ze swojej strony kończę tę jałową dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie znałeś przyczyny? Nie wiedziałeś gdzie masz awarię? Sorry, ale bredzisz teraz. Awaria była w nephaxie i więcej informacji nie powinieneś potrzebować. Znajomość dogłębnej infrastruktury nephaxu do niczego nie jest Ci potrzebna i Twoim klientom tym bardziej.

Awaria to skutek, nie przyczyna, przyczyna jest bardzo ważna do przewidzenia czasu w jakim usługi będą niedostępne

 

To w końcu popraw tytuł wątku na logout.pl i w treści dopisz że problem wystąpił w nephaxie gdzie kolokujesz/dzierżawisz sprzęt. W nephaxie jest wiele serwerów różnych firm i tylko Tobie wpadło do głowy by stosować spychologię na innych.

 

Spychologię? Chyba coś Ci się pomerdało. Jak mogę brać winę za coś na co nie mam zupełnie wpływu? To jak brać odpowiedzialność za cudze dziecko, szlachetne to, ale jakoś nikt się do tego nie kwapi.

 

 

 

Polecam lekturę w dziale opinie i samokrytyczne spojrzenie na swoją osobą. Niestety w przypadku logout.pl sporo jest tych negatywnych. Ja w każdym razie życzę Panu 10 000 zadowolonych klientów.

 

Nie chodziło mi o przechwalanie się, ale o pokazanie, że jedna osoba może obsłużyć tylu klientów, więc z 30 telefonami w 15-20 minut też sobie poradzi. To nie sex linia gdzie musisz zagadywać i naciągać na długość rozmowy. Nie wydaje mi sie, zebyś był kompetenty, bo coś widzę, że daleko jesteś od klientów.

 

Ja też z mojej strony kończę, nie mam nic więcej do powiedzenia.

 

Mam tylko nadzieję, że kolejne awarię, przejdą już gładko, bez niepotrzebnego stresu i emocji.

 

 

Dziękuje jednocześnie wszystkim, którzy okazali zrozumienie, w tym oczywiście administratorom nephax za szybkie rozwiązanie awarii.

 

Cała ta awaria nie była warta tej dyskusji, ale w momencie gdy zaczynałem wątek nikt nie był wstanie powiedzieć ile to potrwa... a mi czekać bezczynnie nie wypadało

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, zebyś był kompetenty, bo coś widzę, że daleko jesteś od klientów.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak blisko Ciebie momentami :)

 

Cała ta awaria nie była warta tej dyskusji

Masz rację, nie była warta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×